2p

A magyar miniszterelnök meghívta a nem éppen nyugat-barát, vitatott körülmények között választást nyerő grúz kollégáját Irakli Kobakhidzét Budapestre, az Európai Politikai Közösség november 7-ei találkozójára.

A Magyar Hang grúz forrásokból származó információja szerint a héten Budapestre látogat a grúz vezető. Nem elég, hogy Orbán Viktor már a szavazatok 70 százalékának összeszámolása után gratulált a Grúz Álom pártnak az „elsöprő győzelemhez”, és a voksolás után azonnal ellátogatott a kaukázusi országba (ott arról beszélve, hogy „senki sem meri megkérdőjelezni, hogy ez a választás szabad és demokratikus volt”), most meghívta Irakli Kobakhidzét Budapestre is – írja a Magyar Hang.

„November 7-én Irakli Kobakhidze grúz miniszterelnök a tervek szerint részt vesz az Európai Politikai Közösség (EPC) csúcstalálkozóján, amelyet a magyar fővárosban, Budapesten tartanak. Az 5. EPC-csúcstalálkozó fő témája Európa biztonsági kihívásai” — írta a grúz kormány sajtószóvivője, Misha Peikrishvili a lapnak.

Vajon milyen lesz a budapesti fogadtatása a grúz miniszterelnöknek Irakli Kobakhidzének?
Vajon milyen lesz a budapesti fogadtatása a grúz miniszterelnöknek Irakli Kobakhidzének?
Fotó: Facebook/Orbán Viktor

November hetedikén és nyolcadikán tulajdonképpen két esemény zajlik iBudapesten: az Európai Politikai Közösség, majd az Európai Tanács állam- és kormányfőinek találkozója.

A Politico arról ír, hogy attól tartanak az uniós vezetők, hogy Orbán kínos helyzetbe hozza őket az informális EU-csúcson — teszi hozzá a 444.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Furcsaságok történtek Magyar Péter aláírásával az Európai Parlamentben
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 15:21
A politikus nem írta alá azt a dokumentumot, amin szerepel a neve.
Nemzetközi Fordulat a harcokban: pénteken már nem lesz egyetlen ukrán sem Kurszkban?
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 14:12
Arra utalnak a jelek, hogy nem fogja megtartani oroszországi pozícióit Ukrajna.
Nemzetközi Aggódnak az orosz fogságba esett ukránokért
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 13:29
Az Európa Tanács figyelmeztetést küldött Oroszországnak.
Nemzetközi Újraindultak az amerikai fegyverszállítmányok Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 11:54
Folytatódik az amerikai fegyverek szállítása Ukrajnába – erősítette meg szerdai közös varsói sajtóértekezletén Andrij Szibiha ukrán és Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter.
Nemzetközi Putyin rakétái záporesőként hullottak Ukrajnára
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 10:57
Többen meghaltak, illetve megsebesültek az orosz hadsereg szerda éjjeli rakétákkal és drónokkal végrehajtott légitámadásában.
Nemzetközi Szijjártó Péter: három éve gyaláznak minket!
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 10:37
Szijjártó Péter azt írta: most – három év után – végre tűzszünetről és béketárgyalásokról van szó.
Nemzetközi Donald Trump kiszabadította a démonokat
Káncz Csaba | 2025. március 12. 09:31
Donald Trump geopolitikai sokkterápiája egy új világrend jele. A Fehér Ház kiszámíthatatlan ura a nukleáris fegyverek elterjedésének újabb körét indítja el – ezúttal nem terroristák, hanem a korábban az Egyesült Államok szövetségeseként ismert országok részéről. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Grönlandi választás: az eszkimók is szuverenisták
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 08:26
Nagyon szoros lett az eredmény.
Nemzetközi Ikonikus amerikai termékekre vet ki vámokat az EU
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 08:00
Megérkezett az Európai Unió válasza arra, hogy az Egyesült Államok 25 százalékos vámot vetett ki az acél- és alumíniumtermékekre. Az Európai Bizottság bejelentette, hogy áprilistól előbb visszahozzák, majd kiterjesztik az amerikai termékekre kivetett EU-s vámokat.
Nemzetközi Zelenszkij: azonnal fegyverszünet lehet, ha Putyin elfogadja
Privátbankár.hu | 2025. március 12. 07:01
Ukrajna kész a békére.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG