1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az ukrán parlament jóváhagyta Dmitro Kuleba külügyminiszter lemondását, az ukrán elnök Andrij Szibihát, a tárcavezető eddigi helyettesét jelöli a posztra.

A parlament felmentette Dmitro Kulebát a külügyminiszteri tisztségből – írta Jaroszlav Zseleznyak parlamenti képviselő a Telegramon. A 450 fős törvényhozásban 240 képviselő támogatta Kuleba távozását. Az ukrán elnök a külügyminiszter eddigi első helyettesét, Andrij Szibihát jelöli a tárca élére.

A 43 éves Kuleba nagyszabású kormányátalakítás részeként szerdán nyújtotta be lemondását. Korábban öt másik miniszter és miniszterelnök-helyettes, valamint az állami vagyonkezelő vezetője felmentését kérte a parlamenttől.

 


 

Címkék: Nemzetközi Ukrajna

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nukleáris erőművet ért újabb légicsapás Iránban, folytatódnak az iráni rakétatámadások Izraelben
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 12:51
Újabb csapás érte Iránban a busehri nukleáris erőmű területét, folytatódik az orosz személyzet evakuálása – jelentette be szerdán Alekszej Lihacsov, a Roszatom orosz állami atomenergetikai vállalat vezérigazgatója.
Nemzetközi Lángba borult egy fontos orosz olajipari kikötő, megint lecsaptak az ukránok
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 11:16
Tűz ütött ki az Uszty-Luga kikötőben egy ukrán dróntámadás nyomán – közölte Alekszandr Drozgyenko, a leningrádi régió kormányzója szerdán a Telegram-csatornáján.
Nemzetközi Külon posztban dicsérte agyon Orbán Viktort Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:51
Donald Trump amerikai elnök támogatásáról biztosította Orbán Viktor magyar miniszterelnököt a közelgő magyarországi parlamenti választáson a Truth Social közösségimédia-platformján közzétett bejegyzésében.
Nemzetközi Itt az áttörés? Kiszivárgott Donald Trump új iráni béketerve
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:01
Kérdés, hogy Teherán hogyan fogadja majd az újragondolt amerikai béketervet.
Nemzetközi Iráni válság: megkongatta a vészharangot a francia olajipari óriás vezére
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 08:51
 A francia olaj és gázipari vállalat, a TotalEnergies vezérigazgatója,  Patrick Pouyenné kedden arra figyelmeztetett, hogy az iráni válság kezd hatással lenni a fogyasztókra.
Nemzetközi Újabb orosz dróneső zúdult Ukrajnára
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 07:46
Oroszország csaknem ezer drónnal támadta Ukrajnát az utóbbi 24 órában – közölte az ukrán légierő kedden a Telegramon.
Nemzetközi Nagyon rejtélyes bejelentést tett Trump Iránnal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 07:01
Donald Trump szerint Irán egy kőolajra és földgázra vonatkozó értékes „ajándékot” adott az Egyesült Államoknak – az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.
Nemzetközi „Az Egyesült Államok menekülne a mocsárból” – súlyos döntés előtt áll Donald Trump
Wéber Balázs | 2026. március 24. 18:37
Trump hétfőn a globális gazdasági Armageddont megelőzendő elhalasztotta az iráni energialétesítmények elleni légicsapásokat. Ha mégis tovább eszkalálja majd a konfliktust, azzal saját magát is lábon lövi, ha nem lép, az meghátrálásnak tűnhet. Van-e még kiút a háborús mocsárból? Ezt is megnézzük az e heti Nagyítóban. 
Nemzetközi Lezuhant egy repülő, közel hetvenen meghaltak
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 14:17
A baleset során legkevesebb 66 katona vesztette életét Kolumbiában, de egyelőre nemigen lehet ennél többet tudni. 
Nemzetközi Összehívták a Nemzetbiztonsági Bizottságot
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 13:56
Minden bizonnyal holnapután pedig jön a Kormányinfó is, ahol közlik majd, mire jutott a bizottság. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG