1p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Több település is lemaradt arról a listáról, amely az utóbbi időszak árvizei miatt tönkrement, összedőlt vagy éppen lakhatatlanná vált ingatlanokat tartalmazza
Több település lemaradt arról a listáról, amely az árvíz miatt tönkrement, összedőlt vagy lakhatatlanná vált ingatlanokat tartalmazza, így a Borsod megyei Sajóecsegen, Boldván és Tolcsván is van olyan ház, amelynek az újjáépítése, a felújítása még várat magára.

Sajóecsegen, ahol a Sajó és a Bódva áradata is gondot okozott - a falu ugyanis a folyók torkolata közelében fekszik - utcákat öntött el az árvíz június elején. Hét ház állapota kritikussá vált, ezek az épületek egyelőre azért nem dőltek össze, mert aládúcolták valamennyit - közölte Rabi József, a település független polgármestere kedden az MTI-vel.
   
Hozzátette: a helyi védelmi bizottság elnökeként az áradat után az első dolga volt egyebek mellett e házakat aládúcoltatni, nehogy azok rászakadjanak valakire. Közvetlenül a kárfelméréskor itt is jegyzőkönyvben rögzítették az ingatlanok állapotát, ennek ellenére a település nem szerepel azon a listán, amely segítséget és forrást jelentene.   
   
A polgármester kitért arra, hogy a hét ház közül jelenleg két ingatlanban laknak, a többiből ki kellett a lakókat költöztetni. Két család önkormányzati ingatlanban, egy pedig a szülőknél kapott helyet, egy család a garázsba költözött, és akad olyan is, amely mindig oda "vándorol" - rokonokhoz, ismerősökhöz -, ahol éppen befogadják.
   
Rabi József hozzátette: a faluban több házra van biztosítás, ám tapasztalatai szerint a társaságok igen lassan haladnak a kárenyhítéssel és a tényleges kárt nem fizetik meg. Az ügyfeleket "nem mindig vették emberszámba, több esetben lesöpörték a problémát".
   
Adatpontosításra kérte fel a Borsod megyei közgyűlés elnökét az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, miután a tudomására jutott, hogy több település lemaradt az árvíz miatt életveszélyessé vált ingatlanokról készített listáról - közölte a szervezet sajtóosztálya.
Csabai Gyula (független), Boldva polgármestere azt mondta: településük szintén lemaradt az említett listáról, ott 16 ház - a statikusi szakvélemény alapján ebben az állapotában - lakhatatlan. Jelenleg ezek közül egy épületben (egy vályogházban) nem laknak, a többiben ideiglenesen ott tartózkodnak a lakók. A falakon repedések vannak, ezeket mindenképpen rendbe kell hozni - hangsúlyozta.
   
A községben - Sajóecseghez hasonlóan - felvették a jegyzőkönyveket a házak állapotáról, de másolat nem maradt az önkormányzatnál erről. A polgármester arról is szólt: amint észrevették, hogy lemaradtak a listáról, azonnal jelezték ezt a Belügyminisztérium illetékeseinek.
   
Vojnár László, Tolcsva polgármestere az MTI-vel azt közölte: szombaton kidőlt egy lakóház tűzfala a zempléni településen. Az épület címe bekerült a jegyzőkönyvbe, a házat életveszélyessé nyilvánították, az jelenleg mégsem szerepel a listán, így a tulajdonos egyelőre nem részesülhet az állam által biztosított támogatásból sem. A családot önkormányzati tulajdonú lakásban helyezték el.
   
Mint a polgármester megjegyezte, maga írta alá azt a jegyzőkönyvet, amelyen az szerepelt, hogy a lakóingatlan életveszélyes, azért is emlékszik erre határozottan, mert ezt az egy házat nyilvánították náluk lakhatatlanná. Hozzátette: az önkormányzatnak egy krajcárja sincs. Négy árvíz érintette a falut, de eddig semmilyen vis maior támogatást nem kaptak.

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG