1p

Az orosz elnök elővette a szemet szemért-elvet.

Feljogosította az orosz bíróságokat Vlagyimir Putyin orosz elnök arra, hogy Oroszországban lévő amerikai vagyontárgyakat az orosz kintlévőségek amerikai lefoglalásából eredő károk kompenzálására használhassák fel.

Amerikai pénzből kártalanítana Vlagyimir Putyin
Amerikai pénzből kártalanítana Vlagyimir Putyin
Fotó: Kreml

Az erre vonatkozó rendelet, amelyet csütörtökön tettek közzé, az Egyesült Államok, az amerikai cégek és állampolgárok orosz területen található ingó és ingatlan vagyonára, az általuk birtokolt értékpapírokra, az orosz cégek alaptőkéjében való részesedésükre, valamint az Egyesült Államok és amerikaiak egyéb oroszországi tulajdonjogára vonatkozik.

A külföldi befektetések ellenőrzésével foglalkozó kormánybizottság megküldheti a bíróságnak azoknak az amerikai vagyontárgyaknak a listáját, amelyek "az arányosság elvének szem előtt tartásával felhasználhatók" az Egyesült Államokban lévő orosz vagyon, beleértve a jegybank vagyonának lefoglalásából eredő károk megtérítésére.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Peking a konyakot az elektromos autókhoz köti
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 17:17
A francia konyakgyártók előzetes megállapodásra jutottak a kínai piac minimális importárairól, de Kína csak akkor véglegesíti azt, ha előrelépés történik egy külön vitában a kínai gyártmányú elektromos járművekre kivetett uniós vámtarifákról.
Nemzetközi Ezért kénytelen enyhíteni a brit kormány a tervezett megszorításokat
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 14:11
Keir Starmer jelentősen csökkentette a tervezett jóléti megszorításokat, hogy lecsillapítsa a kormányzó Munkáspárt törvényhozóinak lázadását.
Nemzetközi Hidegzuhany Brüsszelből: borúsabb a gazdasági kilátás, mint várták
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 12:53
A várakozásokkal ellentétben júniusban romlott a gazdasági hangulat az euróövezetben a DG ECFIN szerint.
Nemzetközi „Orbán Viktor megint keresztbe fekszik az EU-nak” – Brüsszelből jelentjük
Wéber Balázs | 2025. június 27. 09:52
A magyar kormányfő nem írta alá az Ukrajnával kapcsolatos közös állásfoglalást a brüsszeli EU-csúcson, a többi 26 tagállam viszont erősen támogatta azt. Orbán Viktor szerint megállították Ukrajna uniós csatlakozását, az Európai Tanács elnöke ugyanakkor nem aggódik, és továbbra is kiáll a csatlakozási folyamat mellett. Újabb orosz szankciós csomagról nem született döntés, arról viszont igen, hogy Bulgária jövő januárban bevezetheti az eurót, valamint arról is, hogy az EU növeli a diplomáciai nyomást Izraelen. 
Nemzetközi Új alku Kínával: ezt kaphatja Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 09:38
Az Egyesült Államok és Kína megállapodott a ritkaföldfém-szállítások felgyorsításáról.
Nemzetközi A második világháború óta a legnagyobb léptékű gyerekrablás – ukrán gyerekeket deportálhatnak az oroszok
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 09:01
Több tízezer ukrán gyerek lehet még mindig Oroszországban vagy megszállt területen.
Nemzetközi Már biztos: újabb európai országban jön az euró
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 07:42
Az euróövezethez utoljára Horvátország csatlakozott, 2023-ban.
Nemzetközi Mi lett az iráni uránkészlettel? – Hegseth tagad, Trump bizonygat
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 07:06
Donald Trump szerint Iránnak esélye sem volt elrejteni az uránt.
Nemzetközi Ursula von der Leyen erős figyelmeztetést küldött Budapestnek
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 06:44
Fokozódik a Pride körüli feszültség.
Nemzetközi Orbán Viktor: „Kis híján elsöpört a népharag”
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 06:11
A miniszterelnök az uniós csúcsot értékelte. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG