2p

Szlovákia segít a hazahozatalukban.

Rövidesen további magyar állampolgárokat menekítenek ki Libanonból, ennek lehetőségét a két ország közötti megállapodás alapján ezúttal Szlovákia fogja biztosítani az evakuációs légijáratával - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

A tárcavezető arról számolt be, hogy Libanonban néhány száz magyar ember tartózkodik, közülük 233-an vannak a bejrúti nagykövetség látókörében, azonban döntő többségük életvitelszerűen él az országban. Huszonkét magyar állampolgár van, aki konzuli védelemre regisztrált, tehát valamilyen okból rövidebb ideig (akár turistaként, tanulóként, dolgozóként vagy bármilyen más okból) tartózkodik Libanonban - tette hozzá.

A közel-keleti helyzet

Posted by Szijjártó Péter on Friday, October 4, 2024

Kiemelte, hogy a kormány augusztus elején már végrehajtott egy evakuációs műveletet, akkor mindazon magyar állampolgárok el tudtak jönni Libanonból, akik akartak. Ők tizennyolcan voltak végül, köztük hét kiskorú. Tudatta, hogy most is felajánlották a lehetőséget a Libanonban tartózkodó magyar embereknek, hogy segítenek nekik a hazatérésben, amire ezúttal összesen tíz ember jelentkezett.

Az evakuációra jelentkezett magyar állampolgárok hamarosan a szlovák evakuációs járattal jöhetnek haza, a magyar-szlovák együttműködés eredményeként.

Címkék: Nemzetközi Libanon

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Orbán Viktor levelet írt – nem akármilyen ígéretet kaphatott Putyintól
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 11:33
Az orosz válaszlépések elkerülhetik Magyarországot állítása szerint. 
Nemzetközi Hivatalosan is vádat emeltek a Bondi Beach-en lövöldöző terrorista ellen
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 11:11
15 gyilkossági ügy is szerepel a vádak közt. 
Nemzetközi Trump bekeményít, itt az elnök újabb húzása
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 08:48
Tovább fokozódik a feszültség Venezuela körül.
Nemzetközi Lépéseket tervez az EU – lassan elkészül az egészségügyi csomag
Privátbankár.hu | 2025. december 17. 07:37
Könnyítenének az egészségügyi cégek számára is.
Nemzetközi Ukrajna ügyében Magyarország ismét blokkolt
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 19:55
Ülésezett az Európai Tanács Általános Ügyek Tanácsa keden, ahol Magyarország több kérdésben sem tudott egyetérteni.
Nemzetközi Nemzetközi kártérítési bizottság alakult Ukrajna megsegítésére
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 19:25
A testület eljár annak érdekében, hogy Kijev több százmilliárd dolláros kártérítést kapjon az orosz támadások és a háborús bűncselekmények okozta károkért
Nemzetközi Itt az áttörés? Fontos lépés történt az ukrajnai háború lezárása felé
Wéber Balázs | 2025. december 16. 18:20
A hét elején Washington váratlanul bejelentette, hogy hajlandó biztonsági garanciákat adni Ukrajnának egy tűzszünet megkötése esetén. Kijev pedig megfelelő garanciák esetén kész lemondani a NATO-tagságról szőtt terveiről. Mindez érdemben közelebb vihet a fegyvernyugváshoz, a területi kérdésekre ugyanakkor továbbra sincs megoldás. Nagyító alatt ezúttal az ukrajnai tűzszünet esélye.
Nemzetközi Ritka tiltakozást váltott ki Oroszországban egy templom terve
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 15:21
A városi parkban épülő háborús halottak tiszteletére épülő templom ellen tiltakoztak, és még Vlagyimir Putyint is megkeresték az ügyben.
Nemzetközi Megbánták a szavazatokat a nyugdíjasok: utálathullám övezi a „világ legunalmasabb emberét”
Kollár Dóra | 2025. december 16. 14:58
Rendkívül komoly népszerűségi gondokkal küzd a brit miniszterelnök.
Nemzetközi Lesz karácsonyi fegyverszünet? Zelenszkij válaszolt
Privátbankár.hu | 2025. december 16. 12:33
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijelentette, hogy támogatja Friedrich Merz német kancellár karácsonyi fegyverszünet bevezetésére vonatkozó ötletét.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG