2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Tayyip Erdoğan török elnök több száz Boeing repülőgép és Lockheed Martin vadászgép vásárlását tervezi és ehhez kapcsolódóan több mint 10 milliárd dolláros helyi gyártási megállapodásokat szeretne kötni.

A  több száz Boeing repülőgép és Lockheed Martin vadászgép vásárlásáról szóló megállapodások Donald Trump amerikai elnök jóváhagyásától függenek – jelentette a Bloomberg News kedden az ügyhöz közel álló forrásokra hivatkozva, amit a Reuters is ismertet. A Fehér Ház, a Boeing és a Lockheed Martin a szokásos munkaidőn kívül nem reagált azonnal a Reuters megkeresésére.

Donald Trump amerikai elnök biztos felvidulna a nagy bevásárlástól
Donald Trump amerikai elnök biztos felvidulna a nagy bevásárlástól
Fotó: MTI/EPA

A hír Donald Trump és Tayyip Erdoğan szeptember 25-i, a Fehér Házban tervezett találkozója előtt szivárgott ki.

Trump a találkozón kereskedelmi és katonai megállapodások megkötésére számít, beleértve a Boeing repülőgépek nagyszabású beszerzését, egy jelentős F-16-os megállapodást, valamint az F-35-ös tárgyalások folytatását Törökországgal. Erdoğan hétfőn megerősítette, hogy Törökország tárgyalásokat fog folytatni F-35-ös vadászgépek beszerzéséről az amerikai elnökkel folytatott találkozóján.

Korábban orosz fegyvereket is vásároltak

Törökország 2019-ben azzal haragította fel a Trump-adminisztrációt, hogy orosz S-400-as rakétavédelmi rendszereket vásárolt, ami arra késztette Washingtont, hogy lemondja a tervezett F-35-ös vadászgép-eladást, és kivegye Ankarát a program közös gyártósorából.

Törökország ezt követően megállapodást kötött F-16-os vadászgépek vásárlásáról.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Párizsban zavargások törtek ki a PSG BL-győzelme után
Privátbankár.hu | 2026. május 31. 16:23
Több százan sérültek meg, 480 embert letartóztattak.
Nemzetközi Négy vasúttársaságot államosított vissza a munkáspárti brit kormány
Privátbankár.hu | 2026. május 31. 15:43
A munkáspárti brit kormány tervei alapján 2027-re az utasforgalmat lebonyolító összes brit vasúti vállalat állami tulajdonba kerül.
Nemzetközi Kiderült, mit találtak el az ukránok a zaporizzsjai atomerőműben
Privátbankár.hu | 2026. május 31. 14:52
Az atomerőmű rendes üzemmódban működik tovább.
Nemzetközi Kína nem ijedt meg az EU esetleges új kereskedelmi korlátozásaitól
Privátbankár.hu | 2026. május 31. 13:05
Kína figyelemmel kíséri az Európai Unió Kínával kapcsolatos vitáit.
Nemzetközi Az iráni vezetés befagyasztott vagyonának felszabadításához köti a megállapodást Washingtonnal
Privátbankár.hu | 2026. május 31. 12:28
Becslések szerint több mint 100 milliárd dollárnyi iráni vagyon található külföldi számlákon.
Nemzetközi Szívesen bizniszelnek Putyinnal a német cégek
Privátbankár.hu | 2026. május 31. 11:48
 A német üzleti körök a tűzszünetet követő időszakra is tekintettel fenn kívánják tartani a gazdasági kapcsolatokat Oroszországgal.
Nemzetközi 26 év után ismét elfoglalták Beaufort várát Dél-Libanonban
Privátbankár.hu | 2026. május 31. 10:57
Újabb izraeli katona esett el dróntámadásban Dél-Libanonban.
Nemzetközi Hatalmas pofonokat kapott az iráni háborúban az amerikai légierő
Litván Dániel | 2026. május 31. 10:28
Meglepő ütemben fogytak az amerikai gépek az Irán elleni háborúban. Nem is a pénzben mérhető veszteség a legsúlyosabb?
Nemzetközi Hatalmas AI-beruházást jelentettek be Franciaországban
Privátbankár.hu | 2026. május 31. 09:48
A projekt a SoftBank eddigi legnagyobb európai mesterségesintelligencia-infrastruktúra-fejlesztése lesz.
Nemzetközi Ukrán drón csapódhatpott a zaporizzsjai atomerőműbe
Privátbankár.hu | 2026. május 31. 09:04
Az ukrán hadsereg tagadja a vádakat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG