3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

A jövő történészei bizonyára a mesterséges intelligencia hódításának kezdő éveként fogják számon tartani 2023-at. Az új technológia berobbanása az emberek életébe nem mindenkit érintett egyformán.

Mire megőszült, cége szárnyalásának köszönhetően igazán dúsgazdaggá vált a 61 éves Jensen Huang, a Nvidia társalapító-vezérigazgatója. A Bloomberg milliárdoslistáján 68,1 milliárd dolláros becsült vagyonnal a 21. helyen szerepel.

Csúcson a chiőgyártó. Fotó: Depositphotos
Csúcson a chiőgyártó. Fotó: Depositphotos

Az elmúlt hetekben volt olyan nap, amikor - a cég 3 százalékos tulajdonosaként  24 óra alatt 8,5 milliárd dollárral hízott a vagyona, miután a Nvidia részvényeinek ára 15 százalékkal nőtt. Ez az összeg több mint 3 billió forintnak felel meg, egyben a szombaton megnyerhető magyar ötöslottó-főnyeremény 473-szorosát jelenti.

Az üzletember megelőzte az amerikai Charles Kocht, a nevét viselő holding tulajdonosát, a gazdaglisták régi szereplőjét, és vagyona gyorsan közeledik a Walmart áruházláncot birtokló Walton család tagjainak javaihoz. A Bloomberg rangsorát Elon Musk Tesla-vezér, Bernard Arnault, az LVMH luxuscikkgyártó első embere és Jeff Bezos, az Amazon tulajdonosa vezeti.

A tajvani születésű Huang, aki járt az Oregoni Állami Egyetemre és a Stanfordra is, 1993-as alapítása óta vezeti a Nvidiát. Azt megelőzően a vállalat mostani versenytársainál, köztük az AMD-nál dolgozott. A cég annak köszönheti szárnyalását – és immáron csillagászati nagyságú, közel 2 ezer milliárd dolláros, azaz 718 billió forintos - piaci értékét, hogy a mesterséges intelligenciát kiszolgáló chipek első számú gyártója.

Árfolyam

A mesterséges intelligencia előretörésének eredményeként a január 28-át megelőző három hónapban közel 12,3 milliárd dollár profitot ért el, szemben az egy évvel korábbi 1,4 milliárddal. A Nvidia éves nyeresége 580 százalékkal ugrott meg egy év alatt. A mesterséges intelligencia működéséhez szükséges félvezetők 70 százalékát ez a vállalat állítja elő. Bár a Meta, az Amazon, az IBM és a Microsoft is elkezdtek saját chipeket gyártani, egyelőre csak loholnak a Nvidia után. Eközben a vállalat alapüzletága, az adatközpont-építés 409 százalékkal nőtt csak az elmúlt év utolsó negyedében. Ez főként az olyan partnereknek megrendeléseinek köszönhető, mint a Google, az Amazon vagy a Cisco.

Ezek után nem csoda, ha a neves bankház, a Goldman Sachs szakértői szerint a Nvidia jelenleg a világ legfontosabb tőzsdei vállalata.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40450 39360 40540 +3,19% 0 0 9 934 572 700 HUF 2026-02-18 17:10:30
MOL 3576 3512 3596 +1,07% 0 0 4 799 401 656 HUF 2026-02-18 17:14:55
MTELEKOM 1990 1958 2005 +1,02% 0 0 680 255 123 HUF 2026-02-18 17:07:00
RICHTER 11820 11670 11840 +1,29% 0 0 2 041 319 700 HUF 2026-02-18 17:05:18
OPUS 540 527 540 +1,89% 0 0 116 338 533 HUF 2026-02-18 17:05:10
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Bánhatja, ha estére hagyta az euróváltást
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 18:30
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben szerda estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Nagy volt a lendület a parketten
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 18:12
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2913,21 pontos, 2,33 százalékos emelkedéssel, 127 820,56 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Akár harmadával is nőhetnek egyes kiberbiztonsági részvények
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 17:54
A Morgan Stanley előrejelzése szerint a jelenleg 270 milliárd amerikai dollárra becsült globális kiberbiztonsági piac az előttünk álló években mintegy 12 százalékkal bővülhet évente, többek között a digitalizáció, a felhőszolgáltatások és a generatív AI gyors ütemű terjedése, illetve az egyre fokozódó geopolitikai feszültségek okán.
Részvény / Deviza / Áru Vidáman indult a tengerentúli tőzsdéken a reggel
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 16:33
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Eddig parádés a tőzsde mai napja
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 15:01
Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,33 pontos nyitás után emelkedett szerdán kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Ilyet még nem látott idén: tátongó mélységbe taszították a fémek sztárját
Czwick Dávid | 2026. február 18. 14:31
Hosszú hetek óta nem tapasztalt, fájdalmas manővert produkált az elmúlt időszak egyik közkedvelt árupiaci terméke. Nem, nem az aranyról, hanem a legfényesebbnek tartott aranyat a teljesítményével tavaly is lepipáló platináról van szó. A tavalyi évig kell visszamenni, hogy hasonlót lássunk. Úgy fest, a féktelen szárnyalás időszaka ennél az instrumentumnál is véget ért.
Részvény / Deviza / Áru Warren Buffett bevásárolta magát a The New York Times-ba
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 11:54
Warren Buffett amerikai milliárdos befektető cége, a Berkshire Hathaway a tavalyi utolsó negyedévben csökkentette részesdését az Apple és a Bank of America (BoA) vállalatokban, ugyanakkor hat évvel azután, hogy minden újságból eladta részesedését, 351 millió dollárért tulajdonhányadot szerzett a The New York Times-ban.
Részvény / Deviza / Áru Leesik az álla, ha megtudja, mi történt ma az OTP-vel
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 11:41
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,33 pontos nyitás után hatalmas emelkedésbe kezdett szerdán délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Értékpapírokban fürdik Vitézy Dávid
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 11:28
Nem változott drasztikusan a fővárosi közgyűlési képviselők vagyona tavalyhoz képest az interneten elérhető vagyonnyilatkozataik tanúsága szerint, de érdekességek azért vannak.
Részvény / Deviza / Áru A Covidnál is nagyobb sokk következik
Eidenpenz József | 2026. február 18. 10:21
Azt hitte, a mesterséges intelligencia terjedése önt nem érinti? Messze van az idő, amikor valóban helyettesítheti a dolgozókat? Vagy nem lesz elég kreatív, felelősségteljes, nem lesz képes felfogni az emberi érzéseket? Itt az ideje felülvizsgálni ezeket a gondolatokat, és újra megismerkedni az AI-jal, amit korábban félredobtunk. Óriási változások következnek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG