3p

Bevették Manbídzs városát, nem messze a török határtól.

A Törökország támogatását élvező szíriai fegyveres csoportok a Szír Nemzeti Hadsereg (SNA) egységei közölték, hogy az észak-szíriai Manbídzs térségének mintegy 80 százalékát elfoglalták az Ankara által terrorszervezetnek minősített Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) fegyveres szárnyának tartott Népvédelmi Egységek (YPG) nevű kurd milíciától, amely addig ellenőrizte ezt a török határtól mintegy 30 kilométerre délre található várost és a környező régiót. A YPG a Szíriai Demokratikus Erők (SDF) nevű, kurd vezetésű milícia meghatározó ereje, s az Egyesült Államok egyik helyi partnere az Iszlám Állam terrorszervezettel szembeni küzdelemben — közölte az MTI.

Az iszlamista felkelők, akik ellenségesek az SDF-fel, vasárnapra virradóra jelentették be Damaszkusz elfoglalását és Aszad uralmának megdöntését több mint 13 év polgárháború nyomán.

Manbídzs városának lakosai közül a törökbarátok ünneplik a kurd egységek távozását:

Törökország szerint Szíria a segítségére szorul

Átfogónak kell lennie az új szíriai kormányzatnak Bassár el-Aszad elnök bukása nyomán, hogy a szíriai nép dönthessen saját jövőjéről – közölte vasárnap Hakan Fidan török külügyminiszter Dohában tartott sajtótájékoztatóján.

Fidan felhívta a figyelmet, hogy a szíriai nép nem lesz képes saját erőből újjáépíteni az országot, a globális és a regionális hatalmaknak pedig körültekintőn és Szíriai területi épségét megőrízve kell cselekedniük. A török diplomácia vezetője egyben figyelmeztetett: nem szabad hagyni, hogy terrorszervezetek használják ki a helyzet adta előnyöket.

Fidan újságírói kérdésre válaszolva közölte, hogy nem tudja kommentálni Aszad hollétét, csak annyit mondott, hogy feltehetően elhagyta Szíriát. Geir Pedersen, az ENSZ szíriai különmegbízottja, aki szintén a szíriai rendezést szolgáló, katari fővárosban rendezett fórumon vett részt, arra intette a szíriai konfliktus szereplőit, hogy tartsák fenn a közrendet és a közintézmények működését. Hozzátette, hogy ő sem rendelkezik semmilyen információval Aszad tartózkodási helyéről.

A libanoni hadsereg közölte, hogy megerősítette keleti és északi határait a szomszédos Szíria területén kialakult helyzet nyomán.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Hatalmas segély érkezik Iránba a Vöröskereszttől
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 19:45
Megérkezett az első öt teherautónyi szállítmány abból a több mint 171 tonna segélyből, amelyet a Vöröskereszt közúton indított útnak az iráni Vörös Félhold Társaság számára – jelentette be a segélyszervezet kedden Genfben.
Nemzetközi Magyar katonák indultak a Közel-Keletre
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 17:09
Elindult repülőgéppel Bejrútba a magyar katonák váltóállománya, akik az ENSZ libanoni békefenntartó missziójában teljesítenek majd szolgálatot – írja a Honvédelmi Minisztérium keddi közleménye alapján az MTI.
Nemzetközi Fontos emberrel telefonált Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 15:41
A Tisza Párt elnöke Ursula von der Leyen-nel beszélt. 
Nemzetközi Blokádtörés a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 15:21
A Windward tengeri hírszerző platform egy „új potenciális blokádtörőt” észlelt a Hormuzi-szorosban.
Nemzetközi Zelenszkij a fény győzelmét ünnepli a sötétség felett a magyar választások kapcsán
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 14:05
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a „fény győzelmének a sötétség felett” nevezte az ellenzék magyarországi győzelmét, és „pragmatikus, baráti” kapcsolatokra szólított fel az új kormánnyal.
Nemzetközi Finomodott a Kreml hozzáállása Magyar Péter győzelmével kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 13:14
A Kreml tegnap kizárta, hogy gratuláljon Magyar Péter győzelméhez, mondván Magyarországot „barátságtalan országnak” minősítették, mivel korábban támogatta az EU Moszkva elleni szankcióit. 
Nemzetközi Magas rangú látogatót fogadhat hamarosan Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 12:55
A szlovén miniszterelnök elfogadta Magyar Péter meghívását Budapestre.
Nemzetközi Tovább támadta Oroszország Ukrajnát, civil létesítményeket vett célba
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 12:03
Az orosz hadsereg négy irányított légi rakétával 129 csapásmérő és álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat keddre virradóra, a légvédelem egy rakétát és a drónok közel 90 százalékát megsemmisítette, azonban a csapásokban legalább egy ember megsebesült, kikötői infrastrukturális létesítmények rongálódtak meg Izmailban, valamint lakóházakban és egyéb civil létesítményekben keletkeztek károk – jelentették katonai és helyhatósági források.
Nemzetközi J. D. Vance kiállt Orbán Viktor mellett, de számított a vereségére
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 08:57
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével, ugyanakkor sajnálatát hangoztatta Orbán Viktor kormányfő választási veresége miatt.
Nemzetközi Így reagált Magyar Péter keresztapázására Orbán Viktor szövetségese
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 08:17
Magyar Péter hétfő délutáni szavaira reagált Aleksandar Vucic szerb elnök a szerb köztévé esti híradójában, amelyet a Telex szemlézett.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG