2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A külföldi dolgozók számának növekedésével a velük szembeni erőszak is fokozódott.

Négy fiatal férfit, köztük egy kiskorút őrizetbe vettek egy külföldi csomagfutár megtámadása miatt Horvátország második legnagyobb városában, a dalmáciai Splitben – jelentette szombaton a város rendőrkapitánysága.

A rendőrség közleménye szerint a négy személy péntek este támadta meg egy csomagfutár-szolgálat külföldi munkatársát kézbesítés közben. A dulakodás során a 41 éves futár és kiskorú támadója is sérüléseket szenvedett. Mind a négy gyanúsítottat azonosították és őrizetbe vették. Súlyos testi sértés bűntette miatt folyik ellenük nyomozás, gyűlöletből elkövetett bűncselekményhez való kapcsolódás gyanújával – írják a közleményében.

Splitben péntek este három másik alkalommal is külföldi csomagfutárokra támadtak. Az egyik esetben egy nepáli munkavállalót ért támadás, aki súlyos sérüléseket szenvedett.

Idegengyűlöletből elkövetett bűncselekmények
Idegengyűlöletből elkövetett bűncselekmények
Fotó: Depositphotos

A rendőrség jelentése szerint a támadók elmenekültek a helyszínről. A rendőrség péntek este fokozott járőrözéssel próbálta meg elejét venni az újabb incidenseknek. Nyilatkozatukban kiemelik, hogy továbbra is eltökélten küzdenek a gyűlölet-bűncselekmények ellen.

Az országban kialakult munkaerőhiány miatt a horvát hatóságok összesen 131 ezer júliusig érvényes munkavállalói engedélyt adtak ki külföldi személyeknek. A külföldi dolgozók számának növekedésével azonban a velük szembeni erőszak is fokozódott.

Davor Bozinovic horvát belügyminiszter külön ígéretet tett arra, hogy gondoskodik a külföldi munkavállalók biztonságáról, és lépéseket tesz a gyűlölet-bűncselekmények megállítására.

(MTI/Hszinhua)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Bár Donald Trump nem, de alelnöke Budapestre jön
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 18:02
A Reuters hírügynökség szerint a napokban Magyarországra látogathat J. D. Vance, az Egyesült Államok alelnöke. 
Nemzetközi Kőkemény új kritikust kapott Vlagymir Putyin
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 16:48
Ilja Remeslo „Öt ok, amiért abbahagytam Vlagyimir Putyin támogatását” Telegram-bejegyzést küldött több tízezer követőjének, a téma Putyin volt. 
Nemzetközi Tényleg meghalt az iráni hírszerzési miniszter
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 16:06
Masoud Pezeshkian iráni elnök megerősítette Esmail Khatib hírszerzési miniszter halálát.
Nemzetközi Zelenszkij: „Nagyon rossz előérzetem van”
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 13:14
Az ukrán elnök a béketárgyalások folytatásával kapcsolatban nyilatkozott meg.
Nemzetközi Rendületlenül támadják Moszkvát az ukrán drónok
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 12:59
 Az orosz légvédelem a hétvégén 250 Moszkva felé tartó ukrán drónt lőtt le.
Nemzetközi Újra folyik a kőolaj egy fontos vezetéken
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 09:54
Irak újraindította az északi olajexportot Törökország felé.
Nemzetközi Lépett a szakszervezet, teljesen leállt a légi utasforgalom Berlinben
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 09:20
A Verdi szakszervezet egész napos figyelmeztető sztrájkot hirdetett a folyamatban lévő bérvita miatt. 
Nemzetközi A világ legnagyobb szabadkereskedelmi övezete jöhet létre
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 07:55
Egy olyan piaccal, ami a globális GDP közel 20 százalékát képviseli.
Nemzetközi Zelenszkij szerint Európának fel kell készülnie a terroristák és bűnözők dróntámadásaira
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 07:24
Az ukrán elnök szerint Irán és Oroszország közös katonai technológiát használ. 
Nemzetközi Hatalmas bombákat dobtak le az amerikaiak a Hormuzi-szorosnál
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 06:48
A legfontosabb háborús hírek Iránból.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG