4p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Ez történt ma az orosz-ukrán háborúban és ahhoz kapcsolódóan.   

  • Az Európai Bizottság 35 milliárd euró makroszintű pénzügyi támogatási (MFA) hitelt javasol Ukrajnának az EU és a világ hét legfejlettebb ipari országa (G7) által felajánlott, 45 milliárd euróig terjedő összegű pénzügyi támogatáshoz uniós hozzájárulásként, a pénzügyi támogatás az ország sürgős költségvetési szükségleteinek kielégítését támogatná - tájékoztatott az uniós testület pénteken. Az Európai Bizottság közleménye megjegyezte: Ukrajna költségvetési szükségletei jelentősen megemelkedtek az egyre intenzívebb és elhúzódó orosz támadásokkal szemben. Az uniós testület hitelezési együttműködési mechanizmus létrehozását javasolta, amely támogatná az EU-t és a G7-partnereket abban, hogy 45 milliárd euróig terjedő összegben hitelt nyújtsanak Ukrajnának. A mechanizmus olyan támogatást nyújt Ukrajnának, amelyet az orosz központi banknak az európai bankokban tárolt, majd befagyasztott vagyoni eszközeiből származó profitot hasznosítja. Ukrajna felhasználhatja a támogatást az EU-tól és a G7-kezdeményezésben részt vevő más pénzügyi támogatóktól kapott hitelek visszafizetésére. A javaslat hatálybalépése előtt az Európai Parlamentnek és az EU-tagállamok tanácsának minősített többségű jóváhagyása szükséges.
  • Az ukrán "győzelmi terv" olyan döntésekre épül, amelyeket a partnerországoknak októbertől decemberig kell meghozniuk - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken Kijevben, Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével tartott közös sajtótájékoztatójukon. Az államfő leszögezte, hogy nem akar ettől több részletet nyilvánosságra hozni, mielőtt megbeszélné a tervet Joe Biden amerikai elnökkel, akivel a tervek szerint a jövő héten találkozik. "A tervvel kapcsolatos döntések nagyrészt konkrétan tőle függnek. Más szövetségesektől is, de vannak pontok, amelyek kifejezetten az Egyesült Államok akaratán és támogatásán múlnak. Nagyon remélem, hogy támogatni fogja ezt a tervet" – mondta Ukrajna elnöke. Hangsúlyozta, hogy a terv megvalósítása gyors döntéseket igényel a partnerektől. "Hiszünk abban, hogy ha ezek a döntések megszületnek, a terv működni fog" - szögezte le Zelenszkij.
    Mi lehet Zelenszkij győzelmi tervében?
    Mi lehet Zelenszkij győzelmi tervében?
    Fotó: MTI/EPA/Ukrán elnöki sajtószolgálat
  • Rakétacsapást mért Oroszország pénteken a dél-ukrajnai Odesszára, az eddigi adatok szerint négyen sebesültek meg, károk keletkeztek a kikötői infrastruktúrában és kereskedelmi hajóban - közölte Oleh Kiper, a megye kormányzója. Hozzátette, hogy az előzetes információk szerint egy Iszkander-M típusú orosz rakéta roncsai rongálták meg a kikötőt és a karib-tengeri Antigua zászlója alatt közlekedő hajót. Az ukrán légierő közlése szerint péntekre virradóra az orosz erők több rakétával és hetven kamikaze drónnal támadták Ukrajnát, a légvédelem 61 ellenséges drónt és egy rakétát semmisített meg.
  • Az ukrán kiberbiztonsági koordinációs központ úgy döntött, hogy korlátozza a Telegram üzenetküldő platform használatát a kormányzati szerveknél, katonai alakulatoknál és a kiemelet fontosságú infrastrukturális létesítményekben - közölte az ukrán Nemzetbiztonsági és védelmi Tanács (RNBO) sajtószolgálata. "A fenyegetések minimalizálása érdekében az a döntés született, hogy megtiltják a Telegram telepítését és használatát a szolgálati elektronikai eszközökön a kormányzati alkalmazottaknak, a katonáknak, a biztonsági és védelmi szektorban, valamint a kiemelt jelentőségű infrastruktúrát üzemeltető vállalatoknál dolgozóknak hivatalos eszközein", olvasható a közleményben. Az RNBO kiemelte, hogy ez alól csak azok a személyek képeznek kivételt, akiknek a Telegram használata hivatalos feladataik részét képezi. Kirilo Budanov, a katonai hírszerzés vezetője a közlemény szerint megalapozott bizonyítékokat szolgáltatott arra vonatkozóan, hogy az orosz titkosszolgálatok hozzáférhetnek a Telegram-felhasználók személyes levelezéséhez - még a törölt üzenetekhez is -, valamint személyes adataikhoz.
  • Nemzetgazdasági, nemzetbiztonsági és nemzetstratégiai érdek a gazdasági együttműködés fejlesztése Magyarország és Oroszország között a nemzetközi szankciók által nem érintett területeken, ahogy mindenki más is ezt teszi, csak a többség leginkább titokban bizniszel az oroszokkal - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten az orosz egészségügyi miniszterrel, Mihail Murasko közös sajtóértekezletén. Üdvözölte, hogy tárgyalópartnere biztosította arról, hogy Moszkva továbbra is elkötelezett a Magyarország földgáz- és kőolajellátását garantáló szerződések betartása mellett.

    (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Légiriadók, kilőtt iráni hadihajók, fenyegető hekkerek: ez történt az éjjel a Közel-Keleten
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 10:15
Légiriadók voltak Izraelben, tovább támadták Libanon, az amerikai hadierő aknák lerakására kialakított iráni hadóhajókat lőtt ki. 
Nemzetközi Súlyosbodik a helyzet: humanitárius segélyt küldenek Libanonba
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 07:32
Az Európai Unió sürgősségi humanitárius segélyt mozgósított Libanon számára a közel-keleti helyzet súlyosbodása és az országban romló humanitárius körülmények miatt – közölte kedden az Európai Bizottság.
Nemzetközi Rakétákkal támadták az ukránok Brjanszkot, civilek haltak meg
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 07:12
Hat civil életét vesztette, sok a súlyos sérült.
Nemzetközi A Hezbollah felkészült az izraeli invázióra
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 19:59
Teljes körű izraeli invázióra és elhúzódó konfliktusra készül a libanoni fegyveres síita szervezet.
Nemzetközi Volodimir Zelenszkij szerint csak az ukránok tudják ezt
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 19:42
Ukrajna drónelhárító egységeket küldött Katarba, Szaúd Arábiába és az Emírségekbe az iráni sahed drónok elfogására, amelyhez nélkülözhetetlen az ukrán szakértelem – állította az ukrán elnök kedden.
Nemzetközi Törvénnyel szabályozták az ukrán pénzszállítók esetét
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 18:50
A parlamentben kedden jóváhagyott törvény szerint az adóhatóság hatvan nap alatt, titkos információgyűjtéssel vizsgálja ki az ügyet.
Nemzetközi Izrael kiürítéseket rendelt el Dél-Libanonban
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 17:30
Az ENSZ jelentése szerint eddig 667 ezer ember kényszerült otthonát elhagyni az arab országban.
Nemzetközi Amerika nigériai terrortámadástól tart az Irán-párti tüntetések után
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 15:55
Az Egyesült Államok nigériai nagykövetsége hétfő késő este biztonsági riasztásban figyelmeztette az amerikai állampolgárokat egy lehetséges „terrorfenyegetésre” az amerikai létesítmények és iskolák ellen a nyugat-afrikai országban.
Nemzetközi Kemény üzenetet kapott Trump Iránból: ez a háború még eltarthat egy darabig
Litván Dániel | 2026. március 10. 14:15
Ha békülni akarna az iráni rezsim, akkor nagyon rossz vezetőt választottak hozzá. Mit árul el Mdzstaba Hamenei megválasztása az iráni rezsimről és a háború állásáról?
Nemzetközi A Roszatom miatt zavarták meg Greenpeace aktivisták Emmanuel Macront
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 13:35
Két aktivista kedden betört a globális nukleáris csúcstalálkozó színpadára Franciaországban, megszakítva Emmanuel Macron francia elnök és a nemzetközi atomenergia ügynökség vezetője Rafael Grossi köszöntőjét, miközben éppen az állam- és kormányfőket fogadták.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG