
A legnagyobb arányban Kenyában, a Fülöp-szigeteken, Izraelben, Nigériában, Ghánában és Közép-Amerikában vélekednek kedvezően az USA szerepéről. Mexikóban, Argentínában, Indiában és Oroszországban voltak a legkevesebben jó véleménnyel az Egyesült Államokról.
A Bush-adminisztráció és a kongresszus mindkét pártjának újabb találkozóját szorgalmazta a gazdasági problémák megoldása érdekében Nancy Pelosi amerikai házelnök. Pelosi megjegyezte, hogy a Bush-kormányzat és a kongresszus kétpárti küldöttsége február elején sikeresen egyeztetett és megállapodott egy két évre szóló 168 milliárd dolláros ösztönző csomagról, amelyet a törvényhozás elfogadott. |
Ugyancsak a felmérésben részt vevők 35 százaléka alkot kedvező képet Oroszországnak a világban betöltött szerepéről, míg az Európai Unióéról 52, Kínáéról 47 százalékuk. A kérdőíven szereplő tizennégy ország közül - 20 százaléknyi kedvező és 54 százaléknyi hátrányos megítéléssel - Irán szerepelt a legrosszabbul, az elemzők szerint ebben nagy szerepet játszik urándúsító programja.
Clinton Rockynak adja ki magát
Két földrész támogatja Obamát
Lakatot Guantánamóra! - London alávágott Bushnak
Bush ott lesz az olimpián
Sanszos az amerikai recesszió
MTI