Szili: Az összefogás garantálja a biztonságot
Szili Katalin kiemelte: Koszovóban, Irakban, Afganisztánban, Cipruson, Bosznia-Hercegovinában is jól képzett, helytálló tisztek teljesítenek szolgálatot, s ez annak köszönhető, hogy kiváló képzést kaptak.
A házelnök szerint a mostani generációnak kell megteremtenie a lehetőségét egy új gondolkodásmód kialakulásának, és ebben kitüntetett érdeme van az egyetem oktatóinak, mert mint mondta: olyan szellemben tanítják a hallgatókat, amelyben a szociális, gazdasági, társadalmi és kulturális értékek harmóniában fogalmazódnak meg.
Az állománygyűlés előtt Szili Katalin, az egyetem szenátusa, horvát és magyar katonai vezetők és horvát hagyományőrzők megkoszorúzták Zrínyi Miklós szobrát.
A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem napját évtizedek óta január 30-a és február 2-a között tartják, ezzel emlékezve Zrínyi Miklós és csapatának 1664-es, csáktornyai hídrobbantására, amikor felrobbantották a török utánpótlás útvonalába eső hidat.
EP: Összefogás kell a különleges egységek között
Összefogás az olcsóbb gázért, villanyért (hanganyag)
.Köszönetet mondhatunk a reformoknak? Nem sérülünk
MTI