2p

Kim Jonghjun már lemondott, de tettéért akár halálra is ítélhetik.

Kim Jonghjun védelmi miniszter javasolta a hadiállapot elrendelését Jun Szogjol dél-koreai elnöknek – erősítette meg egy minisztériumi tisztviselő újságíróknak. Kimet most hazaárulással vádolják, és amennyiben elítélik, életfogytiglani börtönbüntetést, sőt akár halálbüntetést is kaphat – írja a hvg.hu a The Korea Times-ra hivatkozva. 

Kim szerdán kiadott nyilatkozatában bocsánatot kért a társadalmi és politikai zavargások előidézésében játszott szerepéért, és felajánlotta, hogy lemond a védelmi miniszteri tisztségéről. „Először is, védelmi miniszterként mélyen felelősnek érzem magam, és sajnálom, hogy aggodalmat és zavart okoztam. A fegyveres erők minden tagja, aki részt vett a rendkívüli hadiállapot végrehajtásában, csak az én utasításomra tette a dolgát. Teljes felelősséget vállalok a történtekért” – fogalmazott. 

Kim Jonghjun lemondott, de akár ki is végezhetik
Kim Jonghjun lemondott, de akár ki is végezhetik
Fotó: reddit

Dél-Korea elnöke kedden késő este váratlanul, egy televíziós beszédben jelentette be, hogy elrendeli az országban a hadiállapotot, Észak-Korea-párti felforgatókra hivatkozva. A katonai vezetés azonnal betiltotta a politikai tevékenységeket, a nemzetgyűlés képviselői azonban ennek ellenére a parlament épületébe mentek, ahol megszavazták a hadiállapot megszüntetését. 

Szerdán aztán az ellenzéki Demokrata Párt bejelentette, hogy lázadás miatt feljelentést tesz Jun Szogjol elnök és magas rangú biztonsági tisztviselők, köztük Kim Jonghjun védelmi miniszter ellen, azzal vádolva őt, hogy jogalap nélkül szorgalmazta a hadiállapot bevezetését.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Korrupciós ügyet tártak fel, letartóztatták az újságírókat Kínában
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 09:03
Egy párttitkár ügyeiről írtak.
Nemzetközi Megint megpróbál dűlőre jutni egymással Oroszország és Ukrajna
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 08:21
Szerdán indul az újabb egyeztetési kör.
Nemzetközi Egyre kevesebben lelkesek az EU-s tagság miatt Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 07:58
Megjelent a legfrissebb Eurobarométer-felmérés.
Nemzetközi Meggyilkolták a hírhedt bukott diktátor fiát
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 07:16
Halálának körülményeiről ellentétes hírek terjedtek el.
Nemzetközi A leállást elkerülték, de Trump így is mogorva lehet
Privátbankár.hu | 2026. február 4. 06:47
Sikerült megegyezni az amerikai kormányzati intézmények finanszírozásáról, de a bevándorlási hatóság csak két hétre kapott forrást. 
Nemzetközi Kína „súlyos következményeket” helyezett kilátásba Panama számára
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 19:59
Kína kedden arra figyelmeztette Panamát, hogy „súlyos árat” kell fizetnie, miután az ország legfelsőbb bírósága érvénytelenítette a hongkongi székhelyű CK Hutchison szerződését, amely két kikötő üzemeltetésére szólt a Panama-csatornán.
Nemzetközi Az amerikaiak lelőttek egy anyahajójukhoz közelítő iráni drónt
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 19:44
Az amerikai hadsereg kedden lelőtt egy iráni drónt, amely „agresszívan” megközelítette az Abraham Lincoln repülőgép-hordozót az Arab-tengeren – közölte az amerikai haderő.
Nemzetközi Elkaszálta az európai bíróság a magyar „megbízhatósági vizsgálatot”
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 17:41
Az Emberi Jogok Európai Bírósága megállapította, hogy az ilyen gyakorlat sérti a magánélethez való jogot, ami miatt a kormánynak módosítani kell az erre vonatkozó törvényt.
Nemzetközi Hát erről még nem értesítették az oroszokat
Privátbankár.hu | 2026. február 3. 15:01
A Kreml kedden azt közölte, hogy nem érkezett hozzájuk nyilatkozat Indiától az orosz olajvásárlások leállításáról, miután Donald Trump amerikai elnök kijelentette, hogy Újdelhi beleegyezett az ilyen vásárlások leállításába a Washingtonnal kötött kereskedelmi megállapodás részeként.
Nemzetközi Szaporodnak a tüskék Trump oldalában, itt egy újabb választási pofon
Kollár Dóra | 2026. február 3. 14:21
Egy texasi időközi voksolás eredménye nyugtalanságra ad okot.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG