2p

Azért, hogy térjenek haza.

Az osztrák kormány ezer euró készpénztámogatást ajánlott fel azoknak a szíriai menekülteknek, akik készek visszatérni hazájukba Bassár el-Aszad elnök bukása után – hozta nyilvánosságra Karl Nehammer osztrák kancellár.

Ausztria ezer eurós készpénzsegéllyel támogatja azokat a szíriaiakat, akik szeretnének visszatérni hazájukba – írta a kormányfő. Hangsúlyozta, hogy Szíriának most szüksége van a saját állampolgáraira ahhoz, hogy újjáépítsék az országot. Hozzátette, hogy a szíriai állampolgárokat érintő, folyamatban lévő menekültügyi eljárások felfüggesztése továbbra is érvényes Ausztriában.

Az osztrákok szabadulnának a szírektől
Az osztrákok szabadulnának a szírektől
Fotó: Depositphotos

Több más európai uniós országhoz hasonlóan Ausztria is felfüggesztette a szíriai menekültek menedékkérelmének feldolgozását, miután a szíriai lázadók a múlt héten megbuktatták Aszad elnököt. Gerhard Karner belügyminiszter hétfői közleményében azt írta, hogy a családegyesítési eljárásokat is felfüggesztik. Hozzátette, hogy Szíria belpolitikai helyzetében „alapvető változás történt” azzal, hogy az utóbbi napokban váratlanul felgyorsultak az események, ezért fontossá vált a helyzet „átértékelése”.

A 9 millió lakosú Ausztriában 2015 óta 87 ezer szír állampolgár kapott menekültstátust a hatóságoktól, ugyanakkor az elmúlt években már többször megszigorították a kormány menekültpolitikáját.

Címkék: Nemzetközi Ausztria

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Tényleg megtámadja Oroszország Lengyelországot? Ezt gondolják a moszkvai fiatalok
Wéber Balázs | 2025. október 7. 18:43
Európában egyre terjed a félelem, hogy Oroszország Ukrajna után egy uniós tagországra is kivetheti a hálóját. A Kreml szerint nincsenek ilyen tervek. De mit gondolnak erről az orosz átlagemberek, és mennyire van elegük a háborúból? Ezt vesszük górcső alá az e heti Nagyítóban.  
Nemzetközi Két éve történt a Hamász terrortámadása Izraelben
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 16:49
A harcok azonnali lezárását és a túszok elengedését sürgette az ENSZ-főtitkár a terrortámadás második évfordulóján.
Nemzetközi Tűzszünet Damaszkusz és a kurd fegyveres csoportok között
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 16:22
Átfogó megállapodást kötöttek. 
Nemzetközi Megkéseltek egy német politikust – otthonában érte a támadás
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 15:18
Életveszélyes állapotban szállították kórházba kedden egy nyugat-németországi város frissen megválasztott polgármesterét, Iris Stalzert, akit az otthonában ért késes támadás.
Nemzetközi Döntött az Európai Parlament Magyar Péter mentelmi jogáról
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 12:39
De Dobrev Klára és Ilaria Salis is izgulhatott.
Nemzetközi Mentelmi jog: Manfred Weber mégis az Orbán-kormány mellé áll?
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 10:28
Úgy tűnik, az egyik ügyben a magyar kormány szája íze szerinti döntést hozhat az Európai Néppárt.
Nemzetközi Fontos beismerést tett egy ukrán képviselő az új ukrán rakétákról
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 09:24
Már Oroszország felett is szálltak a Flamingók, de nem ez az egyetlen új fejlesztés, ami miatt fájhat az oroszok feje.
Nemzetközi Hatalmas pácban van Macron, ő is követheti miniszterelnökét a süllyesztőbe?
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 08:17
Tovább pörög a francia kormányválság, most már az elnök lemondása is valós lehetőségnek tűnik.
Nemzetközi Egy másik, népirtással vádolt vezetővel csevegett Putyin
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 08:03
Megtárgyalták a közel-keleti helyzetet.
Nemzetközi Visszatáncol a Tomahawkok küldésében Donald Trump?
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 07:48
Nem akar eszkalációt. De akkor küld vagy nem küld?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG