2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Új vádat emelt a szövetségi különleges ügyész a republikánusok elnökjelöltje ellen a 2020-as választásokhoz kapcsolódó ügyben.

Új, a korábbinál szűkebb tartalmú vádat emelt Donald Trump ellen a 2020-as elnökválasztáshoz kapcsolódó ügyben Jack Smith különleges ügyész kedden.

Az amerikai igazságügyi minisztérium által kinevezett ügyész a korábbi bűnvádat helyettesítő új indítványa figyelembe vette a Legfelsőbb Bíróság részleges elnöki büntetlenségről szóló határozatát, és ehhez igazítva szűkítette a Donald Trump ellen felhozott büntetőjogi tényállást.

Az új vád többi között tartalmazza, hogy Donald Trumpnak elnökként nem a hivatali pozíciójából fakadóan, hanem magánemberként volt érdeke, hogy őt nyilvánítsák a 2020-as elnökválasztás győztesévé.

Donald Trump volt elnök és republikánus elnökjelölt ellen Jack Smith az elnöki hatalom átadásának akadályozása miatt és a választás eredményének megmásítására irányuló törekvés gyanújával emelt bűnvádat a 2020 novemberi elnökválasztást követően történtek miatt, részben a 2021. január 6-i zavargásokhoz kapcsolódóan.

Úgy tűnik, Trump megússza
Úgy tűnik, Trump megússza
Fotó: Donald Trump kampányoldala

Az amerikai szövetségi Legfelsőbb Bíróság júniusban hozott határozata szerint az ország mindenkori elnökét büntetlenség illeti meg hivatali hatáskörben hozott intézkedésekért, ugyanakkor magánemberként tett cselekedeteiért felelősségre vonható.

Jogi és politikai elemzők szerint valószínűtlen, hogy az új vád alapján bírósági tárgyalást tartanának még a november 5-i választások előtt, de valószínűsíthető, hogy a jogi eljárás részévé válik az elnökválasztási kampánynak a következő több mint két hónapban.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nem csak Orbán Viktor hidalt le a 800 milliárdos uniós tervtől?
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 10:23
De nem az összeggel volt baja más uniós vezetőknek.
Nemzetközi Nem teszi az ablakba az Európai Unió a Kreml üzenetét
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 07:59
Elmondta a szóvivő, hogy ki az, akivel biztosan nem fognak tárgyalni.
Nemzetközi Továbbra is puskaporos a levegő Minneapolisban – az alelnök szerint „a szélsőbaloldali agitátorok” a hibásak
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 07:21
Vizsgálatot ígérnek és vizsgálatot követelnek Alex Pretti halála ügyében.
Nemzetközi Váratlan bejelentést tett Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 06:48
Megvannak a biztonsági garanciák? Az ukrán elnök szerint már csak alá kell írni a dokumentumot.
Nemzetközi Teljes káoszt hozott a hó az Egyesült Államokban, százezrek áram nélkül
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 06:22
10 ezer járatot töröltek, 21 államban van vészhelyzet, a fagyott eső okozza a legtöbb gondot.
Nemzetközi Ötnapos sztrájk kezdődik a belga vasúttársaságnál
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 17:10
A tárgyalások folytatódjanak a szövetségi kormánnyal.
Nemzetközi Leépít a Deutsche Bank, jön a mesterséges intelligencia
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 16:10
Mintegy száz telephelyet zárnak be.
Nemzetközi Új világrend: Trump vámjai túl nagyok a Volkswagennek
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 13:15
Új befektetés nem lenne rentábilis.
Nemzetközi Százezrek maradtak áram nélkül az USA-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 12:17
Több mint négyezer repülőjáratot töröltek.
Nemzetközi Megakadt a szaúdi megaprojekt, nem lehet síelni a suvatagban?
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 11:20
Elhalasztották a téli játékokat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG