2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Donald Trump szerint megválasztása esetén az Egyesült Államok "100 százalékban" a NATO-szövetségesek mellett fog állni, amennyiben a többi tagállam is méltányosan kiveszi a részét a terhek viseléséből - a republikánusok nem hivatalos elnökjelöltje erről a Nigel Farage-nek, a brit Függetlenségi Párt korábbi elnökének adott interjúban beszélt kedden.

A közösségi médiában sugárzott beszélgetésben Donald Trump azt mondta: a NATO-nak méltányosan és becsületesen kell kezelnie az Egyesült Államokat. Kifejtette, hogy az Egyesült Államok nélkül a NATO gyakorlatilag nem létezik, márpedig a katonai szervezet hasznot húz Amerikából kereskedelmi téren is.

A republikánus politikus megállapította, hogy az Egyesült Államoknak meg kell fizetnie a méltányos hozzájárulását a NATO működéséhez, de mások "méltányos részét" nem neki kell állnia. Úgy vélte, hogy Washington a költségek 90 százalékát is viselte, és ez igazságtalan helyzet.

Donald Trump arra is felhívta a figyelmet, hogy a NATO a többi tagországnak fontosabb, mint az Egyesült Államoknak, mert - ahogy fogalmazott - "bizonyos problémáinkat illetően egy óceán választ el egymástól". Jens Stoltenberg, a NATO főtitkára februárban azt közölte, hogy az időközben 32 tagúvá bővült katonai szervezet akkor még 31 tagjából 18 jó úton van afelé, hogy teljesítse azt a NATO-tagsági elvárást, hogy a GDP 2 százalékát védelmi kiadásokra fordítsa. A szövetség főtitkára szerint Németország idén szintén elérheti a 2 százalékot, NATO-tagságának történetében először, egyben a második világháború óta is első alkalommal.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kényelmetlen órái jöhetnek Szalay-Bobrovniczky Kristófnak Brüsszelben, a NATO-főtitkár megadta az alaphangot
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 10:36
Ukrajna további, „lehető legerősebb” támogatásáról beszélt a NATO-főtitkár a szövetség védelmi minisztereinek brüsszeli találkozója előtt.
Nemzetközi Máris inog a gázai béke: súlyosan megsértette a Hamász a megállapodást?
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 08:46
A békéhez vezető út első lépését sem sikerült megtenni, Izrael bekeményít.
Nemzetközi Iszapáradás is jöhet a vulkánkitörés nyomán
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 08:27
Az indonéz hatóságok a legmagasabb szintű riasztást adták ki a Lewotobi Laki-Laki újabb kitörése miatt.
Nemzetközi Újabb hat emberrel végzett az amerikai haderő
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 07:54
Hat ember meghalt, Trump videót is közölt a történtekről.
Nemzetközi Tömeges ukrán evakuáció indult – jönnek az oroszok?
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 07:14
Romló biztonsági helyzet miatt kell távoznia a családoknak.
Nemzetközi Kikérné Putyin véleményét a Tomahawkokról Trump – a Hamásszal viszont keményen bánna
Privátbankár.hu | 2025. október 15. 06:38
Kikérné az oroszok véleményét is az új fegyverek küldéséről, a Hamásszal szemben viszont akár erőt is alkalmazna az amerikai elnök.
Nemzetközi Volodimir Zelenszkij megfosztotta Odessza polgármesterét ukrán állampolgárságától
Privátbankár.hu | 2025. október 14. 19:31
Hennagyij Truhanov, a dél-ukrajnai Odessza polgármestere közölte, hogy jogi úton támadja meg az elnöki rendeletet.
Nemzetközi A nagy Trump-békehadművelet, avagy tényleg történelmi fordulat jön a Közel-Keleten?
Wéber Balázs | 2025. október 14. 18:31
A Trump által beterjesztett béketerv jelen állás szerint véget vetett a XXI. század egyik legdurvább vérontásának. A terv teljes megvalósulása és a tartós béke azonban minimum kérdőjeles, a palesztin államra egyre kisebb az esély. Nagyító alatt ezúttal egy történelminek mondott megállapodás és a gázai háború brutális két éve.  
Nemzetközi Hat új nagykövettől vette át megbízólevelét Sulyok Tamás
Privátbankár.hu | 2025. október 14. 18:07
Új a brit és a spanyol nagykövet, valamint Mauritánia, Guinea, Dominika és Banglades is új nagykövettel képviselteti magát.
Nemzetközi A kínaiak sokat jelentő sikere a jeges vizeken
Privátbankár.hu | 2025. október 14. 17:22
Egy kínai konténerhajó a sarkvidéki útvonalon egy brit kikötőbe tett első útján a felére csökkentette a szállítási utat Kína és Európa között – számolt be a Reuters hírügynökség a kínai állami Xinhua hírügynökség jelentésére hivatkozva kedden.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG