2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az Egyesült Államok támogatja Izrael önvédelemhez való jogát.

Az Egyesült Államok teljes mértékben támogatja Izrael önvédelemhez és polgárainak megóvásához való jogát az Irán által támogatott terrorista csoportokkal szemben - közölte az amerikai védelmi minisztérium szombaton az Izrael által pénteken végrehajtott bejrúti támadást követően, amelynek célpontja Haszan Naszrallah, a Hezbollah vezetője volt.

A közlemény szerint Lloyd Austin miniszter pénteken kétszer egyeztetett telefonon Yoav Gallant izraeli védelmi miniszterrel a fejleményeről, akinek világossá tette azt is, hogy az Egyesült Államok térségben állomásozó erőinek elhelyezkedése változatlan annak érdekében, hogy megvédjék az amerikai katonákat és létesítményeket, valamint, hogy Izrael védelméhez is hozzájáruljanak.

Lloyd Austin beszélt izraeli kollégájával
Lloyd Austin beszélt izraeli kollégájával
Fotó: Wikimedia Commons/Spc. XaViera Masline

A Pentagon vezetője pénteken közölte, hogy Izrael részéről nem kapott előzetes tájékoztatást az Egyesült Államok a Hezbollah felsővezetése elleni légicsapás tervéről, amelyben meghalt az Irán-barát síita szervezet vezetője.

Lloyd Austin személyesen számolt be arról, hogy első pénteki telefonbeszélgetése idején már megkezdődött a bejrúti katonai akció. A miniszter ugyanakkor hangsúlyozta, hogy egy széles körű háborút el kell kerülni, és a konfliktus megoldása felé vezető legjobb útnak a diplomáciát nevezte.

Az izraeli légitámadás hírére megszakította amerikai tartózkodását Benjámin Netanjahu, izraeli miniszterelnök, aki nem sokkal az ENSZ Közgyűlésében tartott beszéde után elutazott New Yorkból.

Danny Danon, Izrael ENSZ-nagykövete szombaton egy televízióinterjúban Haszan Naszrallah halálát jó napnak nevezte a világ számára, és ahhoz hasonlította, mint amit Oszama bin Laden halála jelentett az amerikai embereknek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Tudja, mi az az „ifjúsági buborék”?
Kormos Olga | 2026. április 18. 17:22
A kormányt megrengető tüntetések, mint például Bangladesben, Iránban, Nepálban és Srí Lankán az elmúlt években mind összefüggésbe hozhatók azzal, amit a demográfusok „ifjúsági buboréknak” neveznek. Eközben Kína gazdasági lassulása és az Egyesült Államok növekvő államadóssága részben a két hatalom elöregedő lakosságának tudható be. Ezzel szemben Brazília, India és Vietnam közelmúltbeli gazdasági növekedése a gazdaságilag aktívak „demográfiai nyereségét” tükrözi.
Nemzetközi A Hezbollah támadásában halt meg egy francia katona
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 15:54
Hárman pedig megsérültek.
Nemzetközi Nem tudni, mikor ül megint asztalhoz Irán és Amerika
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 14:14
Irán szerint még nincs időpont az újabb iráni-amerikai tárgyalásokra
Nemzetközi Egyre feszültebb a helyzet a Hormuzi-szorosban, tankerhajót érhetett lövés
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 13:37
Irán lezárta a kulcsfontosságú útvonalat.
Nemzetközi Nem indultak meg a menekültek Iránból Európa felé
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 12:50
A német belügyminiszter értékelése szerint.
Nemzetközi Irán megint lezárta a Hormuzi-szorost
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 12:11
Meg is indokolták, miért.
Nemzetközi Az ENSZ-nek dolgozó sofőröket öltek meg izraeli katonák
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 10:48
Ivóvizet szállítottak.
Nemzetközi Rossz éjszakája volt a kikötőknek az orosz-ukrán háborúban
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 10:15
Mindkét háborúzó fél kikötőket támadott.
Nemzetközi Trump újabb ultimátumot adott
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 08:24
Különben véget vet a tűzszünetnek. 
Nemzetközi A Hormuzi-szoros tartós és teljes újranyitását kérik Macronék
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 19:16
Teljes körű újranyitását kérte a Hormuzi-szorosnak a Perzsa-öböl hajózhatóságának biztosításáról Párizsban pénteken csúcstalálkozót tartott csaknem ötven – magát semlegesnek nevező – ország vezetője, nem sokkal azután, hogy Irán bejelentette a hajózási útvonal megnyitását.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG