2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az erős hadsereg és az erős gazdaság együttese vezet a békéhez – állította Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök pénteken Budapesten, a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE), ahol Civis Universitatis Honoris Causa címet vehetett át.

Az egyetem tiszteletbeli polgára cím átvétele után tartott előadásában az izraeli kormányfő az oktatás és a stabil jövőkép fontosságát hangsúlyozta az MTI szerint.

Hozzátette, a zsidó nép fennmaradásához létfontosságú volt, hogy legyen saját államuk, amely védelmet nyújthat. Ha el akarnak pusztítani, szükséged van egy erős hadseregre, amelyet Izraelnek sikerült létrehoznia – emlékeztetett.

Rámutatott azonban arra is, hogy egy erős hadsereghez rengeteg pénz kell. Mivel Izrael védelme óriási ráfordítást igényel, ezért a zsidó államnak erős gazdaságra volt szüksége.

Benjámin Netanjahu átveszi az egyetem tiszteletbeli polgára (Civis Universitatis Honoris Causa) címet Deli Gergelytől a Nemzeti Közszolgálati Egyetem ünnepségén
Benjámin Netanjahu átveszi az egyetem tiszteletbeli polgára (Civis Universitatis Honoris Causa) címet Deli Gergelytől a Nemzeti Közszolgálati Egyetem ünnepségén
Fotó: MTI/Illyés Tibor

Izrael kezdetben szocialista alapokon nyugvó gazdasággal rendelkezett, ezt alakították át szabadpiaci, modern, kapitalista gazdasággá – idézte fel, hozzátéve: az így beindult, magas ütemű GDP-növekedésnek köszönhetően a védelmi kiadások aránya csökkeni kezdett az izraeli költségvetésben.

Az erős hadsereg és az erős gazdaság együttese vezet a békéhez, hangsúlyozta.

Deli Gergely rektor köszöntőjében a világpolitika prominens alakjaként méltatta Benjámin Netanjahut. Mint fogalmazott, figyelemre méltó az izraeli kormányfő vezetői szerepe, Izrael biztonsága és jóléte iránti megingathatatlan elkötelezettsége, valamint a nemzetközi diplomácia előmozdításához, a több százezer magyar-izraeli állampolgár védelméhez, továbbá a magyar-izraeli kétoldalú kapcsolatok erősítéséhez nyújtott, jelentős hozzájárulása.

A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) által körözött izraeli kormányfő csütörtökön Orbán Viktor miniszterelnökkel tartott közös sajtótájékoztatót, tudósításunkat az eseményről itt olvashatják.

Jegyzetünket Netanjahu  erősen vitatott budapesti vizitjéről itt érhetik el. A Magyarroszág és Izrael közötti gazdasági kapcsolatokról itt, az ICC-ről pedig itt írtunk.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Orbán Viktor szerint a nagyfiúk dolga a közel-keleti háború
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 08:16
Az iráni háborút az új világrend részeként kell értelmezni, ahol a nagyhatalmak ismét a saját nemzeti érdekeik szerint cselekszenek – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök Mario Nawfal amerikai politikai kommentátornak adott interjújában.
Nemzetközi 3 millió dollár kártérítés fizethet a Meta és a Google
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 08:07
Az esküdtszék tagjai megalapozottnak találták a felperes állítását.
Nemzetközi Még a választások előtt Magyarországra látogathat Trump alelnöke
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 07:44
Azért jön, hogy támogassa a Fidesz kampányát.
Nemzetközi Az EU is részt venne az Ukrajna elleni agresszió kivizsgálásában
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 15:52
Az EU csatlakozna az Ukrajna elleni agresszió bűntettével foglalkozó különleges törvényszékhez – derült ki a szerkesztőségünknek megküldött közleményből.
Nemzetközi Letartóztatták a cseh gyújtogatókat, akiket a magyar kormány terroristának jelölt
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 15:29
Két amerikai és egy cseh állampolgár.
Nemzetközi Feltűnően lecsökkent az EU-ban menedékkérők száma
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 14:14
Érezhető a csökkenés.
Nemzetközi Nukleáris erőművet ért újabb légicsapás Iránban, folytatódnak az iráni rakétatámadások Izraelben
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 12:51
Újabb csapás érte Iránban a busehri nukleáris erőmű területét, folytatódik az orosz személyzet evakuálása – jelentette be szerdán Alekszej Lihacsov, a Roszatom orosz állami atomenergetikai vállalat vezérigazgatója.
Nemzetközi Lángba borult egy fontos orosz olajipari kikötő, megint lecsaptak az ukránok
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 11:16
Tűz ütött ki az Uszty-Luga kikötőben egy ukrán dróntámadás nyomán – közölte Alekszandr Drozgyenko, a leningrádi régió kormányzója szerdán a Telegram-csatornáján.
Nemzetközi Külon posztban dicsérte agyon Orbán Viktort Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:51
Donald Trump amerikai elnök támogatásáról biztosította Orbán Viktor magyar miniszterelnököt a közelgő magyarországi parlamenti választáson a Truth Social közösségimédia-platformján közzétett bejegyzésében.
Nemzetközi Itt az áttörés? Kiszivárgott Donald Trump új iráni béketerve
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:01
Kérdés, hogy Teherán hogyan fogadja majd az újragondolt amerikai béketervet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG