2p

Az orosz hadsereg több mint 60 csapásmérő, valamint megtévesztő drónt vetett be ukrajnai célpontok ellen csütörtökre virradóra, az eddigi adatok szerint egy ember meghalt, tízen pedig megsebesültek a támadásban, a harci drónok 5 helyszínen célba találtak.

A légierő parancsnokságának csütörtök reggeli tájékoztatása szerint az elmúlt éjjel az orosz hadsereg 64 csapásmérő, valamint megtévesztő drónnal támadt ukrajnai célpontokat - jelentették katonai és helyhatósági forrásokból származó információk alapján ukrán hírügynökségek és hírportálok.

A légvédelem 36 drónt lelőtt, 5 célpontot pedig rádióelektronikai eszközök bevetésével eltérített az eredeti pályájáról. A támadás fő célterülete Dnyipro és környéke volt, 5 helyszínen 23 drón célba talált. 

A kelet-ukrajnai Dnyipróban egy ember meghalt, öten pedig megsebesültek az éjszakai tömeges dróncsapásban – jelentette az Unian hírügynökség Szerhij Liszak megyei katonai kormányzó Telegram-csatornáján közzétett bejegyzése alapján. A légvédelem 22 drónt megsemmisített, de sok támadóeszköz célba talált, iparvállalatok rongálódtak meg és sok helyen felcsaptak a lángok, tette hozzá a megyevezető.

További 5 ember a Dnyipropetrovszk megye más településeit ért dróncsapásokban sebesült meg, lakóházakban, mezőgazdasági és infrastrukturális létesítményekben keletkeztek károk. Krivij Rih városát csütörtök reggel érte dróntámadás, a következmények felmérése még tart.

A Zaporizzsja megyei katonai közigazgatás is robbanásokról számolt be a térségben.

(MTI) 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Közzétették Gáza szomorú listáját: több mint 18 ezer gyerek halt meg Izrael offenzívájában
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 13:55
Az összes áldozat közel harmada gyerek. 
Nemzetközi Izrael megint segélyszállító hajókat tartóztatott fel
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 11:36
Olaszországból indultak az aktivisták.
Nemzetközi Trump a tűzzel játszik: olyan ügybe tenyerelt bele, amibe nem kellett volna?
Kollár Dóra | 2025. október 8. 10:22
Politikai veszteséget is hozhat a jelenlegi kormányzati leállás az Egyesült Államokban. 
Nemzetközi Vlagyimir Putyin elárulta, hány települést foglaltak el az idén
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 06:35
Csaknem ötezer négyzetkilométer területet foglalt el idén az orosz hadsereg az ukrajnai háborúban – jelentette be Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Nemzetközi A teljes régió stabilitását hátbalőtte Izrael Katarban
Litván Dániel | 2025. október 8. 05:44
Kiderült, miért nem védték meg az amerikai fegyverek Dohát. De mi lesz ebből hosszabb távon? Izrael vörös vonalat lépett át, van még visszaút?
Nemzetközi Tényleg megtámadja Oroszország Lengyelországot? Ezt gondolják a moszkvai fiatalok
Wéber Balázs | 2025. október 7. 18:43
Európában egyre terjed a félelem, hogy Oroszország Ukrajna után egy uniós tagországra is kivetheti a hálóját. A Kreml szerint nincsenek ilyen tervek. De mit gondolnak erről az orosz átlagemberek, és mennyire van elegük a háborúból? Ezt vesszük górcső alá az e heti Nagyítóban.  
Nemzetközi Két éve történt a Hamász terrortámadása Izraelben
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 16:49
A harcok azonnali lezárását és a túszok elengedését sürgette az ENSZ-főtitkár a terrortámadás második évfordulóján.
Nemzetközi Tűzszünet Damaszkusz és a kurd fegyveres csoportok között
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 16:22
Átfogó megállapodást kötöttek. 
Nemzetközi Megkéseltek egy német politikust – otthonában érte a támadás
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 15:18
Életveszélyes állapotban szállították kórházba kedden egy nyugat-németországi város frissen megválasztott polgármesterét, Iris Stalzert, akit az otthonában ért késes támadás.
Nemzetközi Döntött az Európai Parlament Magyar Péter mentelmi jogáról
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 12:39
De Dobrev Klára és Ilaria Salis is izgulhatott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG