.jpg)
A szocialista politikus utalt rá: a pécsi közgyűlés márciusban döntött arról, hogy együtt kínálja eladásra a város önkormányzati bevételek növelése érdekében értékesítésre szánt ingatlanjait. A csomagban van a lassan két évtizede üresen álló "magasház", két volt laktanya, egy rendelőintézet épülete, s egyebek mellett több értékes telek is.
A polgármester beszámolt arról, hogy az ajánlattevő Milton 2006 Kft. és a mögötte álló cégek Pécs pályázati feltételeinek megfelelően gazdasági, kereskedelmi, lakáscélú és szolgáltatóipari beruházásokat kívánnak megvalósítani. Az első fejlesztések még idén elkezdődnek, de lesznek, amelyek 2010-ben startolnak.
Tasnádi Péter kitért rá, a "magasház" impozáns, napszakonként különböző színű fényekkel megvilágított toronyházzá alakulna, benne lakások, irodák, a tetején pedig kiállítótér kapna helyet.
Megrogynak a szocializmus tornyai
Újabb szellem-toronyház az országban
Megint Pécs nyakán maradt a magasház
Magasház lesz a pécsi magasház helyén
MTI