1p

Türoszt dróntámadás érte, és egy autópályát, illetve egy belső menekültek által lakott házat is támadás ért.

Legkevesebb nyolcan meghaltak Dél-Libanonban csütörtökre virradóra izraeli csapásokban, több sebesültről is tudni – írja az NNA libanoni hírügynökség alapján az MTI.

Egy Türoszt érő dróntámadás során két motorbiciklista vesztette életét, hatan pedig a Nabi Szarí térsége melletti autópályán haltak meg. Találat ért egy, belső menekültek által lakott házat is Szidón városában.

Mindeközben a libanoni hadsereg azt közölte, hogy meghalt egy izraeli katona Libanon déli részén.

A libanoni egészségügyi minisztérium adatai szerint az Izrael és az Irán-barát Hezbollah síita mozgalom között március elején kitört harcoknak már 3269 halálos áldozata van az arab országban, a sebesültek száma pedig meghaladja a 9800-at.

Washingtonban pénteken folytatódnak a megbeszélések az izraeli és a libanoni delegációk között. Most először asztalhoz ülnek a két ország katonai tisztségviselői is, hogy megvitassák a biztonsági helyzetet.

Libanon és Izrael áprilisban kezdtek tárgyalásokba az Egyesült Államok közvetítésével.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi „Két módon érhet véget az ukrajnai háború” – interjú egy Oroszország-szakértővel
Wéber Balázs | 2026. július 14. 18:46
A háború Oroszország és Ukrajna között csak akkor fejeződhet be, ha Putyin meghal vagy kiesik a hatalomból, vagy ha Moszkva súlyos vereséget szenved, jelentette ki Konstantin Eggert a Privátbankárnak adott exkluzív interjúban. Az Oroszország-szakértő szerint egy NATO-tagállam elleni orosz provokáció elképzelhető, ugyanakkor NATO-Oroszország háború nem lesz. Beszélt arról is, hogy a magyar kormányváltás még nem egyenlő a korszakváltással: a Tisza-kormánynak számos külpolitikai kérdést meg kell válaszolnia. Nagyító rovatunkban ezúttal az ukrajnai háborút vettük górcső alá.
Nemzetközi Rekordszint közelében a Boeing első fél évi repülőgép-kiszállítása, de az Airbus továbbra is vezet
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 18:15
Boeing: a mostani első féléves eredmény 2018 óta a legjobb.
Nemzetközi Az oroszok nem állnak meg, kijevi hadiipari vállalatokat és Juzsnij kikötőjét támadták
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 17:10
Rakéták és drónok fejlesztésében és gyártásában részt vevő hadiipari vállalkozások voltak a célpontban. 
Nemzetközi Tűz Brüsszel központi részén, többen meghaltak
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 16:18
Egy korábbi irodakomplexum átalakítása zajlik éppen. 
Nemzetközi Orosz felderítő repülőgépet fordítottak vissza a lengyelek
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 15:54
Hosszú idő óta először próbálta megközelíteni orosz repülőgép Lengyelország tengeri határát.
Nemzetközi Éleslövészetet tartottak az orosz-észt határon, nem volt előzetes értesítés
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 15:19
Nem volt előzetes értesítés. 
Nemzetközi Terjed az Ebola Kongóban, négyszer annyi beteg is lehet, mint a valós statisztika
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 14:31
A kongói kormány adatai szerint eddig legalább 1926 ember fertőződött meg, és 702-en haltak meg.
Nemzetközi Öt percig lógott ki a repülőgép ablakán, újabb részletek derültek ki a horrorbalesetről
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 14:20
Még mindig kórházban van a 61 éves férfi. 
Nemzetközi Cáfol a Kreml: alaptalanok az unió elleni orosz kibertámadásokról szóló állítások
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 13:42
Ez csupán vádaskodás Európa részéről, állítják az oroszok. 
Nemzetközi Foci-vb: a FIFA hatalommániás vezére még Blatternél is rosszabb
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 06:57
Azt gondolja csak Isten lehet felette.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG