2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Szabadlábra helyezték Nicolas Sarkozyt.

A börtönben eltöltött kevesebb mint három hét után fellebbezése eredményeként szabadlábra helyezték hétfőn Nicolas Sarkozyt. A volt francia elnököt bűnszövetségben elkövetett bűncselekmény miatt ítélték öt évi börtönbüntetésre a 2007-es elnökválasztási kampányának líbiai finanszírozásával kapcsolatos perben.

A volt elnök a bíróság tájékoztatása szerint nem hagyhatja el Franciaországot, és nem léphet kapcsolatba a büntetőügyében szereplő személyekkel, így a többi vádlottal és a tanúkkal, továbbá megtiltották számára azt is, hogy kapcsolatba lépjen Gérald Darmanin igazságügyi miniszterrel, akivel jó a személyes viszonya.

Ügyében a fellebbviteli tárgyalás várhatóan tavasszal kezdődik el.

Hétfői meghallgatása során Sarkozy – aki videókonferencián, akkor még a börtönből jelentkezett be – ismét hangoztatta ártatlanságát.

„Sosem hittem volna, hogy 70 évesen megtapasztalom, milyen a börtön; rám kényszerítették, én pedig átéltem. Nehéz, nagyon nehéz”

- jelentette ki, de köszönetet mondott a börtön személyzetének, amely, mint mondta, „átsegítette ezen a szörnyűségen”.

A volt államfő beszélt arról is a bíróságnak, hogy sosem kért semmiféle pénzügyi segítséget a Líbiát 1979-től 2011-ig diktatórikus eszközökkel irányító Moammer Kadhafitól.

Nicolas Sarkozy leszögezte: „soha nem ismernék be olyasmit, amit nem követtem el”.

A francia jog általános szabályként írja elő a szabadlábra helyezést a fellebbezésig, a fogva tartást pedig csak azok esetében alkalmazzák, akiket a bíróság veszélyesnek minősít vagy akikről feltételezhető, hogy elhagyják az országot.

Sarkozy ügyvédje, Christophe Ingrain elmondta: jelenleg a legfontosabb feladat a fellebbezési tárgyalásra való felkészülés.

Jean-Michel Darrois, Sarkozy egy másik jogi képviselője hangsúlyozta, hogy bár védence „erős, robusztus ember”, a börtönélet „nagy szenvedést és fájdalmat” okozott neki.

Sarkozyt szeptember 25-én ítélték börtönbüntetésre, a bíróság pedig mellékbüntetésként öt évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától, valamint 100 ezer euró (39 millió forint) pénzbüntetés megfizetésére kötelezte. Az ítélet szerint az exelnök bűnszervezetben való részvételben vétkes, azonban nem találták bűnösnek közpénzzel való visszaélés, a passzív korrupció és a törvénytelen kampányfinanszírozás vádpontjaiban.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Evakuációs készültség van a Nemzetközi Űrállomáson
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 17:10
A NASA arra utasította a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó űrhajósokat, hogy vonuljanak be a visszatérő űrkapszuláikba és készüljenek fel egy esetleges evakuálásra, miután az állomás orosz moduljában súlyosbodott egy ismert légszivárgás – írja a Reuters.
Nemzetközi Az orosz hadsereg rakétákkal és drónokkal üzent Zelenszkij békeajánlatára
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 09:26
Az orosz hadsereg két irányított légi rakétával és 216 csapásmérő, valamint álcadrónnal támadt ukrajnai célpontokat mára virradóra. A légvédelem a drónok zömét elfogta, azonban a csapásokban legkevesebb két civil meghalt, többen pedig megsebesültek, infrastrukturális létesítmények és lakóházak rongálódtak meg.
Nemzetközi Zelenszkij levelet írt, hogy tárgyalna Putyinnal
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 09:08
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyin orosz államfőnek címzett nyílt levelében sürgette a háború lezárását és a vezetők közti közvetlen tárgyalásokra való áttérést. Hamar jött az orosz válasz, Putyin továbbra is Moszkvában tárgyalna.
Nemzetközi Erre „daj-daj-ozik” Shakira a foci-vb nyitómeccsén
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 08:49
Shakira nem csupán a zárónapon, a finálé félidejében, hanem a mexikóvárosi nyitómérkőzést felvezető programban is fellép a jövő csütörtökön kezdődő labdarúgó-világbajnokságon.
Nemzetközi Trump elmondta, mikor indulna újra a háború Irán ellen
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 07:49
Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
Nemzetközi Bírják-e pénzzel az amerikaiak az iráni háborút?
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 07:36
Az iráni konfliktus okozta megnövekedett költségek akár az amerikai haderő készenléti szintjét is befolyásolhatják – nyilatkozták az amerikai katonai kormányzat tagjai.
Nemzetközi Újabb palesztinok haltak meg izraeli légicsapásokban
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 17:53
Legalább 11 ember meghalt Gázavárosban.
Nemzetközi Nem kér a Hezbollah a libanoni tűzszünetből
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 16:43
A szervezet elutasította a megállapodást.
Nemzetközi Magyar Péter először fogadott egy miniszterelnököt Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 15:22
Az ír kormányfő volt az első ilyen vezető.
Nemzetközi Keresztbe tennének Trump háborús törekvésének
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 13:52
Az amerikai képviselőház elfogadott egy határozatot, amely megakadályozná Donald Trumpot abban, hogy további katonai lépéseket tegyen Irán ellen kongresszusi felhatalmazás nélkül.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG