Békemegállapodást írt alá a Kongói Demokratikus Köztársaság és az M23 lázadócsoport szombaton Katarban – írja a Reuters. A hosszú évek óta zajló polgárháborúban csak idén több ezren haltak meg és százezreknek kellett elhagyni otthonukat.
A megállapodást az Egyesült Államok és Katar közvetítésével írták alá, és mindkét ország tisztviselői fontos lépésnek nevezték az aláírást a békéhez vezető úton.
Azonban a keretmegállapodás számos kérdést hagy nyitva, és az elmúlt hónapok diplomáciai előrehaladása ellenére is tovább folytatódott a véres erőszak az országban.
A magyar börze egyelőre jobban teljesít, mint az európai indexek.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




