2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

XIV. Leó pápa J.D. Vance-szel tárgyalt a Vatikánban. Mint emlékezetes, Ferenc pápa legutolsó vendége épp ő volt április 21-án. 

A Vatikán közlése szerint XIV. Leó pápa „szívélyes” megbeszélést folytatott J. D. Vance amerikai alelnökkel. Ez egy nappal azután történt, hogy Vance – egy gyakorló katolikus – más méltóságokkal és több ezer hívővel együtt részt vett a pápa beiktatási miséjén vasárnap.

Miután Leó pápa a hónap elején lett az első amerikai, aki a római katolikus egyház élére állt, kiderült, hogy korábban burkolt kritikát fogalmazott meg Vance-szel és a tágabb értelemben vett Trump-adminisztráció migrációs álláspontjával kapcsolatban – írja a BBC.

A Szentszék egy közleményben azt írta, hogy mindkét fél elégedettségét fejezte ki az Egyesült Államok és a Vatikán közötti kapcsolatokról a hétfői személyes megbeszélések során.

Balról jobbra: az alelnök felesége, Usha Vance, J. D. Vance, Pope Leo, Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere és felesége, Jeanette Rubio
Balról jobbra: az alelnök felesége, Usha Vance, J. D. Vance, Pope Leo, Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere és felesége, Jeanette Rubio
Fotó: EPA

A találkozón, amelyen Marco Rubio amerikai külügyminiszter is részt vett, a vallásszabadságról, valamint az egyház és az állam közötti együttműködésről is szó esett.

Egy közlemény szerint „végül eszmecserére került sor az aktuális nemzetközi kérdésekről is, közösen felszólítva a humanitárius és a nemzetközi jog tiszteletben tartására a konfliktusövezetekben, valamint a tárgyalásos megoldások támogatására az érintett felek között.”

A pápai audiencián 45 percig tartott Vance szóvivője szerint, zárt ajtók mögött, újságírók jelenléte nélkül. A Vatikán közölte, hogy Vance pozitív tárgyalásokat folytatott Paul Richard Gallagher érsekkel is, aki a Szentszék diplomáciai kapcsolataiért felelős.

Februárban egy Leo nevű X-fiók bírálta a Fehér Háznak a migránsok tömeges deportálására vonatkozó terveit. Ugyanebben a hónapban a fiók megosztotta egy véleménycikk linkjét is, melynek címe: „J.D. Vance téved: Jézus nem kéri tőlünk, hogy rangsoroljuk a mások iránti szeretetünket.”

A Vatikán nem reagált a BBC News korábbi megkereséseire, miszerint megerősítsék, hogy a poszt Leó pápához tartozott-e. Vasárnap Vance azt nyilatkozta, hogy az Egyesült Államok „nagyon büszke” a Chicagóban született pápára.

„Természetesen imáink vele vannak, amint elkezdi ezt a nagyon fontos munkát” – mondta az alelnök.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Valami készül? Vészjósló figyelmeztetést küldött Amerika
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:35
A Közel-Keleten élő amerikaiakat figyelmeztették a nagykövetségek.
Nemzetközi Magyar Péter is bírálta a spanyol határáttörést – itt a közös EU-s levél
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 15:13
Elfogadhatatlannak tartják a tagállami vezetők, ami történt.
Nemzetközi Kellemetlen támadást vitt be Ukrajna – elsüllyedt a Roszatom hajója
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 14:15
Két ukrán drón csapódott be és elsüllyesztett egy, az orosz állami atomenergetikai vállalat, a Roszatom tulajdonában álló civil teherhajót a Fekete-tengeren – közölte a cég vezérigazgatója, Alekszej Lihacsov.
Nemzetközi Balesetet szenvedett a szlovén elnök
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 13:20
Könnyebb sérülésekkel megúszta.
Nemzetközi Évtizedek óta nem látott földrengés volt Olaszországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 12:37
Rég láttak hasonlót.
Nemzetközi Svájc a legvonzóbb költözési célpont az amerikaiaknak
Elek Lenke | 2026. augusztus 1. 11:46
Ma is milliók vágynak az USA-ba, az ígéret földjére, ahol megvalósíthatják álmaikat. Ugyanakkor amerikaiak százezrei szeretnék magukat kipróbálni külföldön is. Jellemzően egy tehetősebb, fiatal-középkorú, tájékozottabb rétegről van szó, hiszen az amerikaiak kétharmada egész életében még a saját állama határát sem lépi át, sokmillióan pedig a létminimumom tengődnek. De melyek a legjobb célpontok azoknak, akik külföldön szeretnének új életet kezdeni? Íme, itt a top 10-es lista!
Nemzetközi Szinte minden spanyol határt áttörő migráns visszament Marokkóba?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 11:15
Már több mint 48 ezren tértek vissza Marokkóba Ceutából azok közül, akik illegálisan lépték át az észak-afrikai autonóm város határát az elmúlt napokban – közölte a spanyol belügyminisztérium pénteken.
Nemzetközi Az éj leple alatt támadtak az oroszok, rakéták csapódtak be Kijevben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 09:10
Több halálos áldozat is van.
Nemzetközi Minden idők második legsúlyosabb ebolajárványa pusztít Kongóban
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 19:45
A világ második legnagyobb dokumentált ebolajárványává vált a Kongói Demokratikus Köztársaságban pusztító kór – derült ki a közép-afrikai ország pénteken közzétett hivatalos adataiból.
Nemzetközi Igazuk volt a lengyeleknek, tényleg orosz rakéta csapódott be a NATO területén
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 17:40
Orosz H–101-es robotrepülőgépként azonosította pénteken a lublini ügyészség az előző nap Lengyelország keleti területén becsapódott eszközt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG