.jpg) 
                    A gyűjtés jellegét (például 1 és 2 forintosokra való koncentrálását, jótékony jellegét) az MNB vizsgálhatja: bekérhet információkat a gyűjtő, illetve támogatni kívánt szervezetről, illetve az általa indított begyűjtési kampányról. Egy adott szervezet egy hónapban mindössze egyetlen alkalommal jelentkezhet ilyen típusú váltási igénnyel az MNB-nél. A részletes szabályozás leírása elérhető a www.forint.hu honlapon.
A jegybanki pénztárban egyébként bárki 1 forintost maximum 10.000 darabig, 2 forintost 5.000 darabig díjmentesen és csomagolási vagy egyéb korlátozás nélkül válthat.
Az egy- és kétforintos forgalmazásának megszüntetéséből nemzetgazdasági szinten évente többmilliárdos megtakarítás keletkezik. A bevonás bejelentését követő közvélemény-kutatás alapján a lakosság többsége is támogatja az érmék kivonását. Szerintük alig használjuk már ezeket az érméket, értékük nagyon alacsony, így megkérdőjeleződik használatuk szükségessége.
Milliárdokat hoz a konyhára a forintok kivonulása
Apró meglepetés: 1993 óta nem láttunk ilyet
Száz forintnak ötven a fele! Vagy mégsem?
A pártoknak is elegük lett a fémlopásból
Apró trükkök: nagyot lehet kaszálni az 1 forintossal
MTI
.jpg) Milliókkal több egy- és kétforintos áramlik vissza a Magyar Nemzeti Bankba. Az érme-visszaáramlással párhuzamosan egyre növekszik a jótékony célú gyűjtés is
Milliókkal több egy- és kétforintos áramlik vissza a Magyar Nemzeti Bankba. Az érme-visszaáramlással párhuzamosan egyre növekszik a jótékony célú gyűjtés is		 0,39 pontos a csökkenés.
							0,39 pontos a csökkenés.						 
                         
                         
                         
                         
                         
                         
                        


 
