3p

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Az Apple és a Microsoft azóta harcol egymással, hogy 40 évvel ezelőtt megszülettek a személyi számítógépek. A tőzsdei versenyben sokáig az utóbbi, majd sokáig az előbbi volt nyerő helyzetben.

Az elmúlt évtizedben a Microsoft részvényeiért szinte végig kevesebbet adtak a befektetők, mint az Apple papírjaiért, ám 2024. január közepe változást hozott ezen a téren. derült ki a CNN tudósításából. A "háztartási" számítástechnika két régi cégének versenyében a Microsoft került az élre.  A vállalat egy részvényéért január 12-én 388,47 dollár adtak a befektetők, aminek eredőjeként piaci értéke - a tőzsdén forgó részvények összesített ára - 2,89 ezer milliárd dollár lett. Eközben az Apple-részvények ára 185,92 dolláron zárta a napot, ami azt  jelenti, hogy piaci kapitalizációja 2,87 ezer milliárd dollár volt - számolt be a változásról több nemzetközi gazdasági hírportál, köztük a CNN Business

Átvette a trónt a szoftvercég. Fotó: Depositphotos
Átvette a trónt a szoftvercég. Fotó: Depositphotos

A Microsoft annak köszönhette sikerét, hogy a generatív mesterséges intelligencia piacán elért sikereinek köszönhetően kiválóan alakult az elmúlt egy éve. A vállalat 2023-ban sok milliárd dolláros befektetéseket hajtott végre az MI technológiájába. Egyebek mellett igyekeznek kereskedelmi forgalomban jól eladhatóvá tenni a mesterséges intelligenciát azzal, hogy a ChatGPT-hez hasonló chatbotokat versenytársaik előtt adják hozzá megszokott termékeikhez.

A cég erősítette kapcsolatait a ChatGPT gazdájával, az OpenAI-val, amely ezzel a termékével az egyik legismertebb úttörője az új technológiának. Kihasználva hogy vezetési válság robbant ki az OpenAI-nál, a Microsoft növelte delegáltjai számát a vállalat vezetőségében.

Eközben az Apple-t egymás után érik a csapások. Az egyik ezek közül az, hogy az iPhone eladásai lassulnak, miután a pekingi kormány sajtóhírek szerint igyekszik akadályozni az értékesítésüket Kínában. Ezt ugyan hivatalos források tagadják, ám tény, hogy a hazai Huawei növelni tudta piaci részesedését az Apple rovására. Az amerikai vállalat emellett hazai piacán jog csatára kényszerült, miután a hatóságok rövid időre leállíttatták az Apple Watch legújabb változatainak értékesítését.  A cégnek tisztáznia kell magát egy szabadalomsértési ügyben. E szerint lenyúlta az egészségügyi technológiákkal foglalkozó Masimo elektronikai cég véroxigénmérő megoldását. Sem az Apple, sem a Micorosft nem kívánta kommentálni tőzsdei versenyük alakulását a CNN
megkeresésére.

A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 24410 24330 24640 -0,57% 0 0 8 814 696 770 HUF 2025-02-21 17:13:44
MOL 2974 2866 2980 +0,27% 0 0 3 243 016 670 HUF 2025-02-21 17:05:38
MTELEKOM 1458 1432 1476 +1,39% 0 0 740 699 524 HUF 2025-02-21 17:14:00
RICHTER 10700 10660 10790 +0,56% 0 0 3 409 673 840 HUF 2025-02-21 17:12:32
OPUS 621 616 633 -0,16% 0 0 196 873 291 HUF 2025-02-21 17:09:39
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Csak az OTP betlizett pénteken
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 19:37
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 38,62 pontos, 0,04 százalékos emelkedéssel 88 019,38 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 18,1 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Részvény / Deviza / Áru Fordulat történt a forint árfolyamában, csalódást keltett a Mol
Eidenpenz József | 2025. február 21. 12:29
A tőzsdéken viszonylag jó a hangulat, a BUX-ot azonban elsősorban a Mol húzza vissza, amelynek jelentése némi csalódást okozott. A forint hirtelen begyengült, talán a dollár miatt, jövő héten pedig az MNB befolyásolhatja. A gazdasági helyzet elkezdte rányomni a bélyegét a magyar tőzsdei cégek eredményére. Az EKB digitális eurón és Európa-szerte egységes tőkepiacon dolgozik.
Részvény / Deviza / Áru Szívet melengető a forint péntek reggel
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 08:02
Péntek reggel alapvetően nem kezdett rosszul a forint.
Részvény / Deviza / Áru Nem jött össze a szép zárás a Molnak
Privátbankár.hu | 2025. február 21. 07:44
A Mol-csoport pénteken közzétette teljes 2024-es és negyedik negyedéves pénzügyi eredményeit.
Részvény / Deviza / Áru Mosolygósan zárul a napja, ha megtudja mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 19:46
Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csötörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Donald Trump tarolta le a pesti parkettet
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 18:59
A magyar részvényeket sem kímélték a baljós hírek, a kedvezőtlen nemzetközi hangulat hatására esett a BUX csütörtök estére.
Részvény / Deviza / Áru Leállt a forint motorja, bezzeg az aranyé
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 12:21
Bizonytalanság övezi az inflációs kilátásokat az Egyesült Államokban, emiatt óvatosság az úr a részvénypiacokon. Trump lépései pedig fokozzák a kiszámíthatatlanságot, ez pedig jól látszik az arany mentelésén. 
Részvény / Deviza / Áru Mélyet sóhajt, ha meglátja, mit csinál a forint
Privátbankár.hu | 2025. február 20. 07:36
Itt vannak a friss, csütörtök reggeli árfolyamok!
Részvény / Deviza / Áru Nem tud nyugovóra térni, ha ránéz a forintra
Privátbankár.hu | 2025. február 19. 19:16
A szerdai bankközi kereskedésben a forintnak nem volt jó napja a főbb devizákkal szemben.
Részvény / Deviza / Áru Elromlott a hangulat — szerdán esett a BUX
Privátbankár.hu | 2025. február 19. 18:33
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 63,96 pontos, 0,07 százalékos csökkenéssel, 88 606,94 ponton zárt szerdán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG