2p

Egy volt KGB-ügynök szerint Donald Trumpot beszervezte a Szovjetunió titkosszolgálata.

Nem tudni, hogy legenda-e vagy sem, azonban sok mindent megmagyarázna ez a forgatókönyv. Egy volt KGB-tiszt azt állítja, Donald Trumpot 1987-ben beszervezték szovjet kémnek, a „Krasznov” fedőnevet kapta – állította a szovjet titkosszolgálat egy korábbi tisztje – írja a NépszavaThe Economic Times-ra hivatkozva.

A lap szerint a kazah hírszerzés egykori vezetője – aki Moszkvában a KGB 6. igazgatóságán teljesített szolgálatot – azt állította, a nyugati üzletemberek beszervezése elsődleges célja volt a szovjet hírszerzésnek, és az akkori ingatlanmilliárdos lehetett az egyik legnagyobb fogásuk.

Alnur Musszajev kifejtette, hogy mindez akkor történt, amikor Donald Trump 1987-ben a Szovjetunióba látogatott.

Hivatalosan ingatlanügyletekről volt szó, de valójában politikai szándékok is húzódhattak a háttérben, egészen pontosan egy titkos hírszerzési művelet. Akkoriban az üzletember egy moszkvai luxushotelt szeretett volna építeni, amelyhez a szovjet tisztviselők segítették hozzá.

Vajon igaz, vagy csak pletyka?
Vajon igaz, vagy csak pletyka?
Fotó: Depositphotos

A gyanút tovább erősíti, hogy az 1980-as évek közepéről származó hírszerzési jelentések szerint a KGB új toborzási stratégiát dolgozott ki, miként lehet nyugati befolyásos személyiségeket együttműködésre bírni. A cél az volt, hogy ügynököket és titkos informátorokat alakítsanak ki, de legalábbis olyanokat, akik barátságosan viszonyulnak hozzájuk a kapitalista világban.

Musszajev azt is tudni véli, hogy Trump személyes KGB-aktája még mindig aktív, és egy Vlagyimir Putyinhoz közel álló személy kezeli. Állítását azonban semmiféle konkrétummal nem támasztotta alá.

Donald Trump természetesen határozottan tagadta, hogy bármiféle kapcsolata lenne az orosz hírszerzéssel. Az évek során többször is „nevetségesnek” és „álhírnek” nevezte azokat a vádakat, amelyek szerint együttműködött az orosz elnökkel. Ugyanakkor néhány amerikai tisztviselő – különösen azok, akik adminisztrációjában dolgoztak – nyíltan rácsodálkoztak, hogy Donald Trump miért tanúsít ilyen különös tiszteletet az orosz elnök iránt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kiszivárgott Trump új ajánlata – Zelenszkijék komoly gyomrost kaptak
Privátbankár.hu | 2025. március 28. 13:04
Az utolsó fillérig kifizettetnék Ukrajnával a támogatást, cserébe pedig semmit sem adnak, de még többet kérnek az amerikaiak.
Nemzetközi Orosz-ukrán tűzszünet: élt három napot? Kemény bejelentést tettek az oroszok
Privátbankár.hu | 2025. március 28. 11:43
Rakétacsapást mértek a gázmérőállomásra, drónokat indítottak az olafjinomító ellen az ukránok – állítják az oroszok, Zelenszkij szerintük csak trükközött a tűzszünettel.
Nemzetközi Halottak Bangkokban is, rendkívüli állapot Mianmarban
Privátbankár.hu | 2025. március 28. 11:23
Érkeznek a hírek a Délkelet-Ázsiában pusztító földrengés áldozatairól.
Nemzetközi Fontos vendég érkezik Moszkvába jövő héten – Szergej Lavrov várja tárt karokkal
Privátbankár.hu | 2025. március 28. 10:33
Vang Ji kapott meghívást, el is fogadta.
Nemzetközi Itt a vége? Kemény választ kapott északról Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. március 28. 10:07
Kanada minden eszközzel vissza fog vágni, az Egyesült Államok és Kanada közti szoros szövetségnek pedig örökre vége, közölte a kanadai miniszterelnök.
Nemzetközi Az amerikai támaszpont Grönlandon, ahová végül az alelnök pénteken ellátogat
Bózsó Péter | 2025. március 28. 09:32
A második világháború óta amerikai erők állomásoznak a Dániához tartozó óriás szigeten. Politikai vitákat váltott ki JD Vance és feleségének vizitje, a bejelentett amerikai igények miatt.
Nemzetközi „Van okunk azt hinni, hogy végezni fogunk velük” – Putyin továbbra sincs túl békekötős hangulatban
Privátbankár.hu | 2025. március 28. 08:59
Elárulta az orosz elnök, kivel tárgyalna a békéről. Hát nem Zelenszkijjel és nem is csak Donald Trumppal.
Nemzetközi Putyin odaadná Grönlandot Amerikának? De mit kérne cserébe?
Privátbankár.hu | 2025. március 28. 07:04
Arról beszélt az orosz elnök, hogy „komolyan kell venni” Trump igényét Grönland megszerzésére, és Oroszország is fejlesztené sarkköri területeit.
Nemzetközi Tiltott külföldi kampányfinaszírozás: hét év börtönt kértek a volt államfőre
Privátbankár.hu | 2025. március 28. 06:44
Az ügyészség szerint „nagyon sötét kép rajzolódott ki”, Nicolas Sarkozy egykori francia elnök tagad.
Nemzetközi Trump újabb embere kezd vérengzésbe: a dolgozók negyedét küldi el Robert F. Kennedy
Privátbankár.hu | 2025. március 28. 06:28
A létszámleépítéssel párhuzamosan teljes szerkezeti átalakítás is jön az amerikai egyészségügyi minisztériumnál.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG