1p

Nem a partvonalról kellene kiabálni, hanem közvetlenül tárgyalni az oroszokkal? – érzékeltette a kormányfő Facebook-posztjában.

Orbán Viktor miniszterelnök kedd reggeli Facebook-posztjában arról írt, hogy miért nem írta alá a számos európai vezető által közösen kiadott nyilatkozatot a pénteki Trump-Putyin csúccsal kapcsolatban.

  1. A nyilatkozat feltételeket próbál szabni egy olyan tárgyalásnak, amelyre az EU vezetőit meg sem hívták.
  2. Már önmagában is szomorú, hogy az EU partvonalra szorult. Ennél csak az lenne rosszabb, ha még utasításokat is osztogatnánk a kispadról.
  3. Az egyetlen ésszerű lépés az EU vezetői részéről az, ha az amerikai–orosz találkozó példáját követve kezdeményezzük egy EU–Oroszország csúcstalálkozó összehívását

- írja Orbán Viktor, akit Donald Trump hétfői sajtótájékoztatóján is megemlített, mint aki fontos tanácsot adott neki az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Elképesztő jelenetek a Fehér Házban – Cristiano Ronaldo is csak nézte
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 09:24
Saját hírszerzését hazudtolta meg az elnök a szaúdi koronaherceggel való találkozóján. A gálavacsorán váratlan arcok is feltűntek.
Nemzetközi Tovább pörög az ukrán korrupciós botrány: volt miniszterelnök-helyettest is letartóztatnak
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 08:07
„Che Guevara” néven szerepel a felvételeken.
Nemzetközi Megjött az orosz válasz a lengyel vonatszabotázsra
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 06:59
Nem lepődtek meg azon, hogy őket vádolják.
Nemzetközi Volodimir Zelenszkij Madridban vett fordulatot
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 19:51
Ukrajna megpróbálja „újraaktiválni” a diplomáciai folyamatot az Oroszországgal folytatott háború lezárása érdekében – jelentette ki az ukrán elnök vendéglátójánál.
Nemzetközi Fizikai kényszerrel akadályozták meg az ukrán parlamentben két miniszter menesztését
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 18:58
Petro Porosenko ellenzéki pártja kedden fizikailag megakadályozta, hogy a törvényhozók szavazzanak két miniszter menesztéséről egy korrupciós vizsgálat miatt, és ehelyett a teljes kormány leváltását követelte.
Nemzetközi Az ENSZ-szavazás után Netanjahu a Hamász régióból való kiszorítására szólított fel
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 16:45
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök kedden arra szólított fel, hogy a Hamászt távolítsák el a térségből, egy nappal azután, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa jóváhagyta Donald Trump háború lezárására vonatkozó tervét, amely amnesztiát ajánl az iszlamista palesztin szervezet tagjainak.
Nemzetközi Oroszország-szakértő ügyvivő érkezik az amerikai nagykövetségre Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 15:15
A karrierdiplomata, magyar nyelvet is tanult Caroline Savage lesz a nagykövet-helyettes új ügyvivő.
Nemzetközi Orosz kapcsolattal rendelkező ukránokat gyanúsítanak a lengyelországi vasúti szabotázsakciók ügyében
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 14:20
Donald Tusk lengyel miniszterelnök a parlamentben közölte, hogy a hétvégi vasúti szabotázscselekményeket vizsgáló hatóságok két gyanúsítottat azonosítottak.
Nemzetközi Leáll a vízszolgáltatás Gáza mintegy felén
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 13:21
Leállította szolgáltatásait Gáza egyik vízszolgáltató cége, miután egyik munkatársukat lefogta a Hamász.
Nemzetközi Olaszország megerősítette támogatását Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 12:42
A Sergio Mattarella államfő vezette legfelsőbb biztonsági tanács megerősítette Olaszország teljes mértékű támogatását Ukrajna mellett, és engedélyezte a tizenkettedik fegyverszállítmány elindítását a háborús országba – összegezte a hétfő esti ülést az államfői palota közleményben kedden.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG