2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Kalus Iohannis visszalépett, így már biztos, hogy Mark Rutte lesz az új NATO-főtitkár, miután a szövetség mind a 32 tagállama egyetért abban, hogy a leköszönő holland miniszterelnök méltó utódja lesz Jens Stoltenbergnek.

Klaus Iohannis román államfő visszavonta jelöltségét a NATO főtitkári tisztségére, Románia is támogatja, hogy Mark Rutte távozó holland miniszterelnök kerüljön a védelmi szövetség élére, írja az MTI a román elnöki hivatal csütörtöki közleménye alapján.

A román államfő visszalépéséről szóló döntést a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése után megjelent sajtóközleményben hozták nyilvánosságra. A közlemény szerint Iohannis a nemzetbiztonsági testület ülésén bejelentette, hogy visszalépéséről már a múlt hét végén tájékoztatta a NATO-szövetségeseket.

Mark Ruttéra Orbán Viktor is áldását adta
Mark Ruttéra Orbán Viktor is áldását adta
Fotó: MTI/EPA

Iohannis kikérte a CSAT tagjainak véleményét Mark Rutte jelöltségéről. A román Legfelsőbb Védelmi Tanács egyetértett azzal, hogy Románia támogassa a távozó holland miniszterelnököt a NATO-főtitkári poszt elnyerésében. Iohannis visszalépésével gyakorlatilag szabad lett az út Rutte előtt, aki már a kezdetekben is a legesélyesebb befutónak tűnt. Rutte veterán politikusnak számít, aki hosszú karrierje során több botrányt is túlélt, az Európai Unióban pedig Orbán Viktor egyik legkeményebb kritikusává vált.

Ruttét a magyar kormány is blokkolta abban, hogy a hogy a NATO főtitkárává váljon, mégpedig azzal az indokkal, hogy Rutte „korábban térdre akarta volna kényszeríteni Magyarországot”.

Az ellentéteket úgy tűnik mégis sikerült feloldani, ugyanis két nappal ezelőtt Orbán Viktor az X-en arról írt, hogy Magyarország kész támogatni Mark Rutte jelölését a NATO főtitkári posztjára, miután Rutte hétfőn Brüsszelben megerősítette, hogy kinevezése esetén támogatni fogja Magyarország kimaradását a NATO ukrajnai műveleteiből.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi „Az Egyesült Államok menekülne a mocsárból” – súlyos döntés előtt áll Donald Trump
Wéber Balázs | 2026. március 24. 18:37
Trump hétfőn a globális gazdasági Armageddont megelőzendő elhalasztotta az iráni energialétesítmények elleni légicsapásokat. Ha mégis tovább eszkalálja majd a konfliktust, azzal saját magát is lábon lövi, ha nem lép, az meghátrálásnak tűnhet. Van-e még kiút a háborús mocsárból? Ezt is megnézzük az e heti Nagyítóban. 
Nemzetközi Lezuhant egy repülő, közel hetvenen meghaltak
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 14:17
A baleset során legkevesebb 66 katona vesztette életét Kolumbiában, de egyelőre nemigen lehet ennél többet tudni. 
Nemzetközi Összehívták a Nemzetbiztonsági Bizottságot
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 13:56
Minden bizonnyal holnapután pedig jön a Kormányinfó is, ahol közlik majd, mire jutott a bizottság. 
Nemzetközi Nem meglepő, hogy Szijjártó Pétert kihagyják az érzékeny brüsszeli tárgyalásokból
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 12:58
A magyar külgazdasági és külügyminisztert általában bizalmatlanság veszi körül uniós körökben, de ebben igazából nincs újdonság.
Nemzetközi Ezt az árat fizetik von der Leyenék a távoli ásványkincsekért
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 11:51
Kiderült a kereskedelmi megállapodás mellett mit vállal még az unió.
Nemzetközi Ismeretlen drón robbant fel a NATO területén – vizsgálják a darabkákat
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 11:13
A hivatalosan ismeretlen repülő eszköz kiindulópontjára azért nem nehéz következtetni.
Nemzetközi Kritikus a helyzet, tapadóaknáktól hemzseg a Hormuzi-szoros
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 07:02
Továbbra is satuba fogják a speciális robbanószerkezetekkel a világkereskedelem egy komoly hányadát.
Nemzetközi Izrael pénzügyminisztere Dél-Libanon annektálására szólított fel
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 19:59
Izraelnek ki kellene terjesztenie libanoni határát az arab ország déli részén húzódó Litani folyóig – jelentette ki hétfőn Izrael pénzügyminisztere, miközben az izraeli csapatok hidakat bombáztak és házakat romboltak le a szomszédos országban a fokozódó katonai támadások során.
Nemzetközi Izrael újabb csapásokat mért Teheránra Donald Trump bejelentése után
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 19:20
Az izraeli hadsereg közölte, hogy az izraeli kormány irányelveivel összhangban folytatja a műveleteket, amíg másképp nem rendelkeznek.
Nemzetközi A magyar kormánynak felelnie kell Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 17:00
Az Európai Bizottság tisztázást vár, azzal kapcsolatban, hogy mi szivároghatott ki a bizalmas információkból Moszkvába.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG