Tőzsdére készül a Magyarországon is érdekeltséggel rendelkező stájerországi
Saubermacher Dienstleistungs AG. A társaság jelenleg teljes egészében a Roth Privatstiftung tulajdonában van. A Saubermacher a Erste Bank és Sal. Oppenheim befektetési bankokat bízta meg az esetleges tőzsdei bevezetés lebonyolításával. A Saubermacher széles szolgáltatási portfoliót épített ki
a hulladékbegyűjtés és -hasznosítás terén. A vállalat stratégiájában kiemelkedő szerepet tölt be a hulladék feldolgozása tüzelőanyaggá. Az 1979 alapítás óta 1600 önkormányzati és 40 ezer vállalati ügyfélre tett szert.
Stájerországból a vállalat mára Burgenlandra, Karinthiára, Alsó-Ausztriára és Bécsre is kiterjesztette működését. Külföldön a csoport Szlovéniában, Magyarországon, Csehországban, valamint Bulgáriában, Romániában, Horvátországban, Szerbiában és Macedóniában rendelkezik érdekeltséggel. 2006-ban 2900 alkalmazottal a vállalat 193,6 millió eurós forgalmat bonyolított.
Százon az olaj: Richie Arens a hunyó
Baljós jelek, recessziós veszedelem a briteknélMTI