Szakértők szerint nőtt az amerikai olajtartalék
A Reuters által hétfőn megkérdezett 8 elemző véleményének az átlaga szerint az október 12-én záródott héten az amerikai olajtartalék 1,7 millió hordóval bővült az egy héttel korábbi 1,7 millió hordó csökkenést követően. A benzintartalék kapcsán a szakértői várakozás átlagában 0,4 millió hordó emelkedés szerepelt az egy héttel korábbi 1,7 millió hordó növekedést követően.
A fűtőolajat és dízelolajat tartalmazó feldolgozott olajtermék-tartalék esetében a szakértői előrejelzés 0,3 millió hordó hanyatlásról szólt. Egy hete 0,6 millió hordóval süllyedt.
A szakértők előrejelzése szerint az olajfinomítók kapacitáskihasználtsága nem változott az egy héttel korábbi 87,8 százalékhoz képest, amikor 0,3 százalékponttal nőtt a megelőző héthez viszonyítva.
Az amerikai kormány energetikai tájékoztató hivatala (EIA) szerdán 16:30 körül ismerteti a heti adatokat.
A magas olajár alternatívákra ösztönöz
Olajár: akár 95 dollár egy éven belül
Elzárják a litván csapot - lehet hogy örökre
MTI