1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Miközben a fejlettebb piacokon csökken, a feltörekvő gazdaságokban nő a felvásárlási kedv, összességében a fúziók és vállalatfelvásárlások számának stagnálását és értékük csökkenését prognosztizálja nemzetközi felmérésében 2008-ra a KPMG - állapította meg elemzésében a nemzetközi könyvvizsgáló társaság.

A KPMG legutóbbi, 2007 nyarán készített hasonló nemzetközi felmérése még lassú növekedést regisztrált világszerte. A mostani adatok viszont azt jelzik, hogy a tranzakciós piac elérte a lehetséges növekedés csúcsát. Az előrejelzés egyértelmű regionális megosztottságot jelez a felvásárlási kedv tekintetében: a fejlettebb európai területeken és Észak-Amerikában a következő hat hónapban várhatóan csökken a tranzakciók aktivitása, míg Afrika, a Közel-Kelet, valamint Ázsia csendes-óceáni országainak feltörekvő piacain növekedés várható.

Régiónkban stagnálást jósol Simonyi Tamás, a KPMG tranzakciókért felelős vezetője.

"Közép- és Kelet-Európában a tranzakciós tevékenység összességében várhatóan a korábbi szinten marad. A legfrissebb tranzakció, az ukrán Pravex Bank megvétele az olasz Intesa Sanpaolo által azt mutatja, hogy ezen a kulcsfontosságú piacon a bankok értékelése nemigen változik, ami jelzi a régió potenciálját a vevők szemében" - jelezte Simonyi, aki a KPMG regionális szervezetében a pénzügyi szektor fúziós tanácsadási ügyleteiért is felel. (A CIB anyabankja, az Intesa Sanpaolo 504 millió eurót fizet az ukrán bankért.)

Szektoronkénti bontásban a KPMG felmérése szerint a nyersanyagiparban, a telekommunikációban, valószínűsíthető fúziós és vállalatfelvásárlási aktivitás a következő hat hónap során, míg leggyengébbek a lehetőségek a fogyasztói szolgáltatások és az egészségügy területén.

A KPMG már tavaly augusztusi felmérésében kimutatta: a feltörekvő országok vállalatai egyre nagyobb erőkkel igyekszenek behatolni nyugati vállalatokba: 2007 első felében fejlett nyugati országok cégei 126 vállalatfelvásárlási  tranzakciót bonyolítottak le feltörekvő piacokon, míg a feltörekvő  országok - elsősorban Oroszország, Kína és India - vállalatai 67 ilyen ügyletet ütöttek nyélbe iparosodott országokban.

Alább hagyott a fúzióláz
Vastag pénztárcával ment a Microsoft Yahoo-kérőbe
OMV-Mol háború: Brüsszel még februárban válaszol
Norvég céget vesz a Nokia

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG