.jpg)
Michael Glos konzervatív gazdasági miniszter tavaly még - elsősorban a szakemberhiányra hivatkozva - a németországi munkavállalás megkönnyítését sürgette az új uniós tagállamok polgárai számára. Glos egyebek között kijelentette: meg kell teremteni azokat a feltételéket, amelyek biztosítják a külföldi szakemberek szabad munkavállalását az új tagállamokból. A miniszter javaslatát támogatásáról biztosította több konzervatív politikus, a szociáldemokraták azonban - a munkanélküliek nagy számára hivatkozva - már akkor is határozottan a korlátozás fenntartása mellett foglaltak állást. |
A korlátozások az EU engedélye alapján 2011-ig lehetnek érvényben, és a német munkapiaci helyzet miatt a jelenlegi nagykoalíciós kormány élni is kíván ezzel a lehetőséggel.
A korlátozás meghosszabbításának szószólói az elmúlt időszakban elsősorban a szociáldemokraták voltak. Az SPD-t képviselő Olaf Scholz munkaügyi miniszter már két hónnappal ezelőtt erre vonatkozó javaslatot terjesztett a kormány elé.
Josef Laumann, a CDU elnökségének tagja a Franfurter Allgemeine Zeitungnak nyilatkozva kategorikusan kijelentette: "A korlátozás meghosszabbítása eldöntött tény." A német munkapiac megnyitása 2011 előtt Merkel kancellár szerint sem képzelhető el, tette hozzá.
A német kormánykoalíció pártjai között már teljes az egyetértés a korlátozások enyhítésének elhalasztásában. Az egyezség ráadásul a tervezettnél korábban jött létre, a kormány ugyanis eredetileg ősszel kívánta megvitatni a kérdést.
Reform német módra - nekik bejött
Több építőipari munkás mehet a németekhez
Mégse keresnek olyan sokat a németek?
MTI