2p

Az ukrán elnök hajlandóságot mutatott arra, hogy enyhítsen az országa területi követeléseivel kapcsolatos álláspontján.

Trump ukrajnai különmegbízottja szerint Zelenszkij a béke érdekében hajlandó lemondani területekről- írja a Szabad Európa. Erről Keith Kellogg, az amerikai elnök ukrajnai és oroszországi különmegbízottja számolt be a Szabad Európa jelentése szerint. Kellogg hangsúlyozta, hogy a béketárgyalások sikere érdekében Vlagyimir Putyinnak is engedményeket kell tennie. Elmondása szerint a közeljövőben folytatódnak a megbeszélések, amelyeket mindkét fél számára kedvezőnek tart.

Korábban Zelenszkij elutasította azokat a megoldási javaslatokat, amelyek Ukrajna területeinek átadását jelentették volna Oroszország számára. Jelenleg az orosz csapatok az ország nemzetközileg elismert területének mintegy 20 százalékát tartják ellenőrzésük alatt, beleértve Délkelet-Ukrajna jelentős részét és a Krím félszigetet. Az ukrán hadsereg az utóbbi időszakban jelentős veszteségeket szenvedett el, ami fokozhatja a nyomást Zelenszkijre, hogy rugalmasabbá tegye álláspontját. Eközben Donald Trump is optimistán nyilatkozott az ukrajnai helyzet rendezéséről, kiemelve, hogy folyamatos tárgyalások zajlanak Ukrajnával és Oroszországgal, bár konkrétumokat nem említett.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Több mint 90 ezer embert nyilvánítottak eltűntnek Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 18:11
Az ukrán légierő szóvivője arról beszélt, hogy februárban már hetedik alkalommal érte orosz rakéta- és dróntámadás az ukrán városokat és az energetikai infrastruktúrát. A területfejlesztési miniszter célzott terrorról beszélt.
Nemzetközi Bekérette a magyar nagykövetség ügyvivőjét az ukrán külügyminisztérium
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 17:21
Szijjártó Péter követelte az ukrán kormánytól, hogy azonnal indítsák újra a kőolajszállítást a Barátság vezetéken, és azt is elmondta: az ukrán külügyminisztérium bekérette a kijevi magyar nagykövetség ügyvivőjét.
Nemzetközi Többszintes lakóházakat és családi házakat is ért orosz légicsapás Ukrajna-szerte
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 16:24
Több száz drón és több tucat rakéta érkezett Oroszország felől Ukrajna légterébe csütörtökre virradóra. Kijev, Harkiv és Zaporizzsja is a célpontok között volt, a támadásban lakóházak, gázvezeték és egy bevásárlóközpont is megsérült. 
Nemzetközi Olyat tett az F-35-öseivel Izrael, hogy az amerikaiaknak is leeshet az álluk
Litván Dániel | 2026. február 26. 15:14
Mostantól két olyan dolgot tudnak az izraeli vadászgépek, amit még az amerikai eredetiek sem. De mit jelent ez az izraeli légierő képességei szempontjából?
Nemzetközi Előrehozott választást jelentett be a dán miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 14:33
A tervezettnél korábban, március 24-én választhat új kormányt Dánia – jelentette be a miniszterelnök, Mette Frederiksen. 
Nemzetközi Brüsszel most nem az ostort, hanem a kockacukrot venné elő az Orbán-kormány meggyőzésére
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 11:26
Pénzhez juthat és egy kis győzelmet is arathat Orbán Viktor az Ukrajnának szánt uniós pénzek és a Barátság vezeték ügyében.
Nemzetközi Zelenszkij: el fog tartani egy darabig a Barátság kijavítása
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 10:57
Az ukrán elnök szerint nem fog gyorsan menni a vezeték kijavítása, akármit is követel Magyarország vagy az unió.
Nemzetközi Megvan, mikor találkozhat Putyin, Trump és Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 08:46
Ha már van az egyezség. 
Nemzetközi Orbán Viktor levelet írt Zelenszkijnek
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 08:12
Felszólította az ukrán elnököt, hogy nyissa meg a vezetéket.
Nemzetközi Orbán Viktor kormányrendeletet adott ki az energiahálózat védelméről
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 06:20
Ma már el is indulhat a kőolajszállítás, mégis felállt egy koordinációs testület, hogy megvédje az energiahálózatot. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG