2p

Háborús hírek.

  • Az ukrán katonai hírszerzés (HUR) forrásai szerint szeptember 27-én éjjel megölték Alekszandr Volodimyrovics Kolomejcevet, az Orosz Fegyveres Erők ezredesét Moszkva térségében. Kolomejcev a 924-es Állami Pilóta nélküli Repülési Központ vezetője volt az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériumában - írta meg a Kyiv Post.
  • Az elmúlt hónapok legfontosabb kérdése, hogy az európai vezetők és az Egyesült Államok döntéshozói engedélyezik-e Kijevnek, hogy a Nyugattól kapott modern fegyverrendszereket bevessék Oroszország területe ellen. Az amerikai Institute for the Study of War (ISW) intézet írt egy elemzést, hogy miért lenne fontos egy ilyen lépést megtenniük Ukrajna szövetségeseinek.
  • Az orosz légierő újabb támadást hajtott végre a stratégiai jelentőségű Kígyó-sziget ellen. A szeptember 27-én éjszaka végrehajtott akció során Tu-22M3 típusú rakétahordozók Kh-22 cirkálórakétákkal mértek csapást a Fekete-tengerben található területre - jelentette az EurasianTimes.

  • Az ukrán belügyminiszter szerint egészségügyi központot ért orosz támadás az északkelet-ukrajnai Szumiban szombat reggel, többen meghaltak. A város mindössze alig harminc kilométerre fekszik az orosz határtól. A térségben rendszeresen hajt végre bombatámadásokat Moszkva, ezek ráadásul fokozódtak augusztus óta, mióta Kijev hadműveletet indított az oroszországi Kurszk megye területe ellen.
  • Az orosz haditengerészet új korszakba lép: megkezdődött az ország első pilóta nélküli katonai hajójának sorozatgyártása. A Leningrádi területen található Kingisepp városában működő gépgyártó üzem egy többfunkciós, autonóm működésre tervezett hidrográfiai drónhajót készít - közölte az Army Recognition.
  • Rengeteg drónnal és több rakétával támadtak az orosz erők szombat hajnalban Ukrajnára. A kijevi hatóságok azonban elmondták, hogy a légvédelem jól működött, ennek köszönhetően pedig 69 darab Sahed-136 típusú drónt semmisítettek meg, valamint két Kh-59/69 rakétát hatástalanítottak.

(Portfolio, MTI) 

Címkék: Nemzetközi Ukrajna

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ismét vészhelyzet van Gázában
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 16:56
Áldozatokat szedett a heves esőzés és a szokatlan hideg Izraelben és a Gázai övezetben – jelentették palesztin források és az izraeli mentőszolgálat.
Nemzetközi Zelenszkij frappánsan vágott vissza az oroszoknak: „ott voltam, gratuláltam a srácoknak”
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 15:37
Kupjanszk térségében járt az ukrán elnök.
Nemzetközi Elege van a németeknek, behívatták az orosz nagykövetet
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 13:53
Az orosz „hibrid tevékenységek” miatt.
Nemzetközi Robert Fico megírta levelét
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 12:59
Pozsony nem fog támogatni semmilyen, az ukrán hadikiadások támogatását célzó megoldást, amelyben Szlovákiának is részt kellene vennie – szögezte le Robert Fico szlovák miniszterelnök az Európai Tanács elnökének, António Costának írt levelében pénteken.
Nemzetközi Két legyet üthetett egy csapásra Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 12:31
Kubának nagyon hiányzik az Egyesült Államok által lefoglalt Venezuelából indult tengeri olajszállítmány
Nemzetközi Thaiföld miniszterelnöke feloszlatja a parlamentet, előrehozott választásokra készül
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 11:45
Thaiföld előrehozott választásokat tartana már februárban, miután Anutin Charnvirakul miniszterelnök királyi támogatást kapott a parlament feloszlatásához, ezzel elhárítva a bizalmatlansági szavazás kockázatát a Kambodzsával dúló határkonfliktus közben.
Nemzetközi Az orosz jegybank szerint az EU tervei az orosz vagyon felhasználására illegálisak
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 11:25
Az orosz jegybank pénteken kijelentette, hogy az Európai Unió tervei az orosz vagyon felhasználására illegálisak, és fenntartja a jogot, hogy minden rendelkezésre álló eszközt bevesse érdekei védelme érdekében.
Nemzetközi Felgyújtották az ukrán drónok az egyik legnagyobb orosz olajfinomítót
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 10:38
Dróntámadás érte Oroszország egyik legnagyobb olajfinomítóját Jaroszlavlban, és tűz ütött ki az üzemben
Nemzetközi Soha ekkora meddőségi iránymutatást még nem dolgozott ki a WHO
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 10:30
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) véleménye is az, hogy járványszerűen terjed a terméketlenség. 
Nemzetközi Szijjártó Péter már reggel felszólította a NATO főtitkárát
Privátbankár.hu | 2025. december 12. 08:01
Mark Rutte NATO főtitkár csütörtökön Berlinben beszélt, amire a magyar külügy vezetője reagált.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG