2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Maszkos férfiak egy jelöletlen autóba tuszkolták be a tüntetéseket szervező egyik ellenzéki párt vezetőjét Georgiában.

Őrizetbe vette hétfőn hajnalban a georgiai rendőrség a negyedik napja a kormány ellen tüntető georgiai ellenzék egyik vezetőjét – közölte a Koalíció a Változásért ellenzéki párt az X-en.

Zurab Dzsaparidzét akkor tartóztatták le, mikor éppen elhagyta a tbiliszi parlament előtt folyó demonstrációt – fűzték hozzá a posztban.

Egy videón az látható, hogy Dzsaparidzét maszkot viselő rendőrök beültetik egy jelzés nélküli autóba. Az egyelőre nem derült ki, hogy bármivel megvádolták-e.

Vasárnap éjszaka a tüntetők ismét a belvárosban demonstráltak. Egyesek tűzijátékot dobáltak a rendőrökre, a rendőrség pedig válaszul vízágyút és könnygázt vetett be ellenük, végül kiszorították őket a parlament elől.

A georgiai belügyminisztérium közölése szerint az éjszakai összecsapásban 21 rendőr sérült meg, a zavargások kezdete óta pedig 113-an. Irakli Kobahidze miniszterelnök „koordinált erőszakkal” vádolta az ellenzéket, amelynek célja szerinte az alkotmányos rend megdöntése.

A tüntetéseken többtucatnyi demonstráló is megsérült, és az Egyesült Államok elítélte a rendőri erőszakot.

A tüntetőket támogató Szalome Zurabisvili államfő arról számolt be, hogy a letartóztatottak közül sokan fej- és arcsérüléseket szenvedtek.

„Ez egy egész ország lázadása”

- jelentette ki a France Inter francia hírcsoportnak nyilatkozva az elnök, aki korábban közölte, hogy nem hajlandó távozni posztjáról, amikor a hónap végén lejár a megbízatása, mert szerinte az új parlament nem legitim, és nincs felhatalmazása arra, hogy megválassza az utódját.

Tbilisziben és Georgia más nagyvárosaiban november 28-án törtek ki kormányellenes megmozdulások, miután a kormány úgy döntött, hogy felfüggeszti az európai uniós csatlakozási tárgyalásokat.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi 72 millió eurót küldenek Csádba is Brüsszelből
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 14:32
Az Európai Bizottság afrikai segélyekről döntött.
Nemzetközi Kína az űrből is besegít az orosz haderőnek
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 13:14
Aggasztó együttműködés.
Nemzetközi Már felvette az ukrán külügy a kapcsolatot Orbán Anitával
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:46
Készek új lapot nyitni a magyar-ukrán kapcsolatokban.
Nemzetközi Van, ahol még dübörög az illiberális demokrácia: török ellenzékieket vette őrizetbe
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:34
Gyűlnek a hűvösön a legnagyobb ellenzéki párt politikusai.
Nemzetközi Megint lőttek egy hajóra a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:59
Figyelmeztetést sem kaptak előtte.
Nemzetközi Hivatalos: jöhet az olaj a Barátság vezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:34
A Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján jelentette be, hogy befejeződtek a javítási munkálatok a kőoalajvezeték ukrajnai szakaszán.
Nemzetközi J. D. Vance nem repül – várják az új javaslatot Washingtonban
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:02
Nem lett volna értelme Pakisztánba menni a békéről tárgyalni – de mindenki azt reméli, hogy hamarosan lesz.
Nemzetközi Trump megint elrántotta a kormányt az utolsó pillanatban Iránnal szemben
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 06:26
Meghosszabbítja a fegyverszünetet az amerikai elnök.
Nemzetközi Kínai műholdas adatok vezetik célra az iráni fegyvereket?
Litván Dániel | 2026. április 22. 05:44
Egy nagyságrenddel élesebb képeket csinál Irán saját eszközeihez képest egy kínai műhold, amelyet az Iráni Forradalmi Gárda használhat.
Nemzetközi Orbán Viktor egykori szövetségese meghívta Magyar Pétert
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 19:29
Aleksandar Vucic szerb elnök telefonon beszélt kedden Magyar Péterrel, a Tisza Párt elnökével, Magyarország leendő miniszterelnökével, és meghívta őt szerbiai látogatásra. Ezt maga a szerb államfő közölte a közösségi médiában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG