1p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Hétfőn megkezdődött az emelt összegű nyugdíjak és nyugdíjszerű járulékok postai kézbesítése, az érintettek egyharmada azonban, aki bankszámlájára kapja járandóságát, ehhez már a múlt héten hozzájuthatott - mondta Daróczi Dávid kormányszóvivő.

A szóvivő emlékeztetett arra, hogy január elsejével öt százalékkal emelkedtek a nyugdíjak, ami a mintegy 2,8 millió nyugdíjas számára átlagosan havi 3600 forint többletet jelent.

Hangsúlyozta: a kormány az eddigi gyakorlatnak megfelelően a nyugdíjszerű, rendszeres szociális ellátások mértékét is 5 százalékkal emelte január 1-jétől. Az ő esetükben az emelés átlagosan havi 1500 forint pluszt jelent, az intézkedés közel 450 ezer embert érint.

Daróczi Dávid felidézte, hogy az öregségi nyugdíj minimuma a tavalyi 27.130 forintról 28.500 forintra emelkedett és ezzel együtt nőtt valamennyi, a nyugdíjminimumhoz kötött szociális ellátás összege, például a gyes, a gyed, az ápolási díj, vagy az időkorúak járadéka.

A kormányszóvivő kiemelte: idén is folytatódik az igazságossági nyugdíjprogram, amelynek keretében a kormány nagyobb segítséget ad azoknak, akik a legnehezebb helyzetben vannak. Az igazságossági nyugdíjprogram 2008-as lépéseinek köszönhetően a januári 5 százalékos emelésen felül átlagosan 4600 forintos többletemelést kap mintegy 700.000 ember.

A tájékoztatás szerint idén az 1991 és 1996 között megállapított saját jogú nyugdíjak összegét emeli a kormány. A szolgálati idő hossza szerinti differenciált emelés mértéke 4 és 14 százalék között mozog majd, a mindenkit megillető 4 százalékos emelésen felül akinek 29 évnél több szolgálati ideje van, az többletévenként további félszázalékos, legfeljebb 10 százalékos emelésben részesül.

A szóvivő kitért arra, hogy 2008-ban - az év eleji nyugdíjemelés és a nyugdíjkorrekció program következő lépésének együttes hatására - átlagosan 6,5 százalékkal emelkednek a nyugdíjak. Felhívta a figyelmet arra, hogy a fogyasztói árak 4,8 százalékos növekedése mellett a nyugdíjak vásárlóértéke mintegy 1,5 százalékkal emelkedik.

Természetesen ha akár a nettó keresetek, akár a nyugdíjasokat terhelő árak alakulása eltérne a tervezettől, úgy 2008 novemberében is sor kerül majd kiegészítő nyugdíjemelésre - hangsúlyozta.

Daróczi Dávid közölte: a nyugdíj- és nyugdíjszerű ellátások emelése, valamint az igazságossági nyugdíjprogram idei lépései összességében nagyjából 130-140 milliárd forintos többletet jelentenek a nyugdíjasoknak 2008-ban.

A Fidesz szerint a 2008-as év minden idők legnehezebb éve a nyugdíjasok számára - írta Aszódi Pál, a párt országgyűlési képviselője. A politikus úgy fogalmazott: "a nyugdíjasok 30 százaléka 50-55 ezer forint alatti nyugdíjból él. 60-70 ezer nyugdíjast három, vagy több krónikus betegség kínoz, ezen idős emberek számára a nyugdíj további csökkentése, a további áremelkedések katasztrofális hatásokkal járnak".

Akik nem tudnak megélni az egyre csökkenő összegű nyugdíjból, azok munkát kénytelenek vállalni, ám a kormány "ezeket a nyugdíjasokat is sarcokkal sújtja: megadóztatják a nyugdíjukat" - írta a képviselő.

.Csökkentik a szegényebbek hozzájárulását
Tizes nyugdíjcsavar: jobb, ha odafigyel!
Emelkedtek a nyugdíjak:békésebb öregkor? (hanganyag)
3600 forinttal kapnak többet a nyugdíjasok
Fidesz: 2008-ban a nyugdíjasokat üti a kormány
Ki minősül majd rokkantnyugdíjasnak? (hanganyag)
Mihamarabb hozzá kéne nyúlni a nyugdíjrendszerhez (hanganyag)

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG