1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A kormány zéró toleranciát hirdetne az ittas vezetőkkel szemben, és az autó tulajdonosa lenne felelős a szabálysértésekért - jelentette be egyebek mellett a miniszterelnök.
A kormány változásokat tervez a közlekedés-biztonság területén is: az autó tulajdonosa lenne felelős a szabálysértésekért, és zéró toleranciát hirdetnének az ittas vezetőkkel szemben - jelentette be egyebek mellett a miniszterelnök.

A kormány szűk körű ellenőrző testületet hoz létre annak érdekében, hogy a szürke- és feketegazdaság kifehérítéséből származó jövedelmek áttekinthetőek legyenek - közölte a kormányfő újságírókkal, miután a hétköznapi biztonságnak az új rend programja szerinti megteremtéséről tartott egyeztetést a Parlamentben.

Gyurcsány Ferenc ismertetése szerint e háromfős testületnek a munkáltatók, valamint a munkavállalók képviselője mellett egy, a feketegazdasághoz értő, elismert szakértő lesz a tagja. A testület minden hónapban ellenőrizheti az államháztartás teljes bevételi oldalát, és évente legalább két alkalommal részletes és nyilvános jelentést tesz közzé arról, hogy a költségvetés terveihez képest a gazdaság kifehéredéséből származóan mennyi a pluszbevétel - közölte a kormányfő.

Mint mondta: szeretné, ha ezt mindenki világosan láthatná, ugyanis elkötelezték magukat azzal kapcsolatban, hogy ezeket a plusz bevételeket az oktatás és a kultúra ügyének megújítására, valamint a közterhek mérséklésére fordítják. "Azt szeretném, hogy erről folyamatosan jelentést készítenének" - fogalmazott.

A kormány civil szakértőkből létrehoz egy adóügyi tanácsadó testületet is, amely az APEH elnöke és a Vám- és Pénzügyőrség országos parancsnoka mellett fog működni. Ez a testület a két szervezet mindennapi gyakorlatát, különösen az adózói jogok érvényesülését fogja elemezni, és javaslatokat fog megfogalmazni.

A miniszterelnök közölte, hogy ehhez a testülethez fordulhatnak az adózók és a vámot fizetők, ha úgy érzik, nem méltányos az eljárás velük szemben. A kormány novemberben vagy decemberben veszi napirendre a közigazgatási eljárási törvény módosítását, annak érdekében, hogy a közigazgatási eljárásban megerősítsék az eljáró ügyintézők felelősségét és kiterjesszék az állami kárfelelősséget.

Gyurcsány Ferenc elmondta, hatékonyabban kívánják szankcionálni a környezeti károkozást és gyorsítani szeretnék a kis értékű polgári perek és a fizetéses meghagyási eljárásokat. Ezek mind az állampolgárok jogbiztonságának erősödését szolgálják. Októberben új típusú szabályozást kívánnak megfogalmazni a közlekedés biztonság területén is.

Mint elhangzott, olyan közlekedés igazgatási bírságot kívánnak bevezetni, amely a jármű tulajdonosát vagy üzembentartóját teszi felelősségé a gépkocsival okozott szabálysértésekért. Ez az objektív felelősség elve, amelyet Európában sok helyen ismernek. Keresik annak lehetőségét is, hogy a fizetős utakon a matrica-ellenőrző kamerák sebességet is mérhessenek.

Gyurcsány Ferenc közölte: zéró toleranciát kívánnak hirdetni az ittas vezetőkkel szemben. Ha valaki ittasan vezet, jogosítványát már az első alkalommal a helyszínen be kell vonni. Szintén októberben kerülhet a kormány, majd a parlament elé a pártfinanszírozás, a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség megújításáról szóló szabályozás. Október közepéig várják azt az új szabályozást, amely áttekinti a színesfém-kereskedelem ügyét.

A kormányfő bejelentése szerint december végéig szeretnének foglalkozni azzal a csomaggal, amely egyebek között ösztönzéssel és szankcionálással keresi a módját annak, hogy csökkentsék a kettős bérrendszer gyakorlatát. Az Európai Unióban is élenjáró, új szabályozást kell megfogalmazni az élelmiszerlánc biztonság területén is - mondta Gyurcsány Ferenc.

A miniszterelnök elmondta, hogy a keddi egyeztetésen megtették az ismertetett témákkal kapcsolatos feladatkiszabást. Gyurcsány Ferenc közölte: az államnak, a kereskedőknek, a szolgáltatóknak, a fogyasztóknak egyformán érdeke, hogy a piacon fair play uralkodjon, tisztességes legyen a verseny, egyformán érvényesüljön a fogyasztók joga és a cégek felelőssége. A fair play a kormány szempontjából sem csak büntetést jelent, hanem tanácsadást, szolgáltatást, eligazítást, figyelmeztetést. A legvégső eszköz a szankció - mondta Gyurcsány Ferenc.

Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője azt mondta: Gyurcsány Ferenc napról-napra egyre kétségbeesettebb kísérleteket tesz arra, hogy úgy tűnjön, mintha kormányozna, de ez is kevés arra, hogy elleplezze a kormány alkalmatlanságát. Szerinte a miniszterelnök csak az ország valós állapotáról akarja elterelni a figyelmet. Kérdésre válaszolva a Fidesz szóvivője azt mondta: haszontalannak tartja a kormányfő által bejelentett testületet, mert szerinte Gyurcsány Ferenc már sok koncepciót legyártott a feketegazdaság elleni küzdelem érdekében, de a kormány mégsem tud eredményt felmutatni ezen a területen. Amíg burjánzik a korrupció, a bürokrácia és a kormány adót emel, nem lehet eredményesen küzdeni a feketegazdaság ellen - jelentette ki Szijjártó Péter.

Szerinte a miniszterelnök azért nem néz szembe az ország valós állapotával, mert ő maga okozta a régóta nem látott, mély szociális válságot Magyarországon.

Gyurcsány: ez a nagykutyák világa
Lesz nemulass a feketézőknek!
Megint nekimennek a feketegazdaságnak (hanganyag)

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG