1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Volt már szó ebben a rovatban sikerlistákról, preferencia-listákról, népszerűségi listákról, mindenféle tanulságos listáról, de ilyenről még nem.- Márványi Péter jegyzete
Volt már szó ebben a rovatban sikerlistákról, preferencia-listákról, népszerűségi listákról, mindenféle tanulságos listáról, de ilyenről még nem.- Márványi Péter jegyzete.

Volt már szó ebben a rovatban sikerlistákról, preferencia-listákról, népszerűségi listákról, mindenféle tanulságos listáról, de ilyenről még nem.

A rendőrség honlapján végigböngészhető bűnözői top 100 élén néhány emberöléssel gyanúsított illető, köztük két kínai, nem biztos, hogy a kínaiak kétszer annyit gyilkolnak, mint mások, inkább arról lehet szó, hogy ez a kettő együtt követett el gyilkosságot, de nem részletezik az ügyeket.

A mezőny továbbra is nemzetközi, van ukrán, jugoszláv állampolgár, és van román állampolgár, akinek – vigyázat – fegyvere is van, és egyébként feltehetően már valahol otthon kell keresni. Egy 76-os születésű, kissé kemény arcvonásokkal rendelkező úrról pedig külön jelzik, hogy nemcsak hogy van fegyvere, de a támadásától is tartani kell, pedig csak rablás miatt keresik, igaz, a rablás is lehetett fegyveres.

Egy 64-es születésű kissé elálló fülű úriember ellen – ha jól számoltam - összesen tizennégy külön elfogató parancsot tüntettek fel, nyilván külön-külön bűnügyek kapcsán, ráadásul szerepel itt ózdi, miskolci, pécsi, marcali, ajkai és még több más város hatósága is az ország minden tájáról, akik mind-mind ezt az embert keresik, az túlzás, hogy kezdtem felnézni rá, de azért valami furcsa tisztelettel bámultam a füleit.

Egy képről egy kifejezetten rokonszenves, őszes, ápolt szakállas úr nézett vissza rám roppant értelmes tekintettel, naná, csalás miatt keresik, istenem, gondoltam, mennyi értelmes tekintetű emberrel találkozom nap mint nap, hány lehet köztük csaló? Még kellemetlenebb belegondolni, hátha valaki másnak épp az én értelmes tekintetem lesz gyanús e miatt a fickó miatt. Ja, és őszes szakállam is van. Egy másik csaló a megszólalásig hasonlított egy neves színészhez, vajon ezt is kihasználta, amikor csalt?

És találtam két viszonylag csinos fiatal hölgyet is, bár ki tudja, milyen régi a fotó, mindenesetre egyikük különösen jól néz ki, de erősen meggyötörten, lopással vádolják, és ha bekerült ezzel a top százba, akkor derekasan nagy lopás lehetett. Egy közokirat-hamisító mintha csak rendezett biztosítási ügynök lenne, egy fickó, aki a jelek szerint nem vonult be a börtönbe, de nem tudni, miért kellett volna ülnie, egy tévés műsorvezető alteregója.

Hogy igazán ez az igazi top száz, abban persze nem lehetünk biztosak, nyilván vannak a bűnözés krémjéhez tartozók, akiket már nem köröznek, mert már ülnek, és vannak, akiket nem köröznek, mert nem tudják, kit körözzenek, ki az az előkelő helyezésre érdemes férfiú vagy hölgy, aki mondjuk egy nagyszabású de eddig felderítetlen bűnügy főszereplője volt, csakhogy a nyomozóknak még gyanúsítottjuk sincs. Mindegy, a lista így is tanulságos. Oly sokféle ember és náció, kor és karakter szerepel rajta. A társadalom olyan sokféle szintje és csoportja.

Az persze nem túl szívderítő, hogy épp a bűnözők arcképcsarnoka ennyire színes és változatos.

Márványi Péter jegyzete

Késik a csodagép, de bombasiker lesz
Üres fejjel egyenest a Holdra
Nagy tudós egy gonosz században
Szelel a bioüzemanyag-lufi
"Az élet olyan, mint a hegymászás..."
Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG