3p
Kifújja magát a világ a Trump-rali után - nincs jelentős mozgás a tőzsdéken, egyedül az olaszországi bankok körül van némi izgalom: a harmincas évek óta nem látott volumenű államosításra lesz szükség, mert a magánbefektetők nem kapkodnak a bajba jutott pénzintézetekért. A forint az ünnepi csendben megpróbálkozhat a 310-es szint áttörésével.
A Monte dai Paschi székháza Sienában. Fotó: EPA / Mattia Sedda

A karácsony előtti napok nem szoktak az őrült piaci kereskedésről szólni, a mai is csendesebb napnak ígérkezik. Tegnap az amerikai tőzsdéken kisebb csökkenést láttunk, az ázsiai indexek többsége követte az irányt. Nyugat-Európában nincs jelentős elmozdulás, a legjobban az olasz Monte dei Paschi bank sorsa igazgatja a befektetőket.

A befektetők nem kérnek a bankmentésből

Miután nem volt olyan befektető, aki szívesen emelte volna a bajba jutott bank 5 milliárd eurós tőkeemelését, nagyon úgy néz ki, hogy az államnak kell majd beszállna - ez lehet a legnagyobb olaszországi államosítás az 1930-as évek óta. Ha a Monte dei Paschi után pedig jöhet majd a Veneto Banca és a Banca Popolare di Vicenza megmentése - összesen 20 milliárdjába kerül majd mindez az olasz államnak. A Monte dei Paschi részvényeivel ma nem kezdték meg a kereskedést, idén egyébként 87 százalékos mínuszban jár a bankpapír.

Spanyolországban tegnap igencsak rossz hírt kaptak a bankok, miután komoly pénzeket kell visszafizetniük a jelzáloghiteles ügyfeleknek tisztességtelen feltételeik miatt - ennek megfelelően a bankrészvények gyengén teljesítettek, mára azonban egyelőre megállt az esés. Az európai bányarészvényeknek nem tesz jót, hogy a réz ára havi mélypontra esett - ez a leggyengébben teljesítő szektor csütörtök reggel.

Karácsonyi csend Budapesten

Budapesten tegnap az OTP horvátországi akvizíciója mozgatta meg a befektetők fantáziáját, és bár ma is olvashattunk új gondolatokat Csányi Sándortól az OTP jövőjét illetően, egyelőre kis mínuszban forog a részvény.

A délelőtti állás - friss árfolyamok itt >>

A Mol fél százaléknál többet veszített eddig tegnapi értékéből, a Richter stagnál, a Telekom minimálisan erősödik - a forgalom azonban nagyon alacsony, egy óra alatt épphogy elérte a 250 millió forintot.

Tegnap a forint egy rövid időre tudott csak annyira megerősödni, hogy 310 alá kerülhessen az euró árfolyama. Csütörtökön délelőtt egy újabb nekifutást látunk: az euró jegyzése fél 11-kor ereszkedett egy hajszállal 310 alá, áttörésnek azonban még nagyon korai lenne nevezni, Varga Mihály egy interjúban arról beszélt, a jelenlegi árfolyam ugyan valamivel gyengébb az eredetileg tervezettnél, azonban még így sem veszélyezteti az idei adósságcsökkentési terveket, ezért nem lesz szükség bűvésztrükkökre az év végén, hogy kijöjjenek az adósságszámok.

Friss árfolyamok >>

Az olaj és az arany ára gyakorlatilag nem mozdult.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 35300 34800 35300 +1,26% 0 0 38 768 670 530 HUF 2025-12-19 17:05:22
MOL 2824 2810 2850 -0,21% 0 0 3 896 240 996 HUF 2025-12-19 17:06:06
MTELEKOM 1816 1800 1830 +0,78% 0 0 1 403 855 462 HUF 2025-12-19 17:05:22
RICHTER 9735 9575 9780 +0,57% 0 0 5 846 056 560 HUF 2025-12-19 17:14:36
OPUS 550 538 550 +0,73% 0 0 424 902 685 HUF 2025-12-19 17:05:26
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Karácsonyi slágertermékek: zuhantak az árak, mégsem örülhetnek a fogyasztók
Privátbankár.hu | 2025. december 21. 14:40
Az ünnepi szezon nemcsak a szezonális termékek iránti kereslet szokásos növekedését hozza magával, hanem a fogyasztói árakra irányuló fokozott figyelmet is.
Részvény / Deviza / Áru Soha unalmasabb hetet! Olvassa el, mi történt az elmúlt napokban a pesti tőzsdén
Imre Lőrinc | 2025. december 21. 08:20
Növekvő forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten. Pénteken a BUX 110 405,74 ponton zárt, 0,73 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.
Részvény / Deviza / Áru Hullámvasútra ültetett minket a héten a forint
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 10:33
A héten napról napra gyengült a forint, csütörtökön érte el mélypontját, utána korrigált, de így is gyengébben zárt, mint ahol nyitott.
Részvény / Deviza / Áru Giganagyságú OTP-részvényt vásárolt valaki
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 09:38
Egy ismeretlen személy hatalmas összegért cserébe vásárolt OTP-részvényeket a Budapesti Értéktőzsdén pénteken. 
Részvény / Deviza / Áru Jókedvűen mentek el aludni az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. december 20. 09:10
Emelkedéssel zártak pénteken a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru Joggal álmodik bejgliről a forint
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 18:40
A magyar fizetőeszköz erősödni tudott péntek estére a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Kedvező hangulatban szállt csúcsra az OTP
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 18:20
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 858,72 pontos, 0,78 százalékos emelkedéssel, 110 405,74 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Eladási hullám után pluszban nyitott Amerika
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 15:59
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru A Telekom vezeti a délutáni erősödést a parketten
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 14:46
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,78 pontos nyitás után emelkedett pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Nagy az optimizmus, és ez veszélyes lehet
Privátbankár.hu | 2025. december 19. 14:17
A Bank of America felmérése szerint az alapkezelők több mint három és fél éve nem voltak ennyire optimisták a piaccal kapcsolatban. Hogy miért? A rég várt soft landing, vagyis „puha landolás” ismét közelinek tűnik.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG