1p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Joe Biden módosult ütemterve miatt.

Lemondták a Ramstein-csoport, az Ukrajnát támogató fegyverszállítók magas szintű találkozóját, miután Joe Biden amerikai elnök kénytelen volt elhalasztani németországi látogatását a Florida felé közeledő Milton hurrikán miatt – írta meg a Szabad Európa Rádió két NATO-forrásra hivatkozva.

A Ramstein-csoport (más néven az Ukrajna Védelmi Kapcsolattartó Csoport) október 10-13. között ülésezett volna Joe Biden németországi tartózkodása idején. Joe Biden azonban elhalasztotta útját, hogy felügyelje a Milton hurrikánra való felkészülést és a Helene hurrikán által okozott károk elhárítását.

A Milton hurrikán várhatóan október 9-én éri el a szárazföldet, miközben Florida nyugati részén még mindig a Helene hurrikán pusztítását kezelik, amely két héttel ezelőtt utcákat és házakat árasztott el, legalább 230 halálos áldozatot hagyva maga után az Egyesült Államok déli részén.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Bill és Hillary Clinton egy szót sem szólt az Eptstein-ügyi kongresszusi vizsgálatban
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 19:01
A Clinton házaspár kedden megtagadta, hogy tanúvallomást tegyenek egy republikánus vezetésű kongresszusi vizsgálatban, amely a néhai pénzemberrel és elítélt szexuális bűnözővel, Jeffrey Epsteinnel foglalkozik. Indoklásuk szerint az eljárás pártpolitikai jellegű.
Nemzetközi Donald Trump buzdítja az iráni tüntetőket, segítséget ígér
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 17:21
Az amerikai elnök kedden arra bátorította az irániakat, hogy folytassák a tiltakozást, és segítséget is ígért nekik.
Nemzetközi Átalakították az ukrán kormányt – ment is meg maradt is a hadügyminiszer
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 16:20
Kedden megszavazta az ukrán parlament Denisz Smihal védelmi miniszter menesztését.
Nemzetközi A kanadai miniszterelnök olyat tesz, amire majd tíz éve nem volt példa
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 15:20
Mark Carney kanadai miniszterelnök kedden Kínába utazik, hogy a kereskedelemről és a nemzetközi biztonságról tárgyaljon.
Nemzetközi Nagy dobásra készül a CPAC Hungary konferencia – eljön Donald Trump?
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 13:40
Március 21-én tartják az ötödik CPAC Hungary konferenciát – jelentette be Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója kedden közzétett Facebook-videójában.
Nemzetközi Jön az első dán-amerikai találkozó Grönland ügyében
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 13:15
Dánia és Grönland külügyminiszterei szerdán találkoznak J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel – közölte a dán külügyminiszter.
Nemzetközi Keményen megbünteti Trump az Iránnal üzletelőket
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 11:39
Trump 25 százalékos vámot vet ki Irán üzleti partnereire – írja az Erte Market hírlevél. 
Nemzetközi Kórház, óvoda, líceum: civil célpontokat támadtak az oroszok Odesszában
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 10:29
Az orosz hadsereg összesen 318 támadóeszközt vetett be ukrajnai kulcsfontosságú infrastrukturális létesítmények ellen keddre virradóra, a légvédelem több mint 75 százalékukat megsemmisítette, azonban a támadásnak halálos áldozatai és sebesültjei is vannak, és komoly károk keletkeztek – közölték katonai és helyhatósági forrásokra hivatkozva ukrán hírügynökségek és hírportálok.  
Nemzetközi „Nem először csináljuk, már megszoktuk” – áramszünet az ukrajnai tél leghidegebb napjain
Vámosi Ágoston | 2026. január 13. 10:11
Több emberrel beszélt, akinek négy napja nincs fűtése otthon – mondta a Privátbankárnak Jarábik Balázs külpolitikai elemző. A nagyvárosokban mindenkinek van otthon generátora, de egy ponton túl még egy kijevi magánklinikán is kimerült a készlet. Csak a fővárosban több mint ezer épület áll fűtetlenül, hétvégén pedig akár mínusz 27 fok is lehet. Kárpátalján nem az orosz haderő, hanem a heves havazás okozott áramszünetet, de az önkormányzat munkatársa azt mondta lapunknak: minden működik, mert már megszokták. 
Nemzetközi Az egyik magyar rabot kiengedték a venezuelai börtönből
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 09:57
A három magyar fogva tartott közül az egyiket szabadon bocsátották – közölte Szijjártó Péter.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG