5p

Remek napjuk jöhet a tőzsdéknek az Nvidia pazar gyorsjelentése után, a BUX index és londoni társa azonban a negatív tartományban vannak. A forint eléggé stabil a napokban, egy MNB-nyilatkozat is ezt erősítette. Évtizedes mélypontok, békebeli mélységek körül áll az európai földgáz ára.

Az európai tőzsdeindexek kellemes, több esetben egy százalék feletti emelkedést mutatnak, kivéve a britekét, ahol megint alulteljesítés, némi csökkenés látható. Az amerikai határidős indexek még nagyobb optimizmusról árulkodnak, a technológiai részvényeket ábrázoló Nasdaq futures két százalékkal megy feljebb.

Jelentősen felülmúlta ugyanis az elemzői várakozásokat az Nvidia csipgyártó, az AI-narratíva húzóereje a szerdai tőzsdezárás után közzétett jelentésében. Ez az egész tech-szektorra, sőt az egész részvénypiacra jó hatással van. Európából csütörtökön vegyes beszerzésimenedzser-indexek érkeztek. A Fed szerdán közzétett jegyzőkönyve nem mondott sok újat, az amerikai jegybank szerepét betöltő intézmény várhatóan nem fog sietni a kamatcsökkentésekkel.

Itthon a BUX index alulteljesítő, délig 0,3 százalékkal süllyedt. A Mol 0,9, a Telekom 1,4, a Richter és az OTP csak 0,1 százalékkal ment lejjebb. A Magyar Telekom csütörtökön tőzsdezárás után teszi közzé a negyedik negyedéves eredményét. Az euró 387,10 forint, ezzel pár fillérrel a szerda esti érték alatt áll.

Az MNB erősítette a forintot?

Virág Barnabás, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke egy interjúban hangsúlyozta, hogy továbbra is opció lehet a 75, illetve a 100 bázispontos kamatcsökkentés – idézi a K&H Értékpapír. Az infláció mostani szintje akár átmeneti gyorsításhoz is lehetőséget adhat, miközben az esetleges 75 bázispontos kamatcsökkentést a Fed, és az Európai Központi Bank kivárása is indokolhatja.

Árfolyamok és grafikonok

A napokban több erőt mutatott a hazai fizetőeszköz is, az euró/forintárfolyam csütörtök reggel már a 387-es szintek alá csúszott vissza, egyhetes mélypontra. Ezzel az alelnök kijelentéseire is reagálhatott – írta a brókercég.

Újra normális szinten a gázár

Európában a gázár “újra a normális szinten” van az Erste Befektetési Zrt. szerint. A holland tőzsdén jegyzett, jövő havi leszállítású földgáz 24 euró/MWh szintre esett.

Ezzel lényegében visszatért a 2010-es évekre jellemző 10-25 euró közötti ársáv felső szélébe.

Az európai gáztározók töltöttsége 65 százalékos, ami tízéves csúcsnak felel meg. Az enyhe időjáráson kívül fontos szempont a kereslet csökkenése a lakosság és az ipar oldaláról is, valamint a folyamatosan növekvő LNG- (cseppfolyósgáz-) behozatal.

Brutális vagy eszméletlen az Nvidia?

“Eszméletlen árbevételnövekedési várakozást jelentett be”, “brutális számokat közölt”, “magabiztosan felülmúlta az elemzői várakozásokat” – ilyen szuperlatívuszokban írt az Nvidia gyorsjelentéséről az Equilor Befektetési Zrt. hírlevele. Az egy részvényre jutó eredmény 5,16 dollár volt a 4,64 dolláros várakozással szemben, a 24 milliárd dolláros árbevétel pedig másfél milliárd dollárral múlta felül a becslést, és 233 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest.

A Nvidia 22 milliárd dolláros árbevételt vár erre a negyedévre is. Jensen Huang vezérigazgató emellett igyekezett eloszlatni a befektetők növekedéssel kapcsolatos félelmeit is.

Véleménye szerint a körülmények ideálisak a további növekedéshez.

Az Nvidia részvényei kilenc százalékot emelkedtek a zárás utáni órákban.

Veszik az AI-kriptókat

A részvénypiac élénkülésével párhuzamosan a kriptovaluták is emelkedni kezdtek tegnap este. Az ether ismét 3000, a bitcoin 52 ezer dollár körül jár.

A bitcoin és az ether öt éve. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A bitcoin és az ether öt éve. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

Az Nvidia miatt érhető módon a mesterségesintelligencia-üzletághoz kapcsolódó (AI) kriptók is alaposan meglódultak. Ezek értéke egy nap alatt hét százalékkal ment fel, egy hét alatt pedig már plusz 40 százaléknál tartanak.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Történelmi csúcson a tokiói tőzsde

A japán Nikkei 225 index csütörtökön napközben rekordmagasságot ért el, 1,8 százalékkal 39 001,5 pontra ugrott. Ezzel átlépte az 1989-ben, a hatalmas japán spekulációs buborék lecsengése előtt látott legutóbbi csúcsot. Elsősorban a technológiai szektornak köszönhetően, mivel a mesterséges intelligenciával kapcsolatos hype (mánia) megtolta a főbb chipgyártók részvényeit. A legfontosabb nyertesek:

  • Advantest Corp. +4,2 százalék
  • Tokyo Electron Ltd. +3,4 százalék
  • Dainippon Screen +7,8 százalék
  • A SoftBank Group Corp. (az Arm Holdings révén közvetve chipgyártó) +4,3 százalék, míg maga az Arm közel nyolc százalékkal ugrott a tőzsdén kívüli kereskedésben, követve az Nvidia-t.

A Nikkei emelkedését tompította, hogy a japán beszerzésimenedzser-index adatai szerint mind a feldolgozóipari, mind a szolgáltatói tevékenység romlott februárban. Ez erősítette a japán gazdasági növekedéssel kapcsolatos aggodalmakat.

Egy kis japán, magyar indexológia

A vezető japán tőzsdeindex, a Nikkei 225 kapcsán sokan tévedésben vannak, a japán részvénypiac ugyanis valójában már régen el kellett, hogy érje az 1989-es csúcsát. A klasszikus Nikkei 225 ugyanis árfolyamindex, vagyis a kifizetett osztalékok pozitív, hozamnövelő hatását nem tartalmazza. Eközben a modernebb párja, a Nikkei 225 TR (total return) már igen, és így jobban ábrázolja a piacot, főleg hosszú távon.

A “sima” Nikkei 225 ma 39 116 ponton zárt, míg az osztalékok hatását is tartalmazó Nikkei 225 TR értéke 68 592. Az osztalékok hatása tehát pár évtized alatt plusz 75 százalékot jelentett.

A magyar BUX index, a BUMIX és a német DAX index például szintén TR típusú, az osztalékokat is ábrázolják. Míg az amerikai S&P 500-as mutató klasszikus verziója sima árfolyamindex, az osztalékok előnye ebben is elvész. (De létezik S&P 500 TR is.)

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 21540 21410 21690 -0,05% 0 0 4 334 367 770 HUF 2025-01-03 17:11:57
MOL 2780 2738 2780 +0,36% 0 0 1 092 459 000 HUF 2025-01-03 17:05:08
MTELEKOM 1278 1276 1296 -0,62% 0 0 401 606 592 HUF 2025-01-03 17:05:15
RICHTER 10560 10480 10740 -0,38% 0 0 1 257 979 020 HUF 2025-01-03 17:06:04
OPUS 525 510 532 +1,55% 0 0 402 357 258 HUF 2025-01-03 17:08:44
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Még nézni is fáj: megint csúnyán elverték a forintot
Privátbankár.hu | 2025. január 3. 18:23
Gyengült pénteken a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Csak a Mol állta a sarat pénteken
Privátbankár.hu | 2025. január 3. 18:16
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 12,61 pontos, 0,02 százalékos csökkenéssel, 79 775,14 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Három dolog nyomasztja a forintot, nagyot zuhant a Tesla
Eidenpenz József | 2025. január 3. 12:37
A részvénypiacok nem jól kezdték az évet, de mintha a második napon javulás következne. A BUX most nem néz ki olyan fényesen, a Gránit Bank részvénye viszont jól debütált. A forint egyenesen megroggyant, már 415 felett is előfordult az euró. A kamatok nyomasztják a piacokat, akciózásra kényszerül az Apple, csalódást okozott a Tesla.
Részvény / Deviza / Áru Depressziósan kezdte az új évet a forint
Privátbankár.hu | 2025. január 2. 19:08
Gyengült a forint csütörtökön, az év első kereskedési napján a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru OTP-részvényes? Akkor joggal lehet rosszkedve
Privátbankár.hu | 2025. január 2. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 461,09 pontos, 0,58 százalékos emelkedéssel, 79 787,75 ponton zárt csütörtökön
Részvény / Deviza / Áru Lionel Messi tőzsdére vitte az ingatlanjait, egy befektetés túlszárnyalta a bitcoint is
Eidenpenz József | 2025. január 2. 12:43
A tőzsdeindexek nincsenek rózsás hangulatban, de a BUX emelkedni tud, a befektetők keresik az olaj- és gázipari részvényeket. Stagnál a forint, elkerülhetjük a recessziót, Lionel Messi tőzsdére vitte az ingatlanjait. Egy termék túlszárnyalta a bitcoint is 2024-ben, a Mikulás pedig megsemmisített 200 milliárd dollárt az év végén.
Részvény / Deviza / Áru Merre indul a forint 2025-ben? Itt vannak az első jelek
Privátbankár.hu | 2025. január 2. 07:46
Itt vannak a friss árfolyamok az év első munkanapján.
Részvény / Deviza / Áru Nézze csak, mit tett a forint!
Privátbankár.hu | 2024. december 31. 08:26
Vegyesen alakult a forint jegyzése kedd reggel a főbb devizákkal szemben hétfő kora estéhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Megjött BATMMAAN, bekeményített a forint a végére
Eidenpenz József | 2024. december 30. 12:59
Az európai tőzsdék stagnálnak a jókora amerikai esés ellenére is, a BUX-ot főleg az OTP húzza vissza. Az euró volt 410 forint is reggel, de azóta kisebb gyengeséget mutat. A Magyar Telekom volt az év részvénye, FAANG helyett BATMMAAN lesz a sztori jövőre, jöhetnek az Nvidia-lelkű robotok. Minden nap egy bitcoint vesz valaki.
Részvény / Deviza / Áru A forint kamatelőnye majdnem mindig meghaladta az árfolyam leértékelődését – interjú
Eidenpenz József | 2024. december 29. 10:11
Bár mindenki gyenge forintra számít mostanában, visszatekintve alig találunk olyan időszakokat, amelyekben a forint leértékelődését ne kompenzálta volna a kamatelőnye. Amikor már mindenki pesszimista, könnyen elképzelhető, hogy pozitív folyamat indul be. A tavasszal lejáró állampapír-tömeg egy része befektetési jegyekbe mehet. Interjú Brezina Szabolccsal, az MBH Befektetési Bank vezérigazgatójával.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG