2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Donald Trump szerint Oroszország és Ukrajna azonnali tűzszüneti tárgyalásokat kezdhet, a Kreml viszont óvatosságra int.

Donald Trump helyi idő szerint hétfőn, Vlagyimir Putyin orosz elnökkel folytatott telefonbeszélgetése után közölte: Oroszország és Ukrajna „azonnal” megkezdi a fegyverszüneti tárgyalásokat. A Kreml ugyanakkor jelezte, hogy a folyamat időigényes, és nincs meghatározott határidő. Trump azt is mondta, hogy egyelőre nem kíván újabb szankciókat bevezetni Moszkvával szemben, számolt be a Reuters

Trump szerint az orosz elnökkel folytatott megbeszélés után egy csoportos videóhívásban tájékoztatta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt, valamint az Európai Unió, Franciaország, Olaszország, Németország és Finnország vezetőit. Egy közösségi médiás bejegyzésben azt írta:

„Oroszország és Ukrajna azonnal megkezdik a tárgyalásokat a tűzszünetről és, ami ennél is fontosabb, a háború befejezéséről.” A Fehér Házban később hozzátette: „némi előrelépés történik”.

Putyin megerősítette, hogy Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békemegállapodásról szóló memorandum kidolgozásában. Azt mondta: „általánosságban jó irányba haladunk”. A Kreml szóvivője szerint azonban a Moszkva és Kijev közötti egyeztetések összetettek, és „nincs határidő, és nem is lehet”.

Friedrich Merz német kancellár közölte, hogy az európai vezetők Trump tájékoztatása után újabb szankciókról döntöttek. Trump ezzel szemben úgy nyilatkozott: „van esély elérni valamit, és ha rosszkor lépünk, sokkal rosszabb lehet.” Hozzátette: „Ez nem az én háborúm.”

Zelenszkij szerint Ukrajna kész közvetlen tárgyalásokra Oroszországgal, és javasolta egy magas szintű találkozó összehívását Ukrajna, Oroszország, az Egyesült Államok, az EU és az Egyesült Királyság részvételével. Helyszínként Törökországot, a Vatikánt vagy Svájcot említette. Trump szerint a pápa is érdeklődést mutatott.

Egy forrás szerint a csoportos hívás résztvevőit meglepte, hogy Trump nem támogatta a szankciókat. Ursula von der Leyen azt írta: „fontos, hogy az Egyesült Államok elkötelezett maradjon”.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A halak sorsán múlhat, hogy Norvégia megtesz-e egy sorsdöntő lépést
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 13:12
Megőrült a világ a norvég külügyminiszter szerint, nekik is újra kell gondolniuk az unióhoz fűződő viszonyt.
Nemzetközi Akár kövekkel is tovább harcolna az amerikaiak ellen az iráni haderő fontos vezetője
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 12:46
Nem fogják megadni magukat.
Nemzetközi Tekerne egyet a migrációs szabályozáson az unió
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 10:44
Szigorítanák a szabályokat, de még több uniós intézménynek is rá kell bólintania a módosításra.
Nemzetközi Teljesen kiborult Trump: „Mi a fenét művelsz?” – kérdezte nagy barátjától
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 10:21
„Nélkülem börtönben lennél” – vágta még az amerikai elnök az izraeli miniszterelnök fejéhez.
Nemzetközi Megvan, miről tárgyal ma Magyar Péter a német kancellárral
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 10:08
A magyar miniszterelnököt Berlinben, hivatalában látja vendégül Friedrich Merz.
Nemzetközi Nyugat-európai külügyminisztert fogadott Orbán Anita
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 09:26
A magyar külügyminiszter hétfőn a Külügyminisztériumban fogadta holland kollégáját, Tom Berendsent.
Nemzetközi Kisajtolta a libanoni tűzszünetet Izraelből Trump, Netanjahu kapott is a fejére
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 08:13
Nemet kellett volna mondania az amerikai elnöknek?
Nemzetközi Volt egy kis „fennakadás”, de jövő hétre már tényleg békét vár Trump
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 07:08
De az Egyesült Államoknak az elnök szerint van ideje.
Nemzetközi Rengeteg halott és sebesült Ukrajnában, az oroszok lecsaptak kedd hajnalban
Privátbankár.hu | 2026. június 2. 06:43
Még nőhet az áldozatok száma, Kijevben sokan rekedhettek a romok alatt is.
Nemzetközi Ismét kihajózhat a Hanta-vírustól fertőtlenített Hondius óceánjáró
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 16:45
Két héttel visszatérését követően ismét kihajózhat a tengerre a hantavírustól megtisztított holland MV Hondius – közölte hétfőn az óceánjárót üzemeltető hajózási társaság.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG