1p
Felfelé mozdította a new york-i tőzsdét a vártnál jobb amerikai fogyasztói bizalomról szóló adat, a lakáspiaci beszámoló viszont megint rossz lett. A nyitva levő európai börzéken alig van mozgás. Az amerikai állampapír-hozamok tovább emelkedtek. Közben az egyik amerikai kiskereskedelmi lánc hírei még további óvatosságra intettek. A magyar piacon csendes a kereskedés, az állampapírok hozamában látszik főleg a folytatódó bizalmatlanság.

Három hetes csúcson maradtak a 10 éves amerikai állampapírok hozamai az alacsony forgalmú év végi kereskedésben és gyengüléssel nyitott a Wall Street, miután újabb rossz hír jött az Egyesült Államok lakáspiacáról és drasztikus leépítést jelentett be az egyik legnagyobb amerikai bolthálózat. A fogyasztói bizalmi adat viszont javította befektetők kedvét. Hosszabb távon óvatosságra inthet a reggeli kínai tőzsdezárás, ugyanis a vezető kínai részvénypiacok csaknem három éves mélyponton zárhatják az évet.

A londoni tőzsde zárva maradt ma, a többi európai tőzsdén alacsony forgalom mellett óvatos emelkedés volt napközben, azonban a new york-i tőzsdemutatók lefelé fordultak a nyitásban, aztán a fogyasztói bizalmi adat megjelenése után javult a hangulat .

A budapesti tőzsdén alig van forgalom, szinte csak az OTP részvényekkel kerekednek. A bankpapírok – ahogy várható volt – 1,3 százalék körüli mínuszban vannak a kereskedés zárása előtt két órával. A Mol is gyengült, a vesztesége elhanyagolható, 0,5 százalék alatti. A forint piaca viszonylag nyugodt, az eurót 307 a svájci frankot 251 forint körül jegyzik szinte egész nap. A karácsony előtti magyarországi gazdaságpolitikai fejleményekre adott piaci válasz elsősorban a mai diszkontkincstárjegy-aukción látszik.

A forint piaca viszonylag nyugodt, az eurót 307 a svájci frankot 251 forint körül jegyzik szinte egész nap. A karácsony előtti magyarországi gazdaságpolitikai fejleményekre adott piaci válasz elsősorban a mai diszkontkincstárjegy-aukción látszik.

Amerika lehet a mai főszereplő

A hangulatot ma főleg az amerikai makroadatok irányítják. Ezekből az első a lakáspiac állapotáról adott számot. Az amerikai lakásárak átlagosan 2,1 százalékkal estek októberben, 3,4 százalékra növelve ezzel az éves esését a Case-Shiller lakásár-index szerint. A felmérésben szereplő 20 városból 19-ben folytatódott az ingatlanárak csökkenése. Az index 32,1 százalékkal van most alacsonyabban, mint a 2006-os csúcsa idején.

A várakozásoknál jobb lett ugyanakkor a decemberi fogyasztói bizalmi index. A Conference Board felmérése szerint decemberben 64,5 pontra ugrott az amerikai fogyasztók bizalmát mérő mutató a novemberi 55,2 pontról. Az előzetes várakozások mindössze 60 pontot vártak. Ez három hónapja a legmagasabb érték. A hangulat javulásának elsődleges oka, hogy az amerikaiak várakozása szerint egyre több állás lesz az Egyesült Államok munkaerő-piacán.

Drasztikus leépítés és ború jövőkép a Sears-nél

Sokat rontott a befektetők hangulatán, hogy az egyik legnagyobb amerikai kiskereskedelmi lánc a Sears Holdings Corporation (Sears) bejelentette 120 üzletének bezárását, egyben jelentősen visszavette a növekedési előrejelzéseit. A cég jelentősen, 1,6 milliárdról 2,4 milliárd dollárra emelte a negyedik negyedévre számított átalakítási költségeit, miközben 5,2 százalékkal eső eladásról számolt be ugyanerről az időszakról. A hírre 20 százalékos eséssel nyitottak a cég részvényei a new york-i tőzsdén.

A két ünnep közötti várhatóan eseménytelen kereskedésre rányomták a bélyegüket a fenti hírek, az arany ára 1600 dollár alá esett megint, a kőolaj ára ugyanakkor tartja 100 dollár közeli szintjét. A dollár kismértékben gyengült, az EUR/USD 1,3070 alá került az amerikai tőzsdenyitás perceiben. Itt talál friss árfolyamokat.

Álmos, de bizakodó a kereskedés

Három hetes csúcson maradtak a 10 éves amerikai állampapírok hozamai az alacsony forgalmú év végi kereskedésben és gyengüléssel nyitott a Wall Street, miután újabb rossz hír jött az Egyesült Államok lakáspiacáról és drasztikus leépítést jelentett be az egyik legnagyobb amerikai bolthálózat. A fogyasztói bizalmi adat viszont javította befektetők kedvét.

A londoni tőzsde zárva maradt ma, a többi európai tőzsdén alacsony forgalom mellett óvatos emelkedés volt napközben, azonban a new york-i tőzsdemutatók lefelé fordultak a nyitásban.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 36740 36650 36880 -0,16% 36700 36740 169 766 160 HUF 2026-01-09 09:20:25
MOL 3138 3112 3140 +0,84% 3132 3138 83 865 116 HUF 2026-01-09 09:21:52
MTELEKOM 1846 1840 1850 +0,33% 1842 1846 5 461 482 HUF 2026-01-09 09:20:25
RICHTER 10270 10240 10280 -0,10% 10260 10270 25 649 720 HUF 2026-01-09 09:21:38
OPUS 546 546 549 0,00% 546 548 575 634 HUF 2026-01-09 09:05:45
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Óvatosan bizakodó a tőzsde, a forint viszont megtört
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 09:25
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 0,64 pontos emelkedéssel 115 910,22 ponton nyitott pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Vállveregetést érdemel ma reggel a forint
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 07:23
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben péntek reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Már a sorsdöntő napra figyelt a Wall Street
Imre Lőrinc | 2026. január 9. 06:17
Vegyesen zártak a New York-i tőzsde főbb mutatói csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Lecsúszott a forint, estére elszállt a dollár és a frank
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 18:29
385 fölé kúszott az euró.
Részvény / Deviza / Áru Lejtőre került a pesti börze
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 17:44
Alulteljesítő volt a budapesti tőzsde.
Részvény / Deviza / Áru Csökkenéssel startoltak a világ tőzsdéi
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 16:03
Az olaj emelkedik, részvények csökkennek. 
Részvény / Deviza / Áru Enyhe mínusz Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 15:44
De csak a kereskedésben.
Részvény / Deviza / Áru A Mol és az OTP húzta a lábát a pesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 11:56
A Telekom és a Richter részvényei viszont emelkedtek. Csütörtök délelőtti helyzetjelentés.
Részvény / Deviza / Áru Hazárdjáték vagy befektetés? Fényes jövőt jósolnak ennek a piacnak
Eidenpenz József | 2026. január 8. 10:14
Bár sokan sima hazárdjátéknak tartják a fogadási piacokat, egyre több jele van annak, hogy konvergálnak a tradicionális pénzügyi piacok felé, és helyettesíthetik a befektetéseket. Ráadásul jóval egyszerűbbek és sokszor alacsonyabb kockázatot képviselnek, mint a származékos piacok. Lehet, hogy nemsokára mindenki ilyen platformokon fog nyomulni a hagyományos tőzsdék helyett?
Részvény / Deviza / Áru Nem indult fényesen a nap se Pesten, se Európában
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 09:46
Így nyitottak a tőzsdék Európában, és így zártak Ázsiában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG