1p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben! Early bird jegyek február 16-ig!

Részletek és jelentkezés >>

34 millió dollárról van szó.

A Magyarország és Kirgizisztán közötti stratégiai partnerség erősítése fontos célkitűzés mindkét fél számára, a kormány ezért további 34 millió dollárt helyez a közös fejlesztési alapba, újabb magyar cégek piacra lépését támogatva a közép-ázsiai országban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.

Illetve bejelentette, hogy hazánk újabb 34 millió dollárt helyez a közös magyar-kirgiz fejlesztési alapba, miután az korábban 16 millió dollárnyi tőkével jött létre, amelyből négy magyar cég kirgizisztáni piacra lépését és beruházását is támogatták. Kifejtette, hogy ezen újabb források bevonásával a kétoldalú gazdasági kapcsolatok további fejlesztését kívánják elősegíteni, magyar mezőgazdasági, élelmiszeripari és vízgazdálkodási vállalatokat támogatva. „A pénzből magyar vállalatok feldolgozó üzemeket, tenyészeteket és vízerőműveket fognak létrehozni, ezáltal hozzájárulnak a kirgiz mezőgazdaság és vízgazdálkodás és élelmiszeripar fejlesztéséhez, továbbá a magyar gazdaság növekedéséhez is” – sorolta.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Észak-koreai csapatösszevonás az ukrán határon
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 17:41
Közel 11 ezer katonát állomásoztat Oroszország szövetségese az orosz kurszki régióban.
Nemzetközi Állítólag az ukrán cég visszatartja az olajat a Barátság vezetéken
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 17:01
Orosz értesülések szerint az Ukrtrtansznafta vezetősége nem ad engedélyt a szállítások újraindítására, noha arra műszakilag lehetőség lenne.
Nemzetközi A bíróság jogellenesnek találta a brit Palesztin Akció csoport terrorszervezetté nyilvánítását
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 16:21
A londoni Legfelsőbb Bíróság pénteken jogellenesnek nyilvánította a palesztinbarát Palestine Action kampánycsoport terrorista szervezetként való besorolását Nagy-Britanniában.
Nemzetközi Megnőtt a fenyegetettségérzés Európában
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 15:21
A válaszadók többsége bízik abban, hogy az EU megfelelő választ tud andi a biztonsági kihívásokra.
Nemzetközi A meggyilkolt elnök fiának pártja nyerte a bangladeshi választásokat
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 13:41
Az ellenzéki Bangladesi Nacionalista Párt (BNP) földcsuszamlásszerű győzelmet aratott pénteken a parlamenti választásokon, közel két évtized után visszatérve a hatalomba.
Nemzetközi Megint áll a bál Kijevben, berendelték a magyar nagykövetet
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 11:46
A nagykövet bekéretéséről Szijjártó Péter számolt be.
Nemzetközi Vége az ICE minneapolisi műveletének
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 09:16
Az amerikai Bevándorlási- és Vámvégrehajtás (ICE) minnesotai műveletének végét jelentette be Donald Trump bevándorlásügyi megbízottja. Megállapodtak Minnesota és az ottani települések vezetőivel.
Nemzetközi Megállapodással zárult a soron kívüli uniós csúcstalálkozó
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 08:18
Folytatni kell az uniós adminisztráció egyszerűsítését, így döntött a tagállamok vezetőiből álló Európai Tanács. António Costa, a Tanács elnöke arról beszélt: a legfontosabb hosszú távú feladat az energetikai átállás. 
Nemzetközi Óriási összeggel támogatják az ukrán haderőt az európai nagyhatalmak
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 07:53
Megállapodtak az európai védelmi miniszterek Ukrajna közel 38 milliárd dolláros támogatásáról, főként a légvédelmet erősítik a forrásból. A német védelmi miniszter szerint a következő egy évben 60 milliárd dollárra lenne szüksége az ukrán hadseregnek. 
Nemzetközi Zelenszkij odaszúrt, Orbán Viktor visszavágott Ukrajna EU-tagságának ügyében
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 15:47
Közösségi médiás üzengetést hozott a csütörtök.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG