2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Volodimir Zelenszkijtől az ukrán elnök sajtótájékoztatójt tartott az EUrópai Politikai Közösség (EPK) csütörtöki zárásakor.

Tart attól, hogy Ukrajnát támogató országok száma csökken Trump győzelmének fényében? – kérdezték Zelenszkijtől a sajtótájékoztatón.

Zelenszkij szerint nincs szó arról, hogy csökkenne a támogató országok száma, hiszen „az országok békét akarnak a kezdetektől, a nemzetközi jogokra, emberi jogokra építve. Ezek száma nem változik, nem csökken. Az más kérdés, mennyien támogatják magában a győzelemben Ukrajnát, amely áldozata a háborúnak – tette hozzá, amiről a Telex tudósít.

140 ország az ENSZ-ben szavazott meg határozatot az orosz agresszióval szemben – hozott példát a globális elvi támogatásra az ukrán elnök.

Ma kezet kellett fogniuk
Ma kezet kellett fogniuk
Fotó: Facebook Live/Orbán Viktor

 

Orbán tűzszüneti javaslatáról elmondta: ez önmagában, azzal, „hogy később meglátjuk, hogyan dolgozzuk ki a részleteket”, Zelenszkij szerint nem tartható, mert ez csak befagyasztja a konfliktust. Volt már erre példa 2014 után, mégis a teljes értékű háborúnál kötött ki az ország.

Orbánnak címezve a tűzszünettel kapcsolatban azt is megjegyezte az ukrán elnök, hogy olyan ember javasolja, „aki nem akarja Ukrajnát a NATO-ban látni.”

Zelenszkij kérdést kapott a nyugati támogatás hatékony felhasználásáról, amellyel kapcsolatban elmondta: hálásak a segítségért, de volt, amit elhúzódóan kaptak meg és – ami a fegyvereket illeti – bizonyos felhasználási korlátozással, elsősorban azzal, hogy azok mélységi orosz célpontok ellen nem vethetők be. Utalt arra is, hogy ha előbb és több támogatást kapott volna az ország, könnyebben védekezne az orosz agresszió ellen.

De Zelenszkij szerint lehetne a támogatást más alapokra is helyezni, elvégre 300 milliárd dollárnyi orosz vagyon van befagyasztva Európában – miközben az országot az orosz agresszió során 800 milliárd dolláros veszteség érte.

Magyarországgal kapcsolatban elmondta, hálásak Magyarországnak, a kormányfőnek és a magyaroknak a humanitárius támogatásért, de megjegyezte, hogy a magyar kormány részéről Ukrajna fegyverszállítmányokat nem kapott.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Jamaica: 49-re nőtt a Melissa hurrikán halálos áldozatainak száma
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 06:46
A hatóságok tovább folytatják a keresési és mentési műveleteket.
Nemzetközi Izraeli repülők és harckocsik támadták Kelet-Gázát csütörtökön
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 12:42
Izraeli repülőgépek és harckocsik csütörtökön ismét támadásokat hajtottak végre a Gázai övezet keleti részén – közölték palesztin lakosok és szemtanúk –, egy nappal azután, hogy Izrael kijelentette: továbbra is elkötelezett az Egyesült Államok által támogatott tűzszünet mellett, noha halálos légicsapásokat indított a térségben.
Nemzetközi Megvalósult egy majdnem 150 éves román álom
Bózsó Péter | 2025. október 30. 10:24
Romániából hívők ezrei érkeztek a bukaresti Arsenal-dombon elhelyezkedő Nemzeti Katedrális felszentelésére.
Nemzetközi Folyamatosan vonnak le a hazánknak járó uniós pénzekből – eddig már igen sokat
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 09:05
A jövő héten esedékes levonással már 600 millió eurónál is több büntetést von le az Európai Bizottság a Magyarországnak járó uniós támogatásokból azért, mert a kormány nem hajlandó végrehajtani a menedékkérőkkel kapcsolatos bírósági ítéletet.
Nemzetközi Donald Trump 47 százalékra csökkenti a kínai vámokat a „csodálatos” találkozó után
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 07:44
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön bejelentette, hogy megállapodott Kínával: az Egyesült Államok 47 százalékra csökkenti a kínai importvámokat, cserébe Peking újraindítja az amerikai szójabab-vásárlásokat, fenntartja a ritkaföldfémek exportját, és fellép a fentanil illegális kereskedelme ellen.
Nemzetközi Megverte a szélsőjobbot Hollandiában a fiatal miniszterelnök-jelölt pártja
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 07:21
Megháromszorozta szavazatait a centrista D66 párt, és ezzel nagy győzelmet aratott a választásokon, miközben a szélsőjobboldal támogatottsága visszaesett.
Nemzetközi Holttestek sorakoznak Rio de Janeiro utcáin Brazília legvéresebb drogbandák elleni akciója után
Privátbankár.hu | 2025. október 30. 07:01
A hatóságok szerdán közölték, hogy Brazília történetének drogbandák elleni legvéresebb rendőrségi akciója legalább 121 ember halálát okozta, miközben Rio de Janeiro lakosai egy utcán több tucat holtestet rendeztek sorba, amelyeket a környéken találtak az éjszaka folyamán.
Nemzetközi Budapesti békecsúcs helyett Orbán-Trump találkozó Amerikában
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 19:29
November 8-át tűzték ki.
Nemzetközi Mégsem lehet megmenteni a parajdi sóbányát
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 19:18
Az elárasztott parajdi sóbányát már nem lehet megmenteni, de a térségben újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.
Nemzetközi Kenyai légiszerencsétlenség után: nílusi hajóbaleset
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 17:44
Szijjártó Péter külügyminiszter közölte, hogy a magyar csoport tagjai biztonságban vannak, és már folyik a hazautazásuk szervezése.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG