2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az újabb letartóztatottak az érintett képviselők közelében dolgoztak.
 

Három újabb vádemeléshez vezetett 2024 végén a „Katargate” néven ismert nyomozás, amelyet Belgiumban folytatnak az Európai Parlamentben felmerült korrupciós gyanú ügyében – közölte szerdán a Le Soir napilap.

A napilap szerint a vádlottak a Szocialisták és Demokraták (S&D) uniós parlamenti frakció csoportjának kötelékében, illetve a botrány két kulcsfigurájának – a volt olasz szocialista EP-képviselő, Pier Antonio Panzeri és Francesco Giorgi – környezetében dolgoztak.

Az újonnan megvádolt három férfi személyazonosságát nem hozták nyilvánosságra.

Újabb letartóztatások történtek
Újabb letartóztatások történtek
Fotó: Depositphotos

A Le Soir azt írja, a három férfit azzal gyanúsítják, hogy kihasználták a katari meghívásokat – például a 2022-es labdarúgó-világbajnokság egyik mérkőzésére –, illetve készpénzt fogadtak el Marokkótól és Katartól. A két országot azzal gyanúsítják a hatóságok, hogy a korrupciót használták fel annak érdekében, hogy javítsák hírnevüket emberi jogi kérdésekben.

A botrány 2022 decemberében robbant ki, amikor Brüsszelben többeket letartóztattak és jelentős készpénzösszegeket foglaltak le, amelyeket többek között Pier Antonio Panzeri, valamint Eva Kaili, az Európai Parlament görög alelnöke otthonában találtak.

Eva Kaili, Pier Antonio Panzeri és korábbi asszisztense, Francesco Giorgi – Kaili korábbi élettársa – mellett vádat emeltek két másik volt szocialista európai parlamenti képviselő, a belga Marc Tarabella és az olasz Andrea Cozzolino ellen. A három új vádemelést – amelyekkel az ügyben érintettek száma „nagyjából tizenötre” emelkedett a Le Soir szerint – a bírák kedden Brüsszelben zárt ajtók mögött tartott meghallgatáson jelentették be, amelyen a nyomozati eljárás szabályosságát vizsgálták.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kemény üzenetet kapott Trump Iránból: ez a háború még eltarthat egy darabig
Litván Dániel | 2026. március 10. 14:15
Ha békülni akarna az iráni rezsim, akkor nagyon rossz vezetőt választottak hozzá. Mit árul el Mdzstaba Hamenei megválasztása az iráni rezsimről és a háború állásáról?
Nemzetközi A Roszatom miatt zavarták meg Greenpeace aktivisták Emmanuel Macront
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 13:35
Két aktivista kedden betört a globális nukleáris csúcstalálkozó színpadára Franciaországban, megszakítva Emmanuel Macron francia elnök és a nemzetközi atomenergia ügynökség vezetője Rafael Grossi köszöntőjét, miközben éppen az állam- és kormányfőket fogadták.
Nemzetközi Putyin lehet a nevető harmadik az iráni háborúban
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 13:15
Oroszország több szempontból is jól jöhet ki az izraeli-amerikai-iráni háborúból.
Nemzetközi Trump szavai csak olajat öntöttek a tűzre? Nem a béke irányába mozdulnak az iráni események
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 11:45
Irán folytatta a drón- és rakétacsapásokat.
Nemzetközi Felkészül Kuba? Trump rejtélyesen nyilatkozott a szigetországról
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 11:03
Donald Trump amerikai elnök hétfőn azt mondta, hogy Kuba humanitárius szempontból „nagy bajban van”. A közép-amerikai ország ügyével Marco Rubio amerikai külügyminiszter foglalkozik.
Nemzetközi Kiderült, kinek a rakétája ölt meg 110 gyereket egy iráni lányiskolában
Wéber Balázs | 2026. március 10. 10:34
Egybehangzó lapértesülések szerint valószínűleg amerikai légicsapás érte az oktatási intézményt, összesen 168 ember halálát okozva.
Nemzetközi Visszatérhet Oroszország? Putyin elmondta, hogyan működne együtt ismét Európával
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:15
Az orosz elnök kijelentette, hogy Oroszország megbízható energiahordozó-szállító, nyitottak az együttműködésre. Azt azonban kikötötte, hogy az európaiaknak hosszú távon el kell kötelezniük magukat.
Nemzetközi Irán reagált és egészen másképp látja a helyzetet, mint Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:03
Az iráni Forradalmi Gárda és a perzsa ország külügyminisztere is válaszolt az amerikai elnök szavaira.
Nemzetközi Mindenkit meglepett Trump az iráni háborúval kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 07:05
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus „nagyon hamar” véget érhet – az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
Nemzetközi Ezt üzenték a magyar kormánynak a lefoglalt ukrán pénzszállítók miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 15:09
Az ukrán külügyminiszter meglepődött azon, hogy a rakományt még nem adták vissza.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG