1p
Kedden, piacnyitás előtt számol be előző negyedéves teljesítményéről a Mol. Az olajszektorban leginkább figyelt egyszeri tételekkel tisztított és újrabeszerzési árakkal kalkulált üzemi eredmény szintjén 66 milliárd forintot érhetett el a Mol. A KBC várakozásai szerint éves alapon közel 3, míg negyedéves szinten 13 százalékos javulást ért el az olajcég. Prognózisuk némileg pesszimistább, mint a konszenzus.

A nettó profit 27,7 milliárd forintra rúghatott, ami éves alapon hatalmas, több mint 60 százalékos csökkenést jelent, de negyedéves szinten a tavaly év végi  magas adófizetés miatt 150 százalékos bővülést mutat. A KBC becslése  a kisebbségi részesedésekhez tartozó korrekció miatt térhet el jelentősen a konszenzustól.

A Mol teljesítményét továbbra is a kutatás és kitermelés (upstream) divízió javuló eredményessége határozhatja meg, melyet némileg visszahúzhat a negyedéves szinten romló finomítás és kiskereskedelem egység, ugyanakkor a negyedév során a gáz midstream üzletág javulást érhetett el az év utolsó három hónapjához képest.



Erős a kutatás és kitermelés

74,9 milliárd forintos tisztított üzemi eredményt érhetett el az első negyedévben a Mol kutatás és kitermelés üzletága várakozásunk szerint. Éves alapon ugyan 4 százalékos lehet a visszaesés nagysága (ami nem lenne meglepő, mert tavaly az első negyedévben viszonylag magas olajár segítette a szegmens teljesítményét), de az előző negyedévhez képest nagyjából 27 százalékos javulás látható. A KBC előrejelzésében szerepel egy 8 milliárd forintos tétel, ami pozitívan hatott a kutatás és kitermelés üzemi eredményére, melyet az INA-hoz kapcsolódó számviteli szabályváltozás okozott. Ugyanakkor a szegmensek közötti eredményben kiszűrésre kerül ez a 8 milliárd forintos tétel (emiatt a végső eredményre nincs hatása).

A negyedév során 1 százalékot csökkenhetett negyedéves alapon a Mol szénhidrogén-termelése, mely éves szinten a szíriai kitermelés nélkül is 8 százalékos visszaesést mutat. A magyar és a horvát mezők esetében a kutak természetes hozamának csökkenése áll a zsugorodás mögött.  A társaság korábbi prognózisa szerint 110 ezer hordó lehet az átlagos napi szénhidrogén kitermelés idén, emiatt a jelenlegi szintekről további esés várható.

Vegyes eredmények a finomítói szegmensben

Az év első három hónapjában 6,7 milliárd forintos egyszeri tételekkel tisztított és újrabeszerzési árakkal kalkulált üzemi eredményt érhetett el a társaság, ami a tavalyi évi 15,5 milliárd forintos veszteséghez képest lényegesen jobb, de az előző negyedévhez viszonyítva 38 százalékos csökkenést jelent.

Egyrészt szezonálisan gyenge negyedévnek számít az üzemanyag kereslet szempontjából az év első három hónapja, de a régiós piacokon tapasztalt kereslet zsugorodás is nyomást jelent a divízió teljesítményére.

A finomítói árrések vegyesen alakultak, a dízel árkülönbségek csökkentek negyedéves szinten, míg a benzin javult.

A petrolkémiai egység vesztesége csökkenhetett, mivel a piacon a petrolkémiai termékek árrése javult az elmúlt negyedévben.
Felemás kép a gáz üzletágban

Közel 7 milliárd forintos üzemi eredményt tudott elérni a Mol gáz midstream üzletága a KBC szerint, ami 44 százalékkal alacsonyabb az egy évvel korábbitól, de 140 százalékkal jobb az előző három hónapi teljesítményhez képest.

Az INA gáz üzletágának vesztesége 12,1 milliárd forint volt, ami éves alapon csökkenést jelent a 15 milliárd forintos mínuszhoz képest és nagyjából megegyezik a negyedik negyedévi 11 milliárd forinttal.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 28690 28550 28690 +0,56% 0 0 10 619 202 170 HUF 2025-07-18 17:10:16
MOL 3050 3004 3050 +0,99% 0 0 2 297 071 352 HUF 2025-07-18 17:10:23
MTELEKOM 1772 1764 1786 -0,11% 0 0 381 103 036 HUF 2025-07-18 17:14:51
RICHTER 10200 10130 10210 +0,69% 0 0 1 662 365 660 HUF 2025-07-18 17:10:39
OPUS 592 585 596 -0,34% 0 0 83 614 478 HUF 2025-07-18 17:06:31
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Kritikus mérföldkő a kriptodevizák világában: mostantól minden megváltozik?
Privátbankár.hu | 2025. július 19. 12:03
Donald Trump amerikai elnök pénteken aláírta a stablecoinok néven ismert, jellemzően a dollárhoz kötött kriptodevizák szabályozási rendszerének megteremtéséről szóló törvényt, amely mérföldkő lehet abban, hogy a digitális eszközök a fizetések és a pénzmozgás mindennapi módjává váljanak.
Részvény / Deviza / Áru Vészesen közel került a forint egy lélektani határhoz
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 18:46
Közel volt a 400.
Részvény / Deviza / Áru Megint durroghatnak a pezsgők a pesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 18:16
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 607,69 pontos, 0,6 százalékos emelkedéssel 101 262,87 pontos történelmi csúcson zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Emelkedéssel nyitottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 16:31
A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,13 százalék, a részvények szélesebb körét érintő S&P 500 index 0,20 százalék pluszt, a technológiai részvények alakulását követő Nasdaq index 0,35 százalék erősödést jelzett.
Részvény / Deviza / Áru Egyelőre jó napja van a pesti tőzsdének
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 15:11
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe emelkedett pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Új megatrend lehet az európai részvények felülteljesítése?
Richter Péter | 2025. július 18. 14:16
Donald Trump tavaly novemberi újraválasztása óta a német részvények felülteljesítették amerikai társaikat és idén már hasonló trend figyelhető meg az egész európai részvénypiac szempontjából is. Ez azért is érdekes, mert a megelőző években éppen ellenkező trendet figyelhettünk meg. A cikk a VIG Alapkezelő blogján jelent meg.
Részvény / Deviza / Áru Nem mindennapi dolgok történnek a Budapesti Értéktőzsdén
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 11:45
A BUX értékét csaknem teljes egészében meghatározó valamennyi blue chip árfolyama emelkedik.
Részvény / Deviza / Áru Főhet a feje, ha ilyen részvénye van (frissítve)
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 09:50
A Magyar Nemzeti Bank a mai naptól felfüggesztette a Pensum Group Nyrt. részvények tőzsdei kereskedését, mivel a kibocsátó volt könyvvizsgálója visszavonta a társaság 2022. évi éves beszámolójára vonatkozó auditori jelentését. A felfüggesztés a Pensum Group rendszeres és rendkívüli tájékoztatási kötelezettségeinek maradéktalan teljesítéséig marad érvényben.
Részvény / Deviza / Áru Most megláthatjuk, kik a parkett ördögei
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 09:27
Emelkedéssel nyitottak az európai tőzsdék, így a magyar is. Az olaj is drágult, az arany viszont olcsóbbodott.
Részvény / Deviza / Áru Tuti, hogy elrohan egy pénzváltóba, ha meglátja, mennyiért vehet eurót
Privátbankár.hu | 2025. július 18. 07:37
Bár az éjjel egy picit gyengült a forint, így is 399-on cserél gazdát az uniós pénzzel szemben a bankközi devizapiacon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG