2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

A palesztin Hamász pénteken megerősítette, az izraeli hadsereg csütörtökön valóban megölte vezetőjüket, Jahja esz-Szinvárt.

A Gázai övezetet irányító iszlamista palesztin szervezet, a Hamász pénteken megerősítette vezetőjének, Jahja esz-Szinvárnak a halálhírét.Halíl al-Hajja, a Hamász politikai szárnyának helyettes vezetője a szervezet Al-Aksza nevű rádióállomásának adott interjújában ismerte el, hogy „gyászolják a mártír Jahja esz-Szinvárt”. A Hamász közölte azt is, hogy vezetője halála ellenére az általa a Gázai övezetben fogva tartott izraeli túszokat mindaddig nem engedik szabadon, amíg Izrael nem állítja le offenzíváját ellenük.

Esz-Szinvárt mártírnak tartja a palesztin szervezet
Esz-Szinvárt mártírnak tartja a palesztin szervezet
Fotó: MTI/EPA/Mohamed Szaber

Az izraeli hadsereg (IDF) csütörtök este jelentette be, hogy szerdán megölte a Gázai övezet déli részén található Rafahban Jahja esz-Szinvárt. Az IDF a bejelentés előtt egy drónnal készített videofelvételt is bemutatott, amelyen állításuk szerint Szinvár volt látható, amint egy lebombázott ház romjai között ült bujkálása közben; majd azt, ahogy egy rudat dobott a közeledő drón felé.

Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter a Hamász bejelentése után közölte, hogy Szinvár „lelkesítő forrásként tovább él” mindazok számára a Közel-Keleten, akik szembeszállnak Izraellel.

Jahja esz-Szinvárt az egy évvel ezelőtt, 2023 október 7-én kirobbant gázai fegyveres konfliktus kezdete óta kereste az IDF; azzal gyanúsították, hogy ő volt a konfliktust kirobbantó, Izrael ellen indított palesztin fegyveres támadás és túszejtési akció fő kitervelője.

A Hamász Szinvár halála kapcsán egy videofelvételt is nyilvánosságra hozott, amelyet az al-Dzsazíra arab nyelvű hírtelevízió mutatott be, és amelyben a Katarban tartózkodó Halíl al-Hajja azt mondta, „Jahja esz-Szinvár mártírhalála csak még erősebbé teszi a Hamászt, és az általa képviselt ellenállást Izraellel szemben”.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Putyin-Trump-alagút kösse össze a két országot! – javasolják az oroszok
Bózsó Péter | 2025. október 18. 17:01
Oroszországnak és az Egyesült Államoknak egy „Putyin-Trump” vasúti alagutat kellene építenie a Bering-szoros alatt, hogy összekapcsolja országaikat, lehetővé tegye a természeti erőforrások közös feltárását és „az egységet szimbolizálja” – javasolta a Kreml egyik megbízottja.
Nemzetközi Átkeresztelné az egyik metrómegállót a Kétfarkú Kutyapárt
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 16:41
Erre a névre neveznék át az M1-es metróvonal „Bajza utca” megállóját Kovács Gergelyék. 
Nemzetközi Előre megjósolták a parajdi bányakatasztrófát
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 15:37
A román miniszterelnöki hivatal ellenőrző testülete lezárta a vizsgálatot, és megállapította: előrelátható volt, hogy Korond-patak eláraszthatja a bányát, mégsem tekintették mindezt az illetékes intézmények közvetlen veszélynek.
Nemzetközi Trump és Putyin miatt módosítottak rendeletet Orbán Viktorék?
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 15:07
Összeállhat a puzzle: most már világossá vált, hogy mi szükség volt a nyári szigorításokra.
Nemzetközi Amerika történelmének legnagyobb tüntetéshulláma kezdődik Trump miatt
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 14:32
Szombaton több mint 2500 helyszínen - kisvárosoktól a nagyvárosokig - várhatóan milliók fognak tüntetni Amerikában, hogy a Trump-adminisztráció ellen tiltakozzanak. 
Nemzetközi Életveszélyes egészségügyi problémákkal nézhetnek szembe az Izraelbe visszakerült túszok
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 13:59
Egy izraeli professzor szerint egyes túszok nem csak fizikai problémákkal nézhetnek szembe, de „elveszíthették a döntéshozatali képességüket”.
Nemzetközi Burkatilalomról szóló törvényjavaslat hagytak jóvá Portugáliában
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 13:24
De még meg is kell szavazni a portugál parlamentnek. Ha így lesz, az más európai országokban is dominószerűen végisöpörhet. 
Nemzetközi Elhunyt a világ egyik legbefolyásosabb Nobel-díjas fizikusa
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 12:59
103 éves korában halt meg Csen Ning Jang kínai Nobel-díjas fizikus.
Nemzetközi Izgalmas útvonalon érkezhet Putyin Budapestre
Litván Dániel | 2025. október 18. 11:32
Legalább még egy NATO-tagország légterén át kell jönnie Putyin gépének és kíséretének. De vajon melyik lesz az, és milyen vadászgépek repülnek majd az orosz elnök mellett?
Nemzetközi Fordulópont a brit királyi családban
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 11:11
A Buckingham-palota közleménye szerint annyi botrány után András herceg lemondott címei és kitüntetései használatáról.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG