2p

Robert F. Kennedy Jr., az Egyesült Államok egészségügyi minisztere ígéretet tett arra, hogy „jelentős tesztelési és kutatási erőfeszítést tesznek” az autizmus okának öt hónapon belüli meghatározására.

A szakértők arra figyelmeztettek, hogy az autizmus spektrumzavar – egy összetett szindróma, amelyet évtizedek óta vizsgálnak – okainak megtalálása nem lesz egyszerű, ezért irreálisnak nevezték az erőfeszítést.

Kennedy, aki korábban oltásellenességéről volt híre, azt mondja, hogy az autizmus összefügg a vakcinákkal. A kormány csütörtöki ülésén kijelentette, hogy egy amerikai kutatási erőfeszítésben „tudósok százai vesznek részt a világ minden tájáról”.

„Szeptemberre megtudjuk, mi okozza az autizmusjárványt, és képesek leszünk megszüntetni ezeket a tényezőket” – mondta Kennedy.

A kormány adatai szerint 2000 óta meredeken nő az autizmussal diagnosztizáltak száma, és 2020-ra a 8 évesek körében ez az arány elérte a 2,77 százalékot az Egyesült Államok Betegségellenőrzési és Megelőzési Központja (CDC) szerint. A tudósok az emelkedést részben az autizmus fokozott diagnoszálásának és a rendellenesség definíciójának bővülésének tulajdonítják. A kutatók a környezeti tényezőket is vizsgálják – írja a BBC.

Egyesek szerint irreális a terv
Egyesek szerint irreális a terv
Fotó: AP

Az Egyesült Államok Nemzeti Egészségügyi Intézete (NIH) évente több mint 300 millió dollárt költ az autizmus kutatására.

Az NIH felsorol néhány lehetséges kockázati tényezőt, köztük a prenatális peszticideknek való kitettséget vagy a levegőszennyezést, a koraszülést vagy az alacsony születési súlyt, az anyai egészségügyi problémákat és a szülők magasabb életkorát. 

Kennedy nem árult el részleteket a kutatási projektről, illetve arról, hogy mennyi pénzt fordítanak az autizmuskutatásra.

A két hónappal ezelőtti eskütétele óta az egykori környezetvédelmi jogász csökkentette az Egészségügyi és Humánszolgáltatási Minisztérium (HHS) költségvetését, amely magában foglalja az NIH-t, a CDC-t és más állami egészségügyi szervezeteket, amelyek felügyelik az élelmiszer- és gyógyszerbiztonságot, valamint betegségekkutatást végeznek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Brüsszel újra napirendre tűzte az óraátállítás ügyét
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 16:45
Vasárnap megint egy órával előre kell tekerni az óráinkat. Jó hír, hogy az Európai Bizottság kijelentette: továbbra is napirenden van az óraátállítás eltörlése, ezért még idén tanulmányt nyújt be annak felszámolásáról.
Nemzetközi Vlagyimir Iljicsnek mégis igaza volt?
Elek Lenke | 2026. március 28. 16:22
Sci-fi, vagy valóság, avagy mi lesz a szocializmus felépítésével?
Nemzetközi Illegális bányák ellen csaptak le az ecuadori hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 15:38
Légicsapásokat intéztek a dél-amerikai ország északi részén lévő Carchi tartomány illegális bányakitermeléséről hírhedt körzete ellen – jelentette be a latin-amerikai ország védelmi minisztériuma helyi idő szerint pénteken.
Nemzetközi Hátborzongató nyilatkozatot tett a Roszatom vezetője
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 14:58
Szerinte atomkatasztrófa fenyeget a Közel-Keleten.
Nemzetközi Meghekkelték Brüsszelt
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 13:14
Az Europa.eu weblaphálózat működtetéséért felelős felhőinfrastruktúrát érte támadás.
Nemzetközi Ursula von der Leyen: stratégiai hiba volt, hogy Európa hátat fordított az atomenergiának
Kamocsay-Berta Eszter | 2026. március 28. 11:59
A világ vezetői Párizsban gyűltek össze 2026. március 10-én, ahol kiemelték a nukleáris energia szerepét a tiszta, megbízható, megfizethető és biztonságos energiaellátásban, különös tekintettel a növekvő energia keresletre és a globális feszültségek okozta bizonytalanságra az energiaellátás területén.
Nemzetközi Ismét egy ukrán szülészetet bombáztak az oroszok – egy gyerek megsebesült
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 11:31
A 11 sebesült mellett egy ember meghalt.
Nemzetközi Megkongatták a vészharangot Rómában
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 09:59
Rendkívüli hatósági készültség lépett életbe a szélsőbaloldali tömegtüntetés miatt.
Nemzetközi Jemen megtámadta Izraelt
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 09:32
Jemen rakétát lőtt ki Izrael déli részére a zsidó állam hadseregének szombati közlése szerint, amelyet nem sokkal azt követően adtak ki, hogy az Irán-barát jemeni húszik bejelentették, „készek cselekedni”, ha folytatódnak az Irán elleni támadások.
Nemzetközi Trump hadat üzent Kubának
Privátbankár.hu | 2026. március 28. 09:03
A karibi szigetországot nevezte a következő célpontnak az amerikai elnök helyi idő szerint pénteken, egy Floridában rendezett befektetői konferencián elmondott beszédében, amelyben egyúttal méltatta az Egyesült Államok katonai sikereit Venezuelában és Iránban, valamint a NATO-ra is kitért.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG